Skocz do zawartości
MisiekQ

MF 255 TUR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MisiekQ    0

Witam, panowie potrzebuje fachowego doradztwa odnośnie ciągnika mf 255 z tur2 mam problem z podnoszeniem bel z  sianokiszonki ciągnik nie daje rady ponieść. Czy to jest wada siłowników lub tego że rama jest długa ? Co można zrobić by ciągnik dawał rade ponieść bele?

Myślałem na ogólna przeróbka ramy pod chwytaka oraz ewentualnym skróceniu ramy tura czy to dobry pomysł ?

Pomoże coś odnośnie załadunku rozładunku sianokiszonki ?

Czy ciągnik da radę z chwytakiem do bel ? 

Miałem na myśli też nad masztem do bel czy był by lepszy od tura z chwytakiem ?

Czym najlepiej będzie się współpracować z owijarką ? Maszt czy tur z chwytakiem ?

Który pomysł lepiej zrealizować ?

Fotografia jest wyłącznie w celu pokazania wyglądu tura nie miałem aktualnie zdjęcia swojego ciągnika z turem .

post-137246-0-39744300-1455579557_thumb.jpg

Ja posiadam Ursusa 3512 z turem i 500kg podnosi spokojnie tylko ciężko ma przerzucić pełną pychę kukurydzy na drugiej sekcji do siebie
chwytaki bele sianokiszonki będzie pewnie można tylko złapać i ponieść lub opuścić bo przekrcac ja na silowniku od drugiej sekcji raczej pompa nie da rady nie mówiąc już o kręcenie kołami bez wspomagania

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtek026    9

Mam dylemat czy kupić maszt na tył ciągnika czy przerabiać tura?!

Masz tura i chcesz się uwsteczniać z tym masztem, bez sensu, osobiscie mam tura 3b na takim ciągniku i zamontowaną pompę zewnetrzną na wom i osobny zbiornik oleju, koszt zakupu takiego zestawu (polecam 40l/min) zwróci ci się bardzo szybko w paliwie, bo pyrkasz sobie z ładowaczem na biegu jałowym max 1200obr jest to super do biegów szosowych, ciągnik pali tyle co i nic, ciągle jestem pełen podziwu u mnie pracuje tylko z tym ładowaczem i prawie nic z baku nie ubywa, koszt zakupu takiej pompy około 1000zł i trochę zabawy z dorobieniem zbiornika na olej, ale za to masz tak mocny ładowacz że węże pękają a udźwig regulujesz tylko i wyłącznie zaworem przeciążeniowym w rozdzielaczu bo nawet na biegu jałowym nie ma takiej opcji że czegoś nie dzwignie, pompa potrafi przydusić silnik że prawie zgaśnie gdy jedziesz i podnosisz, wtedy trzeba dodać czasem trochę gazu, ale nie miałem problemu z załadowaniem np 28t młuta w 45łyżek,  nie wyobrażam sobie teraz ładowacza bez tak wydajnej pompy zewnętrznej, bo to nie robota ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Witam,
      Potrzebuje tura do tego ciągnika, który służył by mi głównie do załądunku bel słomy i siana oraz obornika. Z tymi belami chodzi głównie o to aby dało się ułożyć 4 warstwy w stodole. Co możecie mi polecić???
    • Przez adamek1942
      Witam mam pytanie dlaczego są 2 rożne ceny tego ładowacza 15.500 i 12.500 brutto i pisze w obu przypadkach ze jest to cena razem z ramą górną  i dolną, kompletny bez żadnych dodatków.
    • Przez mlody456
      Chce zamontować tur na 80-tke, wiadomo krajowego producenta, tutaj zastanawiam się nad inter-tech it 1600, metal-technik mt02, hydromet xtreme-1, metal-fach t229 czy coś innego? Na olx kosztują ok. 12 500zł bez osprzętu a nawet taniej Poza tym w inter techu są różne malowania/nalepki i to jest też różnica w jakości? Prosiłbym o szybką pomoc bo chce jeszcze przed 1 pokosem zakupić
    • Przez FAGROSsc
      Założyłem nowy temat w którym chętnie pomogę każdemu w doborze ładowacza czołowego do ciągnika nowego na gwarancji jak i też tych najstarszych, mniejszych i większych. Jeśli ktoś ma wątpliwości chętnie pomogę w wyborze producenta jak i też w doborze osprzętu. 
    • Przez boskipl
      Witam poszukuje opinii o ładowaczach firmy sigma4. Posiada ktoś takiego? Najlepiej model chrome i czy  18000 netto z wyposażeniem i montażem za model chrome m30 z 2015r to dobra cena?