• 0
GoodRamQ

Chwastox Trio + Puma i

Pytanie

GoodRamQ    3

Witam mam kilka pytań, czy można mieszać

Pierwsza mikstura

Czy mogę połączyć Chwastox Trio[2l/ha] + Puma[1,2/ha]?

Druga mikstura

Mocznik+Siraczan Magnezu+Eko List+Kalprim [Dolistny potas]

Trzecia mikstura

Antywylegacz i na grzyba.?

 

Jak macie swoje jakieś proporcje to pisać chętnie się pod uczę ;D

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez GoodRamQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0
major_89    36

Można mieszać, nie widzę większych przeciwskazań. Na przyszłość możesz sprawdzić takie rzeczy w własnym zakresie. Do wiadra wlej wody i mieszaj poszczególne komponenty w odpowiednim stężeniu. Obserwuj ciecz roboczą przez 15 min. Jak nie wyjdą żadne kluchy, osad, kisiel, piana to wszystko ok. 

Pume zamień na Axial tańszy i pewniejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
darecki99    2

Axial tanszy od pumy  dobre zarty. Sam go stosuje i jest cholernie drogi  5l axiala kosztuje - 830 zl natomiast puma  5l -640 zl. dawki podobne w obu  ok 1 l  na ha .Od kilku lat mam problem z zycica i axial to jedyny srodek ktory ja zwalcza w 100 procentach . ALE trzeba pamietac ze to jeden z najdrozszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
GoodRamQ    3

no u mnie tez puma tańsza, a co do tego sprawdzania to nie za bardzo bo wszystko drogie wole się upewnić tutaj niż tracić pieniądze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
major_89    36

Tak Ale nie mówimy o zwalczaniu życicy czy lisiego ogona ale o miotle zbożowej.  Gdzie Axial 50EC wystarczy 0,5-0,6 l tak więc policz sobie to jeszcze raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
GoodRamQ    3

niestety ale mój ociec tak gospodarował pole  że  zachwaścił go owsem głuchym a na jesień było za sucho na oprysk, co do herbycydu to już mam wszystko zakupione tylko chodzi o to mieszanie ich

Edytowano przez GoodRamQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
hemi1    0

Jeśli miałoby to być w jęczmieniu to zdecydowanie polecałbym Axial zamiast pumy. Jęczmień dużo mniej odczuwa Axial który właśnie odznacza się wyższym stopniem selektywności dla jęczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
gruchmen    0

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy są jakieś przeciwwskazania co do mieszania tolurex(2l) z chwastox trio(2l)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Mariusz_5    2

Czy chwastox trio można mieszać z chwastoxem turbo? zostało mi trochę turbo z ubiegłego roku i  chciałem go wykorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
asmodan28    47

Witam

Chciałbym się dowiedzieć dokładnie jak to jest z tym dodawaniem nawozów dolistnych o zabiegów chemicznych.
Jedni mówią, że można inni żemnie można. Jedni mówią że do fungicydów można inni ,że do herbicydów.
Ja osobiście siarczan dodawałem do ,,grzybowych,,. Nic złego się nie działo ale podobno obniża się jakość działania środka.
Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj