Bob68

Ursus 3512 czy MF?

Polecane posty

Bob68    0

nadal jestem na kupnie ciągnika ferguson ?może ursus 3512? a może jakiś zetor  niejestem w temacie miałem długo c 330  sprzedałem trochę słaby

PRIMO    1589

Pomyśl o ZETORZE 5211 ja takiego mam od ponad roku i jestem zadowolony wcześniej miałem WŁADIMIRCA.

Wiadomość z agroFakt.pl

koras    0

juz lepszy bedzie 6211 alb ursus 4512 , mam 5211 za slaby

PRIMO    1589

A na ilu ha ma pracować i z jakim sprzętem?

mariuszd93    495

Dla  jednego  za  słaby  5211  , dla  drugiego akurat , w  porównaniu  do  c 330  20  koni więcej  , więc róznica  spora 

;)

koras    0

ale spalanie podobne cena tez , polecam 4512 zetor wygrywa kabina ursus silnikiem

zeus11    19

Witam MF 255 czy ursus 3512 to jest to samo, nie można tego porównać do c 330 a nawet do c 360, ponieważ posiadam takie ciągniki i z takim samym ładunkiem na przyczepie c 360 nie ma szans z MF 255, są to udane ciągniki.

Mam takie na sprzedaż Mf 255 1989 r, służył mi tylko do oprysków i c 360 ten pracował z turem i ładował węgiel do kotłowni. Godne polecenia i mam je od nowości.

PRIMO    1589

Jeśli ziemie ciężkie to tylko ZETOR 4X4.

koras    0

mam do sprzedania deutza dx 4.30 oszczedny prosty ciagnik 4x4 

volvo1150    8

polecam 4512 60km do 2000 rok lub zetora 7711 masz 70 km lepiej większego spalanie podobne do mf 255- 360 bo kupisz mniejszego będziesz męczyć i spalanie będzie duże a z roku na rok jest suszej i mniejsze ciągniki mają problem bo jest im ciężko i się grzeją jak brać coś to min 60 km bo i przyczepę wyciągnąć z pola lepiej i kabina niebo a ziemia między c 330 a 4512 a między zetorem to 2 era zawsze można mniejszy pług założyć i na 3 skiby orać a mf 255 w ciężkiej ziemi 2 skiby to max robiłem mf 255 a teraz mam 4512 to wiem co mówię mf 255 jak ma ciężko to spali dużo więcej i nie wież w bajki że 2 litry w pługu spali bo ok 15 lity wychodzi na 1 ha ja 4512 zaoranie, rozsianie nawozu ,agregat siew, bronowanie  dojazd do pala to ok 35 l na 1 ha ale to zależy jaki kawałek czy prostokąt czy kwadrat akurat u mnie ziemia 3 i kręcenia dużo

Patryk1222    71

Mf 255 jest lekki i co by mu nie zapiac to skacze a nie jedzie w tym wypadku z c360 nie ma nawet co porównywać tak samo c360 jest trochę mocniejsza (mówię o dobrych silnikach a nie zlom)
Natomiast Mf ma tą z zaletę że mniej pali (lekkie roboty) od c360 i jest ogólnie lepiej wykonany pozatym w c360 niewątpliwą wadą jest zależność womu od podnośnika i wyjacy tylny most

PRIMO    1589

...i dlatego polecam ZETORA 7245 bo te ciągniki nie boją się ciężkiej roboty i wiem coś niecoś na ten temat bo mam URSUSA 5314 i w cięższych pracach te ciągniki JĘCZĄ!

volvo1150    8

bo zetor ma 5 biegów i 1 bieg zetora jest jak 4 terenowe ursusa może i dobre rozwiązanie ale w transporcie jest wolniejszy wszystko zależy od opon stanu silnika operatora itp w każdym razie oba te ciągniki mają podobną moc bo mają po 60 km bodajże zetor wygrywa w kabinie bo jest ciszej ale spalanie większe każda działka jest inna bo ziemia jest inna górka zależy czy ktoś wcześniej orał głęboko czy 1 raz głęboko orkę robisz np ktoś koniem orał 20 lat i jedź orać zetorem daj 20 cm i zobaczymy czy nie będzie problemu ale za rok na tą samą działkę spalisz 10 l mniej paliwa i lepiej będzie się orać kolega niech napisze jaka klasa ziemi czy górki  bo tak to gdybać możemy co by tu doradzić

Piterek91    0

Mam mff 255,dużo pracowałem również zetorem 5211,i 3p jesli chodzi o sile uciagu to fergusonik niestety bardzo odstaje od ww.ciągników.do lżejszych prac jak najbardziej ok. Pomyśl nad tymi dwoma no i lepiej dobrane przelozenia jak w mf a to ważne przy cięższych pracach.

XMK13    398

No taak. To skoro 30-tka jest trochę za słaba, to może 3512. Ale 3512 za lekki i bez napędu, to może 4512, albo lepiej Zetora 7745, bo mocniejszy i z napędem. Ale znów taki Zetor drogi, to lepiej Ursusa 914, bo tańszy. Ale w tej cenie można dostać 1604, a ten większy, więc się szybciej zrobi i wyjdzie taniej. :blink:

Tak więc schodząc na ziemię można "uzbroić" Ursusa 3512 żeby był zgrabniejszy w polu. MF 255 oczywiście tańszy, ale wiadomo, że bardziej są zużyte. Są jeszcze MF-y z serii 300. Są starsze i tańsze. Zetor to komfort, ale spalanie przy lekkich pracach ma znaczące.

PRIMO    1589

URSUS 5314 ma 52kw/72KM!

Edytowano przez PRIMO

Bob68    0

teren prosty bez górek  napęd zbędny chyba myślę że 3512 ostatecznie zetor mnie zeżre w paliwie?? może ktoś ma taki niewytyrany 1998 do 2003 bog2an@wp.pl jestem zainteresowany

heniek36    16

ferguson ? 4 biegi porażka c360 jeszcze gorzej może jakiego ruska jumza mtz ta ki jest moje zdanie

Rob355    6

Może MF 575- odpowiednik 4512. Mam taki i sprzęty które obrabiała c-360 pasują do niego (pług, talerzówka, kultywator 2,8.....), jest zapas mocy nawet. Spalanie nawet mniej jak c-360. 

XMK13    398

Zamiast 60-tki 575 może być, ale za 30-tkę i 2812 by wystarczył. 3512 dobrze szukać z szerokimi kołami i komfortową kabiną. Oczywiście kabina to komfort, bo zwykłe kabiny dają tyle, co w 30-tce. Szerokie koła pozwolą pracować z pługiem 3x30. 3512 jest dość mocny i zrywny jak na takie koła (12,4 R32) i lepiej poszukać szerszych (14,9 R28).

robi57362    517

kolego z tym plugiem 3x30 do ferdka to na lzejszej ziemi ok ale na 4 klasie to można pomarzyc silnik daje radę ale slizga się choć mam nowe opony i cały czas trzeba rękę na podnosniku . lepiej już odczepic jeden i porządnie zaorac

jesli pomoglem kliknij fajne

ron87    0

Mam 3512 na szerszych i na 4 klasie w 3 skibach mi się nie ślizga. Ogólnie dobry ciągnik tak do ok 15 ha ja osobiście polecam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Leobone
      Zastanawiam się jaki ciągnik wybrać? Proszę o wskazanie różnic, wad i zalet pomiędzy modelami.
      Na go zwrócić uwagę kupując te modele? Jeśli ktoś ma na sprzedaż to proszę o wiadomość lub link.
      dzieki!
    • Przez adam1996
      Witam jak w temacie chce kupić ciągnik od 75 do 100 km do 45 tyś myślałem nad case 5120(ale boję się o awaryjność elektroniki i ceny części) rozważałem również zetor 9540 lub 10540 (ale nie wiele wiem o ich awaryjności) myślałem również o valtrze (ale w tej części  też nie wiele można się dowiedzieć o awaryjności spalaniu itd.) ogólnie mój wybór padnie chyba na ursusa 1134 lub 934 ze względu na dostępność części i to że mam mechanika który już nie jednego ursusa miał na warsztacie ale jednak wciąż zastanawiam się... może znajdą się użytkownicy którzy posiadają taki sprzęt i wypowiedzą się na temat spalania dostępności części oraz ich ceny. Tylko nie piszcie komentarzy typu "weź kup renatę albo john deere czy też mf " bo te ciągniki skreślam ze względu właśnie na mnogość opisów na ich temat raczej nie pochlebnych tylko proszę o konkretne odpowiedzi i nie łącznie i innym tematem bo ja pytam o opinie o konkretnych ciągnikach a nie ogólną dyskusję o ciągnikach tej mocy ... 
      P.S. Ma być to ciągnik główny do orki, agregatu uprawowo-siewnego 2,7,talerzówki  być może w przyszłości dołożę do niego tura do oprysków i nawozów mam c-360 
    • Przez adamski1510
      Witam mam do was pytanie czy polecacie ciągniki renault do 80 km czy raczej odradzacie?
    • Przez Tomkowski16
      Witam 
      Ostatnimi czasy zastanawiam się nad kupnem ciągnika byłby to póki co ciągnik główny i jedyny w godspodarstwie z czasem zakupiło by się ciągnik silniejszy lub pomocniczy, pracowałby na ponad 30 ha i tu pytanie do was który wybrać na oku mam: massey ferguson 6160, new holland 8160, new holland m100, case mx100c, case mx100, fendta 510c, john deere 6510 i new holland td95d. Prosiłbym posiadaczy o opinie jak jest z awaryjnością, dostępnością części i spalaniem. Z góry dziękuję.
    • Przez agroleon
      Witam kolegów po fachu i mam pytanie oraz prośbę abyście doradzili który traktor jest lepszy ZTS 1645 czu URSUS 1614 albo 1634, jak to wygląda od strony technicznej, spalanie i awaryjność. Który jest lepszy i dlaczego ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj