Bercik92

Samo dojąca sie jałówka

Polecane posty

Bercik92    40

witam. otóz mam problem z pewną jałówka (wysoko cielna) która potrafi sie sama dojić. czy może znacie jakies sposoby aby zaprzestała sie dojić. co prawda nie jest to jałówka z wyższej półki ale szkoda aby sie sama dojiła

miglanc88    113

W sklepach jest dostępnych wiele rodzajów gumowych nakładek z kolcami do nosa. działają zapobiegawczo.

Skoczek1994    239

U mnie w galerii, możesz zobaczyć jak wygląda takie urządzenie, o którym pisze kolega. Spełnia dobrze swoją funkcję.

Wiadomość z agroFakt.pl

szaman1    91

Zawsze możesz pilnować jak ci szkoda parę złotych na kółko do nosa które możesz kupić w grenę albo w najbliższe agromie a to naprawdę działa 

mora    14

U mnie w galerii, możesz zobaczyć jak wygląda takie urządzenie, o którym pisze kolega. Spełnia dobrze swoją funkcję.

To urządzenie rzeczywiście działa, zwłaszcza jednak dla sztuk, które doją inne krowy :(.  Z doświadczenia wiem, że takie sztuki po prostu trzeba przeznaczyć do wybrakowania, bo to nie mija.

Bercik92    40

Zawsze możesz pilnować jak ci szkoda parę złotych na kółko do nosa które możesz kupić w grenę albo w najbliższe agromie a to naprawdę działa 

nie szkoda paru złotych tylko czy jest inny sposób jak te kółko nie zadziała...

Gość Krowiara   
Gość Krowiara

zawsze możesz kupić taką siatkę na wymię, przeznaczenie inne, ale kółko nosowe + taka siatka, mogą razem przynieść efekty ;)

W sumie zarówno taka siatka na wymię jak i gumowe nakładki to skuteczne sposoby,które w praktyce zapobiegną temu aby jałówka sama się wydoiła,wiem bo u nas też to przerabialiśmy. Koszt dosłownie kilku zł,a masz coś skutecznego i bez powikłań.

Ziomster720    5

Tak tylko należy pamiętać że jeżeli mamy możliwość wybrakowania sztuk dojących powinnyśmy to zrobić, ponieważ ta cecha jest przekazywana genetycznie... (w niektórych przypadkach) a także więcej z niej szkód niż pożytku... Jak wypije 1 l mleka to nie da 2 l mleka Największe znaczenie ma odseparowanie cielaków od siebie (pojedyncze kojce) aby się nie uczyły doić. Później w grupie oglądać je i gdy powstanie ten problem założyć im na pewien czas to ,,kółeczko z kolcami", a nawet oddzielić je od grupy, aby zaprzestały.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pisarz
      Proszę o pomoc, może ktoś z użytkowników ciągnika Claas Axos 320 miał taki problem:
      od pewnego czasu -jakieś 3 mies.- często blokuje mi się kierownica podczas jazdy  a kilkanaście dni temu zrobiłem sprzęgło, później tur powoli słabł, myślałem że to przez olej więc zmieniłem (olej hydrauliczno-przekładniowy, nie oryginalny Claasa tylko inny ale niby parametry takie same), filtry założyłem nowe a teraz już w ogóle nie ruszę turem -nie wiem co to się podziało, czy rzeczywiście gęstość oleju jest zła (ale niby wlałem 10W) i to że olej nie jest oryginalny Claasa? Czy coś by się stało z pompą i tak to się wszystko zablokowało? prosiłbym o pomoc  lub poradę

• Przez PronarekP5
      Witam wszystkich Agrofotowiczów, moderatorów i Admina, i mam propozycję do was forumowicze i pytanie do Admina i moderatorów, czy istnieje możliwość założenia tematu w którym każdy z nas może dodać zdjęcie lub zrzut ekranu ukazujący dana maszynę, ewentualnie miejsce gdzie dana maszyna była wystawiona  ( bo linku chyba nie można dodawać i opisać maszynę). Było by to pomocne bo dużo maszyn jest fajne na  foto i przez telefon a na miejscu klapa, i mogło by to pomóc zaoszczędzić czas i paliwo, jadąc oglądając coś co nie jest takie jak twierdzi właściciel. Tyle że To muszą być rzetelne opinie, i prawdziwe a nie psucie komuś opinii i interesu. Czekam na wasze opinie co wy na to, dodałem w tym dziale no to w sumie pomoc w wyborze ciągnika. Pozdrawiam
    • Przez PrzemoCase
      Witam. Mam problem z Case mxm 120 , a dokładniej z nadmiernym grzaniem sie oleju w skrzyni biegów Power-schift  podczas jazdy w dłuższej  trasie pow. 10km. Olej w skrzyni osiąga 90-105 stopni , zaczynają się problemy z zmianą biegów w  górę . Zostało wymienione filtry, olej ,pompa hydrauliczna  ,chłodnica oleju drożna , bajbass sprawdzony działa .
      Proszę o pomoc 

• Przez GoodRamQ
      Witam, problem polega na tym że półbiegi podczas jazdy się nie zmieniają [nawet kontrolki nie przeskakują] ale jak się zatrzymam to zmieniają.
      Może się czujnik uszkodził jakiś tylko nawet nie wiem od którego zacząć sprawdzać
    • Przez filantrop35
      Witam nie mogę znaleźć przyczyny dlaczego rozrusznik w c 330 po wymianie elektromagnesu sam się załącza  po podłączeniu pod akumulatory. Bez przekręcania startera w stacyjce.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.