Polo1234890

,,Naprawa" odkładnic

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Polo1234890    1

Witam forumowiczów!

 

Ostatnio kupowałem pług, zauważyłem że u większości handlarzy do odkładnic pługa  w miejscu w którym ten element się najszybciej wyciera jest przyspawana blacha. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tego typu regeneracją? Najbardziej zastanawia mnie jak z grubej i twardej blachy dopasować idealny kształt pasujący do odkładnicy.

Czy gra jest warta świeczki? Dodam że chodzi o odkładnice do zachodniego pługa, czyli drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HuBU    3

witam...ja odcinalem od starej odkladnicy część gdzie jeszcze jest dobra grubość i w miarę pasuje kształtem....trochę zaoszczędzisz kasy ,w ten sposób też zuzyjesz odkladnicy praktycznie w całości...opory pewnie są większe...Ale ja osobiście na to uwagi nie zwracam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem przy czwórce obrotowej Mullera porobione wstawki a nie ze na wierzch pospawane.
Jak będzie na wierzchu to będzie ciężej orał i oblepiał się.
Najlepiej elementy dopasować na gorąco.
Gra warta świeczki jeżeli kupisz plug bardzo tanio,bo jeśli w cenie giełdowej to sobie odpuść bo to kupa roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

ja napawałem elektrodami do kwasówki i później szlifowałem na gładko i chodzi...........a właściwie to orze super nic się  pcha nie wyczułem dodatkowych oporów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Dorabiałem odkładnice do BOVLUNDA  to firma  Mazurek wzięła coś ok.250 zł za sztukę, lemiesze 80 z,ł dłuta 45 zł dorabiają do każdego pługa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572

Jak chcesz łatać odkładnice to musisz wyciąć łatę z jakiejś innej odkładni w miarę grubą , potem tą swoją dziurawą też musisz podciąć do równości na wymiar tej łaty co sobie przygotowałeś i wspawujesz łatę w środek dziury , nigdy na zakładkę bo na każdym uwrociu będziesz skrobał pług.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Zadna naprawa nie jest dobra ,to maskowanie syfa pudrem ,jak to kolega z forum kiedyś ujoł ,dobra markowa odkładnia ma warstwy i jak sie przetrze ta utwardzona to ubywac jej będzie w oczach ,a samo spawanie to ratunek na chwile ,spawanie powoduje rozhartowywanie powierzchni i naprężenia ,do takiego zabiegu stal powinna być powierzchniowo odpuszczona i po wspawaniu ponownie hartowana to przynosi zamierzony efekt   ,a wiekszość z Was nie bawi sie w hartowanie ponowne rozumiem że nowe to koszty ale czsami szkoda zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollmed    0

Ile u Ciebie będą kosztować odkładnie i lemiesze do takiego pługa 12" 30cm ?

 

360377619_swshqax.jpg

Co do tego pługa to odkładnica kosztowała by z zamiennika 610zł lemiesz 340zł a dłuto 25zł w razie cos to dzwonić 789381992 to jeszcze cos poszukam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollmed    0

To są ceny za 3-sztuki czy za jedną?

To są ceny  za sztukę szukał gdzie tylko można i niestety tyle to kosztuje bo przeważnie do pługów które nie maja piersi to są takie ceny i to juz jest stary pług i nawet nie mogłem znalezdz orginału żeby było porównanie ceny ale jeśli jest pan zainteresowany to mogę jeszcze cos szukać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateo7171
      Witam. problem ze zgrabiarka dwukaruzelową Kuhn GA 7302. Przy włączeniu wałka słychać około trzy stukniecia w jednej karuzeli. Dzisiaj zablokowałem ramiona na siłę przekręciłem wałkiem to było czuć jak przepuszcza w środku. Szukam jakieś pomocy co to może być


    • Przez lutek0666
      Witam mam pytanie czy ktoś ma jeszcze jakieś części do siewnika rosyjskiego talerzowego, głównie chodzi mi o tryb napędzający znajdujący się przy sprzęgle.
    • Przez MariuszMF2645
      Witam Poszukuje kubełków/Wkładek do Sadzarki Cramer DSD-2000


    • Przez Marcin9908
      Witam serdecznie, czy ktoś ma może do sprzedania noż do wycinaka Schrijver; wycinak starszej serii. Nowych niestety już brak w sprzedaży, a i nawet o używkę okazuje się że problem, a jeśli coś było to i tak w fatalnym stanie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc w tym temacie to proszę na priv, z góry dziękuje.
      Długość (mm) 1730 Szerokość (mm) 110 Grubość (mm) 3
    • Przez MarcinCNC
      Zapraszam do współpracy. Dorabiamy części do maszyn. Teflon, Poliamid, Polietylen, Poliacetal. 
      Toczymy, frezujemy i wiercimy. Wykonujemy między innymi slizgi, rolki, prowadnice, podkładki, tulejki, redliczki i inne
      Po części do dorobienia zlecamy kuriera, dostawa po produkcji również kurierem
      Sprawdźcie https://skrawplast.pl/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj