bowman1a

Dzierżawa ziemi

Polecane posty

bowman1a    2

Witam wszystkich. Chce się zapytać jak wygląda dzierżawa ziemi rolnej. Mam możliwość dzierżawy 10h ziemi, ale nie wiem co i jak. Pracuje na zusie i chce zostać na zusie. Mam pytanie co bym musiał zrobić, tzn jaką papierologie i urzędy bym musiał obcykac.

corrado    370

Swoją ziemię jakąś masz?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    453

w agencji powiatowej złożyc wniosek o nadanie numeru producenta rolnego

ZETOR TEAM

janczar810    301

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział Powiatowy <<<<<<<apropo dokładniej :P bo jeszcze pójdzie do innej "Agencji" 

bowman1a    2

Haha^^ a mogę się starać żeby dostać ten sam numer co jest teraz tamtego gospodarz?

wojtal24    453

składasz wniosek i dostajesz swój nr producenta on Ci jest potrzebny do złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie chyba ze nie bedziesz z tego korzystal to nie musisz tego skałdac moze to złożyć właściciel ziemi ale dopłaty naleza sie temu co użytkuje ziemie a nie włascicielowi ale rzeczywistość bywa różna tega samego numeru to nie dostaniesz jak własciciel

ZETOR TEAM

To Ty najpierw z właścicielem gruntu ustal zasady dzierżawy na kolejne lata. Np
Jaki czynsz dzierżawy
Kto będzie składał o dopłaty bezpośrednie
Na ile lat ta dzierżawa
Kto będzie płacił podatek rolny.

A jeszcze się zapytam masz czym to ziemię uprawić?

Edytowano przez mariusz123456789a

bowman1a    2

Wszystko już ustalone. Dopłaty ją dostaje i ja wszystko oplacam. Tylko nas interesuje kto dostanie dopłaty za ten rok. Obrabiać mam czym. Mam ciagnik tylko ale dzierżawcą udostepnia mi maszyny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Rolnik1973
      Pany składać wnioski o suszowe, tylko nie ci co po 8 ton nakosili.
      Ja już złożył.
    • Przez mikad
      W związku z nasiloną akcją kontrolną Państwowej Inspekcji Sanitarnej przypominam że każdy kto prowadzi gospodarstwo rolne i zajmuję się produkcją żywności podstawowej (pierwotnej) jest zobowiązany złożyć wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wniosek składa się w powiatowej jednostce tzw sanepidu.
      Produkty pierwotne (podstawowe):
      - pochodzenia roślinnego - zboża, owoce, warzywa,, zioła, grzyby
      - pochodzenia zwierzęcego - jaja, mleko, miód, produkty rybołówstwa
      - produkty zbierane w naturalnym środowisku czyli grzyby, jagody, ślimaki.
      Za brak wpisu kara do 5 kzł jednak nie mniej niż 1 kzł
      Z nieoficjalnych wiadomości wiem że na pierwszy ogień pójdą warunki przechowywania produktów oraz warunki sanitarne w miejscu produkcji (kible, umywalki itp)
    • Przez Damiano604
      Witam,
      w mojej gminie niebawem odbędzie się przetarg na ziemie szkolną, mam zamiar wziąć udział w tym przetargu lecz nie mam statusu rolnika. Ukończyłem technikum rolnicze, następnie studia w tym kierunku a teraz chce wziąć ziemie. Co muszę pierwsze zrobić, ktoś przerabiał ten temat? Proszę o pomoc, z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam!
    • Przez ever
      Witam. Dostałem w spadku kilka lat temu gospodarstwo rolne 8ha. Brak sprzętu rolniczego, zabudowań, zmusił mnie do oddania tej ziemi pobliskiemu rolnikowi w uprawę. Nie podpisywałem z nim żadnej umowy, nie wydzierżawiłem jej równiez pisemnie, tak na słowo uzgodniliśmy-niech uprawia. Dopłaty do upraw sam zgłasza i je otrzymuje, po czym mi zwraca. Mam wrażenie że nie wszystkie. Ale niejsza o tym. Chciałem się dowiedzieć bez umowy dzierżawy może on brać dopłaty? Dowiedziałem się również od innego rolnika że korzystniejszą dla mnie opcją byłoby prowadzenie gospodarstwa ekologicznego. Większe dopłaty o połowę, a może nawet więcej. W racji tego że nie posiadam budynków gospodarskich, maszyn rolniczych i tp., własne jego prowadzenie odpada. I tu mam pytanie , czy jest możliwość oddania tego gospodarstwa rolnikowi, który już prowadzi gospodarstwo ekologiczne? Czy taki rolnik mógłby je wydzierżawić pisemnie, lub ustnie uzgognić ze mną? Oczywiście brałby dopłaty po czym mi zwracał. Czy może on tak w trakcie powiększyć w ten sposób swoje gospodarstwo? Z góry dziękuję.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj