Skocz do zawartości
patryk165

Problem Simpa Z-224

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patryk165    0

Witam!
Mam problem ze swoją prasą. Spada co chwile łańcuch od podbieraka nic nie mogę prasować . Jak ustawić zapłon bo ostatnio zgoiło mi iglice. Z góry dzięki za odpowiedź.

Tomasz78    331

Jesli wiązała do tej pory bez problemu to zapłonu nie ruszaj ,pewnie bezpiecznik sie scioł i igły zostały w komorze ,co do łańcucha podbieraka ,napinacz z zebatką prosty,łozysko dobre? jesli nie to wymień ,moze zalużny i spreżyna nie naciąga dostatecznie ,,jak spaduje podczas zmniejszania obrotów ,to sprawdz czy działa sprzegło przy podbieraczu.

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    331

Tam filozofi żadnej nie ma są dwa bezpieczniki na ślizgach ktore musza byc sprawne czyli wciskać sie do środka aby uzyskac efekt grzechotki ,dodatkowo sprzegło które zabezpiecza przed zerwaniem łańcucha w przypadku dużego oporu ,,cały ten układ jest przy podbieraczu tam gdzie wchodzi wałek kardana

patryk165    0

kiedy iglice maja się wsuwać żeby podać sznurek nie mogę ogarnąć tej instrukcji na klapie

zetorki12    2005
Napisano (edytowany)

To zaproś kogoś kto to ogarnie , bo na iglice wydasz więcej niż weźmie ktoś kto się naprawdę zna  .

Edytowano przez zetorki12

Tomasz78    331

zapłon uruchamia igły  gdy tłok zaczyna zwrot ku wylotowi komory ,a igła powinna byc w aparacie i zaczynac sie cofac wraz ze zwrotem tłoka ,czyli max położenie igiel i wysuniecie tloka

patryk165    0

bo u mnie iglice wchodzą jak tlak już się cofa na równo z nim a wcześniej mi pogięło iglice

zetorki12    2005

Jak według instrukcji nie potrafisz sprawdzić zapłonu to proponuje podjechać do kogoś kto posiada taką prasę i porównać . Ale skoro wcześniej było ok. to zostaw zapłon w spokoju . Skróć łańcuch podbieraka (zastosuj pół spinkę) o ile cały ten element z zębatką (zapomniałem nazwy) nie jest mocno przegięty . Iglice załóż żeliwne i ustaw tak żeby nie przywaliły w stół . Skasuj luz na wieszaku iglic , bo tam może być przyczyna wygięcia iglic .

patryk165    0

djaczego prasa robi nierówne wiązki i pod obciążeniem rwie się sznurek prawy zrobi supełka ale za supełkowym go przetnie

Tomasz78    331

To ze są nierówne to jest zuzyty grzebien i kolko na którym pracuje ,zaczni od kółka koszt ok25zl ,a to ze rwie sznurek to oznacza że masz za mocno dokręcony przytrzymywacz ,rozkręc śrubę fi 10 o poł obrotu z prawej strony paratu i bedzie ok ,tylko najpierw popuść kontre 

zetorki12    2005

Skąd wiesz że koledze chodzi o długość , a nie że jeden bok dłuższy od drugiego ? , a może palec Mu przytrzymuje i poluzować fi8 trzeba , a może sznurka  Mu nie zgarnia z palca ?

Tomasz78    331

Jak mu coś nie będzie pasować to odpisze odnośnie długości a co do zrywania sznurka to obiaw oczywisty i suplacz i zgarniacz nie ma nic do tego

zetorki12    2005

Skoro tak twierdzisz B) . Zawodowo zajmujesz się naprawami ? Co jeszcze naprawiasz ? Skąd taka zawodowa wiedza ?

Tomasz78    331

Skąd? Troche tego sie robiło ,sam taką tez posiadam ,ale juz powoli umierają  przynajmiej w moich stronach

zetorki12    2005

Wszędzie znikają B) , ale puki co dzielnie pracują .

patryk165    0

prasa puszcza wcązki z prawej strony na większych obrotach i większym biegu gdy jake powoli i małe obroty nie puści ani jednej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez MF675ursus
      Posiadam sipmę Z224/1, pracuje ona z podajnikiem na przyczepę przez co prędkość pracy nie jest oszałamiająca, co powoduje "wypluwanie" materiału z podbieraka. Z tego co wiem Sipma jest wzorowana na prasach Deutz Fahr serii HD, które wyposażone są w "blachę", przytrzymującą materiał na podbieraku- film poniżej, nagrywane kalkulatorem:

Sprawdzi się takie rozwiązanie w rodzimej konstrukcji, czy to pic na wodę, i tak materiał z podbieraka przy wolnej jeździe będzie uciekał?
    • Przez roki342
      Witam ! 
      Mam problem z moją prasą - mianowicie jest to prasa Welger AP 41, a problem polega na tym, że jedna strona nie wiąże kostek. Podczas pracy zauważyłem, że sznurek ześlizguje się z chwytaka. Co zrobić ? W czym tkwi problem ? 
      Załączam zdjęcie aparatu wiążącego i mam na myśli chwytak zaznaczony zieloną kreską (zdjęcie z internetu, u mnie jest problem na lewym chwytaku).
    • Przez pit17
      Witam
      Co moze byc przyczyna nie dzialania wlacznika aparatow wiazacych
    • Przez chrobi123
      tak jak w temacie prasa kostkująca sipma z 224/1 robi jeden długi balik, jak się weżmie popchnie ten płaskownik co jest regulacja balika to utnie i zwiaże a sama nie chce, co to może być, pomocy