Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam forumowiczów!

 

Ostatnio kupowałem pług, zauważyłem że u większości handlarzy do odkładnic pługa  w miejscu w którym ten element się najszybciej wyciera jest przyspawana blacha. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tego typu regeneracją? Najbardziej zastanawia mnie jak z grubej i twardej blachy dopasować idealny kształt pasujący do odkładnicy.

Czy gra jest warta świeczki? Dodam że chodzi o odkładnice do zachodniego pługa, czyli drogie :)

Opublikowano

witam...ja odcinalem od starej odkladnicy część gdzie jeszcze jest dobra grubość i w miarę pasuje kształtem....trochę zaoszczędzisz kasy ,w ten sposób też zuzyjesz odkladnicy praktycznie w całości...opory pewnie są większe...Ale ja osobiście na to uwagi nie zwracam...

Opublikowano

Kiedyś miałem przy czwórce obrotowej Mullera porobione wstawki a nie ze na wierzch pospawane.
Jak będzie na wierzchu to będzie ciężej orał i oblepiał się.
Najlepiej elementy dopasować na gorąco.
Gra warta świeczki jeżeli kupisz plug bardzo tanio,bo jeśli w cenie giełdowej to sobie odpuść bo to kupa roboty.

Opublikowano

Jak chcesz łatać odkładnice to musisz wyciąć łatę z jakiejś innej odkładni w miarę grubą , potem tą swoją dziurawą też musisz podciąć do równości na wymiar tej łaty co sobie przygotowałeś i wspawujesz łatę w środek dziury , nigdy na zakładkę bo na każdym uwrociu będziesz skrobał pług.

Opublikowano

Zadna naprawa nie jest dobra ,to maskowanie syfa pudrem ,jak to kolega z forum kiedyś ujoł ,dobra markowa odkładnia ma warstwy i jak sie przetrze ta utwardzona to ubywac jej będzie w oczach ,a samo spawanie to ratunek na chwile ,spawanie powoduje rozhartowywanie powierzchni i naprężenia ,do takiego zabiegu stal powinna być powierzchniowo odpuszczona i po wspawaniu ponownie hartowana to przynosi zamierzony efekt   ,a wiekszość z Was nie bawi sie w hartowanie ponowne rozumiem że nowe to koszty ale czsami szkoda zachodu

Opublikowano

Ile u Ciebie będą kosztować odkładnie i lemiesze do takiego pługa 12" 30cm ?

 

360377619_swshqax.jpg

Co do tego pługa to odkładnica kosztowała by z zamiennika 610zł lemiesz 340zł a dłuto 25zł w razie cos to dzwonić 789381992 to jeszcze cos poszukam

Opublikowano

To są ceny za 3-sztuki czy za jedną?

To są ceny  za sztukę szukał gdzie tylko można i niestety tyle to kosztuje bo przeważnie do pługów które nie maja piersi to są takie ceny i to juz jest stary pług i nawet nie mogłem znalezdz orginału żeby było porównanie ceny ale jeśli jest pan zainteresowany to mogę jeszcze cos szukać 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Paweleq18
      Dzień dobry chce się zabrać za wymianę przegubu w moim cyklopie t 214/3 warfama. Wiem że trzeba zdjąć przegub wymienić uszczelki i założyć z powrotem. Pytanie mam takie czy muszę go później jakoś odpowietrzyć, jeżeli tak w jaki sposób mam to zrobić? Proszę o porady 
    • Przez Hvelektronik
      Witam Kupie sekcje rozdzielacza bosch uszkodzone elektrycznie ale sprawnie mechaniczne stosowane były w ciągnikach case mxm , fendt 916-926, jcb fastrac i inne. Sekcje powinny być kompletne. Zdjęcia poniżej. Mogę zaoferować 400zł za sztukę kontakt 517 210 708






    • Przez panmino
      chciałbym pożyczyć sobie wałek Bondioli & Pavessi z jednej maszyny do drugiej, ale nie wiem, jak rozgryźć, jakie ma parametry. Ktoś to ogarnął? Producent podaje swoje oznaczenia, nie sposób odnaleźć informacji o parametrach wałka i sprzęgła (chodzi mi o maksymalne momenty).
       
    • Przez tomtom2406
      Panowie mam kilkanaście wałków PTO bondioli pavesi oraz WALTERSCHEID  , potrzebuje pomocy jak je rozkodować ile mają NM
    • Przez BKK
      Maszyna, jak w tytule. Szukam skrzynki bezpiecznikowej 4 rzędy po siedem bezpieczników. Lub chociaż informacji, gdzie mogę szukać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v