Polecane posty

hunter871    1

Witam czy mogłby mi ktos podac namiary na jakas sprawdzona firme która zajmuje sie podkrecaniem mocy w john deer 

JD1052    141

Najpierw na twoim miejscu sprawdziłbym czy skrzynia jest taka sama jak w wyższym modelu choć bardzo ciężko będzie ci do tego dojść ile jest np. tarcz w sprzęgle... Silnik jest pewnie ten sam co w 6140m takze nie powinno być problemu natomiast skrzynia?

Wiadomość z agroFakt.pl

krystek1992    20

Z tego co mi dealer mowił to w tej serii jest wszystko takie same bo sam proponował mi czipowanie. I ten zabieg teoretycznie jest nie szkodliwy i wszystko w ciągniku wytrzyma :)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

PrzemoO    28

Skoro dealer sam proponował wgranie nowego programu to dlaczego nie zdecydowałeś się na niego ?

krystek1992    20

Bo mocy starcza a 4 tysie to jednak jakiś grosz. :)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

AchimR    24
Dnia 26.04.2016 o 19:54, zonk napisał:

agroecopower,  pliszka tuning

Czechom jeden ciągnik wyjdzie inny nie, ale ludzie od PR'u zrobią swoje.
...a, zapytaj się co dokładnie jest zmieniane, które mapy...

Dnia 5.03.2019 o 20:12, krystek1992 napisał:

Bo mocy starcza a 4 tysie to jednak jakiś grosz. :)

Ja nie wiem dlaczego praktykuje się takie coś, że za wgranie gotowca ze zmodyfikowanymi 2 mapami kasują 4000zł (tych plików widziałem ponad 100)
Jeżeli 4000zł to cena za 2 ciągniki z hamownią to OK.

Chiptuning oraz hamownia WOM. Elektryka i elektronika w maszynach rolniczych.
Usuwanie SCR, DPF i EGR w maszynach rolniczych i samochodach ciężarowych.

Tel. 501 923 349    Dołącz do nas na www.facebook.com/TractorPowerPL

PATr    409

Bo dilerzy kombinują jak się da i liczą na naiwność rolników, u mnie Serwis za 500 zł wgrał oprogramowanie do valtry t173 od t193, i to jest realna cena a nie 4 tysiące za wgranie gotowca od wyższego modelu

AchimR    24
18 minut temu, PATr napisał:

Bo dilerzy kombinują jak się da i liczą na naiwność rolników, u mnie Serwis za 500 zł wgrał oprogramowanie do valtry t173 od t193, i to jest realna cena a nie 4 tysiące za wgranie gotowca od wyższego modelu

I to ma sens!
Powiem Ci, że powszechnie praktykowane jest TYLKO podnoszenie limitera momentu obrotowego. Czesi i jeszcze jedna firma robią za ciężkie pieniądze taka operację: zaznacz obszar mapy i podnieś go o np. o 15% (biała linia - fabryczna krzywa momentu obrotowego, różowa to tuning). To są 3 minuty roboty i ciach 4000zł (zmiana 2-6 map)

JD_1.jpg.69796a3d594827045789380825d78930.jpg

Inne firmy robią program nie dość że ponad 1000zł taniej to jeszcze dużo lepiej, myślę że poniżej po krzywej momentu obrotowego (ta różowa linia) widać czynnik ludzki, ktoś poświęcił minimum 5min na tę mapę, żeby była wygładzona. (zmiana 4-8 map)

JD_2.jpg.50736fa2d07fd777d92da91804eef4c4.jpg

...i można jeszcze robić tak - 19 map - 9l silnik, oprócz limiterów, ruszone także początek kąta wtrysku, doładowanie (zmienna geometria) i AFR (czyli stosunek powietrza do paliwa). 2godz siedzenia z nosem w laptopie.

JD_3.thumb.jpg.83ed36e71ff2163999436e173d537e0b.jpg

krystek1992    20

Zajmujesz się czipowaniem samochodów, ciągników? 

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

AchimR    24
5 godzin temu, krystek1992 napisał:

Zajmujesz się czipowaniem samochodów, ciągników? 

Tak. 
Tu masz mój kanał na YT

https://www.youtube.com/user/mk2g60/videos

Niestety 3 lata pracowałem dla firmy, która nie chciała sie rozwijać tylko trzaskać pliki.

A jak się chce to w JD nawet VGT da rade wyłączyć

Edytowano przez AchimR

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mx_racer
      Witam mam nietypowe pytanie wymieniam olej w skrzyni w swoim JD 5100Ri w instrukcji jest napisane ze wchodzi 55l odkręciłem korki spustowe są dwa tak pisze w instrukcji wszystko niby okej olej leci ale zleciało mi raptem ze 30-35l mimi tego że był stan w ciągniku dodam ze ładowacz i ramiona podnośnika są opuszczone. O co może chodzić? Gdzie te 20l mimo stanu się zadziało?
    • Przez maniek0987
      Mam podłączony ładowacz czołowy do złącza power beyond, a teraz chcę przerobić żebym mógł do niego również podłączyć inne maszyny na load sensing. Dlatego muszę wymienić kawałek rurki na wąż, a wiem że to nie są typowe końcówki stosowane w wężach hydraulicznych i nigdzie nie mogę znaleźć jakie one są. Może ktoś z was również robił taką zmianę i jest mi w stanie pomóc?  Szukam także gniazd szybko złączy hydraulicznych według katalogu, które pasują do tego power beyonda, ale po wpisaniu numeru tego najmniejszego nie pokazuje go w żadnym sklepie (AL176812).
    • Przez Loczek2000
      Witam poszukuję właścicieli ciągników johndeere od modelu 6090 M do 6120 M, W celu zapytania się ile mocy wpisali wam w dowód rejestracyjny ciągnika.

• Przez Camry
      Witam w gałce zmiany biegów wyleciały przyciski ,czy to się kupuje osobno czy trzeba  całą gałkę. Może macie jakiś patent aby to naprawić. Przy okazji podpowiedzcie gdzie dostanę najtaniej , dzięki.

• Gość
      Przez Gość
      Witam, chciałabym zamontować do john deere 5r wolny spływ, potrzeby do rozrzutnika żeby hydraulika sie tak nie grzała, i moje pytanie brzmi czy mozna bezpośrednio podłączyć złączkę pod zawór power beyond pod krociec z oznaczeniem R bądź P czy lepiej pociągnąć dodatkowy waz i bezpośrednio do skrzyni. W skrzyni jest nakrętka na imbus. Rozrzutnik ma średnie zapotrzebowajie na wydajność hydrauliki. Dzięki za poradę. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj