Rolnik-000

Co mam robić???

Polecane posty

Rolnik-000    0

Witam
Co mogę zrobić gdy mam 15 hektarów ziemi. Myślę nad hodowlą bydła,ale niewiem jaką rasę wybrać.
Ps.jestem tu nowy proszę o wyrozumiałość.

bobcat2250    357

Obsiej te 15 ha zbożem i Idź do pracy.
Owszem można z tego żyć, ale 15 ha na bydło to kokosów nie będzie. (9 kukurydzy i 8 traw) to z 16-17 krów Byś utrzymał...

Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

bergman31    10

Jakie masz maszyny. Jakie posiadasz budynki? Jaka klasa ziemi? Czy rodzice mogą Ci pomóc w gospodarstwie?

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik-000    0

Jeśli tak to jakie zboża
Z maszyn to mam c 360-tke z turem siewnik poznaniak pug brony kruger
klasę 4
obore na 10 sztuk i stodołe
Tak pomagają

Edytowano przez Rolnik-000

fireseba    153

idź do pracy i zasiej pszenżyto lub jakąś wymagającą pracy roślinę taką jak machorka lecz chyba już dopłat nie ma

Może daj w dzierżawę jeśli cena dobra

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

zetorki12    7274

Żeby był zysk z tych 15ha. to najlepiej znajdź desperata , który da Ci za dzierżawę 1tys. zł. plus dopłaty (na AF kilku takich znajdziesz) , no i duuuużo dzieci - wtedy 500+ i żyjesz jak lord :P;) . A tak na poważnie to ciężko doradzić - dziś się opłaci mieć np. maliny i bydło opasowe , ale kto wie co będzie za rok ? :wacko: :blink:

ZETOR TEAM

podjadacz    12

obsiej 12ha kukurydzą a 3ha jakieś zboże zasiej i wtedy mając towar do pasienia możesz spokojnie myśleć nad wpuszczeniem bydła opasy czy co tam chcesz..

hf wychodzą zawsze taniej lepiej wpuść jakieś mieszane albo mięsne jak miałbym polecić to tylko Limousine oraz Charolaise lub Simental mięsny te najbardziej przybierają na wadze

bla bla bla :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Xojtekox
      Pod koniec dojenia dociskam wiekszosc krow,tzn aparat do dolu zeby bylo mniej somatycznych
       Czy to ma sens? Moze właśnie wydoi sie wiecej najgorszej czesci mleka, ale z drugiej strony nie zostanie ono na nastepne dojenie. Jak to jest
    • Przez kotek85
      Witam, 
      Chciałbym poznać wasze opinie na temat krwawienia 1-2 dni po ruji, z tego co wiem oznacza min że ruja się odbyła.Lecz chciałbym poznać wasze zdanie czy  można przypuszczać że krowa będzie cielna czy nie? U mnie osobiście zaobesrowalem że po krwawieniu 2 krowy były nie cielne czy to reguła? Czy nie koniecznie, proszę o opinie, pozdrawiam.
    • Przez Marcin9908
      Witam; z racji,  że nie znalazłem aktualnych informacji o członkostwie w PFHBiPM, chciałbym zapytać, jakie wymogi należy spełnić, ile należy posiadać krów mlecznych itp.. Proszę o odpowiedzi osoby które są członkami lub które wiedzą jak to wszystko wygląda. Pytam ponieważ, chciałbym mieć oborę pod oceną. Za wszystkie odpowiedzi i rady z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
    • Przez wolfram
      Witam może ktoś miał podobny przypadek . Objawy krowa dużo lezy gdy wstaje to jest przegięta ku gorze  ,ma niska temperaturę . Z czasem nie wstaje , nie chce pic wody . Je prawie normalnie ale robi mało kału. Weterynarz był podał wapno,glukozę ,drożdże i nic nie pomaga . Jest to drugi przypadek jednej trzeba było zrobić obuj z konieczności. Proszę o pomoc 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.