Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey
rolniktar    0

Mam zamiar kupić taki ciągnik ze skrzynią 16/16 co sądzicie o nich na co zwracać uwagę przy zakupie?

kamilc017    35

Ja mam ciągnik 6290 tyle że z skrzynią 32/32, ponąć te i te skrzynie dobrze się sprawują ale im mniej biegów tym mniej awaryjna. A co do sprawdzania to co dużo pisać wsiąść do ciągnika przejechać się poużywać rewersu czy płynnie działa. czy biegi wchodzą bez zarzutów, EHR to co w kazdym innym jak coś Cię będzie interesowało to pisz bo mam taki ciągnik.

rolniktar    0

Nowicjusz mam prozbę czy mógł byś zmierzyć u siebie długość bagnetu oleju skrzyni najlepiej od kołnierz miarki w dół ?  bo mi wymienili olej tam gdzie kupiłem a wczoraj patrzyłem na stan oleju to bagnet jest ledwo co zamoczony ,patrzyłem na skrzynię to wycieków brak

Wiadomość z agroFakt.pl

kamilc017    35

Nowicjusz mam prozbę czy mógł byś zmierzyć u siebie długość bagnetu oleju skrzyni najlepiej od kołnierz miarki w dół ?  bo mi wymienili olej tam gdzie kupiłem a wczoraj patrzyłem na stan oleju to bagnet jest ledwo co zamoczony ,patrzyłem na skrzynię to wycieków brak

Dziś byłem i zmierzyłem sam bagnet do kołnierza ma 34cm, a z kołnierzem 35,5cm

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jk33
      Witam ,mam pytanie czy może mi ktoś kto ma katalog części do MF6245 podać numer katalogowy tej rurki widocznej na foto a dokładnie chodzi mi o samo kolanko. Jest to rurka łącząca filtr olejowy w plastikowej obudowie z chyba tym dużym białym metalowym nie przyglądałem się dokładnie ale raczej nie łączy się ona bezpośrednio z blokiem skrzyni. Pech chciał jak na 13tego przystało że zawadziłem o korzeń i się urwała, z góry dzięki.

• Przez macko25
      ostatnio jak robiłem orki zimowe to podnośnik zaczął mi nie trzymać na jednym poziomie bez przerwy podnosił opuszczał i orka taka nierówna mi niewychodziła a diody na panelu bez przerwy mrugały czy ktoś miał taki problem
    • Przez marekMFLD
      Witam wszystkich posiada ktoś oryginalną lub pełna instrukcje obsługi do modelu jak w temacie? kopiłem nieoryginalna instrukcje ale musi być mocno okrojona.
    • Przez DominikPocisk
      Witam, wszystkich użytkowników serii 6200. Czy ktoś może potrafi skalibrować rewers i sprzęgło? poczytałem na forum trochę tematów lecz nic konkretnego nie znalazłem.
      Ciągnik mam kilka miesięcy a sprawa wygląda tak ze jak włączę do przodu, to czuć delikatne szarpnięcie, a następnie ciągnik łagodnie ruszy, przy włączaniu do tyłu od razu delikatnie rusza posiadam MF 6280.

Czym może być spowodowane szarpniecie przy ruszaniu w przód? czyżby wymagał kalibracji a może już skrzynia jest częściowo wyeksploatowana?
    • Przez Peron
      Witam. 
      Jaką macie opinie o ciągnikach tej serii? Szukam ciągnika ciężkiego, do ciężkich narzędzi z tyłu, moc ok. 150 km jest dla mnie wystarczająca. Do tej pory z tymi maszynami pracował ciągnik o mocy ok. 130 km (6 cylindrów). Jeśli chodzi o moc, to sobie radził ok, ale jest niestety zbyt lekki, nawet dociążanie przodu niezbyt pomaga. Po prostu szkoda mi trochę katować ciągnika. 

Czy ogólnie ciągniki serii 82xx to maszyny godne polecenia? Perkins daje radę? Po ilu motogodzinach sypie się skrzynia? To taka sama skrzynia, jak w 6180 6280? Bać się przebiegu rzędu 7-8 tys MTH?