Skocz do zawartości
Przemo188

OrCal

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Orcal
Przemo188    6

Czy ktoś z was stosował to wapno/nawóz? Czy jego właściwości są chociaż w jakimś stopniu zgodne z tym co można wyczytać w internecie lub w TV usłyszeć?

tymtus    41

znajomy stosowal i jest bardzo zadowolony, mam zdjecia, bo mi przeslal, jak nie zapomne to wtawie później
wybaczcie za pisanie posta pod postem, ale na androidzie nie wiem jak edytowac. na youtube wpiszcie "orcal nawoz organiczno mineralny" filmik wstawiony przez uzytkownika claaslexion480 to wlasnie jest u mojego znajomego

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemo188    6

oglądałem wczoraj  właśnie i dziś trochę poczytałem i się zainteresowałem tematem 

masz dane ile siał na hektar itp 

a wy nie stosowaliście tego nawozu ?

Zrozumiałem że twój znajomy siał pogłównie po zbożu na wiosnę ten nawóz a nie jak  normalne wapno na ścierniska i talerzówką potem ? 

Przemo188    6

No własnie cena jest konkretna a w rzeczywistość polowa pokaże jak działa i czy to chwyt marketingowy czy cos w tym jest ;)

mam ochotę spróbować kupić 1t i posiać na cześci pola ten wynalazek a na 2 nie i zobaczyc :D 

potrekk    59

byłem z pół roku na szkoleniu i był pan który to sprzedawał. ogólnie bardzo zachwalal mówił że podnosi ph już po 2 tygodniach. i właśnie o tym ze odstrasza dziki, sami nie wiedzą dlaczego: d. to wapno ma bardzo nieprzyjemny zapach ,gdyż jeżeli dobrze pamiętam składnikiem jego są padle zwierzęta lub ich kości(już nie pamiętam)

Witam. W tym roku zastosowałem na swoje uprawy. Z niecierpliwością czekam na efekty. Zostało mi jeszcze z 8 ton towaru. Może ktoś chętny? Cena do uzgodnienia. Proszę o kontakt na priv

corrado    217

Dla próby trochę tego rozsiałem ale bez żadnych rewelacji.

Dla próby trochę tego rozsiałem ale bez żadnych rewelacji.

Jaki koszt tego wynalazku ? Efekt w stosunku do ceny ? Jak porównanie z wapnem np Polcal które w tym roku zamierzam zastosować 

adamo_89    22

W dawce 500kg/ha co jaki okres się go stosuje?? Co roku co dwa lata....???

bialy2005    193

Nasz rejon zaatakowali handlowcy i ostro namawiaja na to cos. robia pokazowa próbe jakie to ma Ph po wsypaniu odrobiny do wody.  Jesli to by było prawda co wyszło to powinno działac - wsypalismy troszke radkowitu premium ( maka z dolomitu) do jednego naczynka  ph około 7, do drugiego to ich cos i pasek lakmusowy czarny ph jakies 12-13 az nie wiarygodne i dalej twierda ze to weglan i łagodny bezpieczny w sposowaniu a nie tlenek który wygotuje wode itd.. Ale mysle ze to ich cos ze słoiczka było podrasowane jakas zasda.

Mysle ze 90% z tego co mówia to sciema i tyle i ostro namawiaja na zamówienei choc połowy "tira" :)

Podobno paru chetnych w okolicy sie znalazło. Napewno to smierdzi padlina. Mam ochote 1t kupic i rozsiac pasek na kilku działkach na próbe ale jestem sceptycznie nastawiony. Pokazuja fotki  jakie to cudowne w działaniu itd.

bialy2005    193

Tez na to zwróciłem uwage ze jest zapisany "hydrat" i mówie im że to pewnie tlenek, ale oni nie nie to weglan tylko bardzo aktywny i bezpieczny a tlenek jest bee bo przesusza glebe wygotowuje wode :)

TheBociek1996    515

Jest końcówka sierpnia więc "szczyt" sezonu wapnowania już chyba minął u wiekszości. Czy ktoś skusił się na ten wynalazek w tym roku a może i w roku ubiegłym i zauważył jakieś super efekty? Oczywiście efekty kompatybilne z ceną cego wapna?

BENNY82    34

w tym roku atakowali podlasie jak podał skład i CENE to ledwie w furtke trafił.swoja drogą nikt nie stosował? nic nie widział?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się