Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Skoro w teraz w kwietniu będę składał wniosek na MR i deklaruje sianie roślin wysokobiałkowych to muszę to już zrobić w tym roku czy za rok jak dostane decyzję? Na logikę sądzę, że za rok ale chciałbym się dopytać kogoś kompetentnego bo w tych wymogach unijnych często nie ma logiki. Z góry dziękuje ;-)

Opublikowano

za r3 masz liczone jak za zawodówkę a za r16 jak za technikum różnica między nimi 1pkt więcej bodajze. No i musisz posiadać dyplom zdania egzaminu nie świadectwo. Jak masz świadectwo to wysylasz do OKE i przysylaja dyplom.
 

Opublikowano

Wie ktoś może czy kierujący gospodarstwem mogą uzyskać 3pkt za przejęcie gospodarstwa w całości przy przejęciu ziemi przed złożeniem wniosku i uzyskaniem faktury na dochód potrzebny do złożenia wniosku na MGR?

Opublikowano

Z rozporządzenia i załącznika wynika, że za kwalifikacje R3 potwierdzone zdanym egzaminem można dostać 4 punkty (chyba wyżej była pomyłka z 2 punktami).

Opublikowano

Witam.

Mam pytanie odnośnie sprzętu z tabeli z załącznika nr.2    MR0690 Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym.     Czy zestaw uprawowo-siewny talerzowy AGRO-MASZ SN-300 (agregat talerzowy+nadbudowany siewnik talerzowy) bedzie zgodny z tym punktem???

tak to wygląda

http://allegro.pl/zestaw-uprawowo-siewny-talerzowy-agro-masz-sn-300-i5497160503.html#thumb/4

 

 

 

Opublikowano

Kto z kolegów pomoże bo nie wiem czy po złożeniu w kwietniu wniosku na MR mogę przepisać na siebie w maju zwierzęta i złożyć wniosek o dopłaty bezpośrednie? Jest to dla mnie bardzo ważne więc z góry dziękuje

Opublikowano

Jak jesteś podatnikiem VAT to w MR rozliczasz się kwotami BRUTTO ale od zakupu środków trwałych i obrotowych z dofinansowania możesz odliczyć VAT naliczony z działalności.

Opublikowano

Witam panowie jesli nie jestem w posiadaniu gospodarstwa  ale bede poniewaz dostane od ojca moge skladac wniosek na MR ? i jakie trzeba miec do tego papiery i ogolnie co potrzebne? A i jak ktos z małopolski niecch da namiar do kogoś kto pisze takie wnioski! 

Opublikowano

Witam. Mam pytanie

 

Mam taką sytuację, że moi rodzice są właścicielami małego gospodarstwa - powierzchnia 12 ha. Mój tata ma 30 lat ubezpieczenia w krus, natomiast mojej mamie w tym roku te 30 lat minie - nie wiem dokładnie kiedy, ale w tym roku - dzięki czemu mogliby przejść na wcześniejszą emeryturę. Ze względu na te brakujące miesiace w przypadku mojej mamy nie mogliby mi od razu przekazać całego gospodarstwa, dlatego rozważałem taką opcję, żeby poczekać do następnego naboru na młodego rolnika, żeby rodzice spokojnie mogli mi przepisać całe gospodarstwo. I tu moje pytanie - czy gdybym już był właścicielem przed następnym naborem, to czy mógłbym normalnie się o tą premię wtedy ubiegać? bo wówczas byłbym normalnie ubezpieczony w krus. Teraz jestem ubezpieczony ale jako domownik. A ponoć wymagany jest dokument z krus o tym, że się nie jest ubezpieczonym

 

pozdrawiam

Opublikowano

Kolego na początek powiedz czy szukałeś w ogóle informacji? Przeczytałeś temat od początku? Na 1 stronie masz mój post z odp na Twoje pytania lub linki do tych odpowiedzi.


Natomiast ja również mam pytanie na które nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Czy "przekazanie w całości" to również wieloletnia (10-15lat) dzierżawa wszystkich gruntów, zwierząt itd. danego gospodarstwa? 

Opublikowano

Rodzice przekazali mi cześć gospodarstwa+ mam przejąć cześć bydła i moje pytanie czy w czasie kontroli mogą sie przyczepić do tego że cześć młodzierzy stoi wraz z bydłem rodziców ? i jeszcze jedno pytanie odnośnie tej kontroli czy będą kontrolować mnie czy moich rodziców i co mogą sprawdzać ?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez tomeq
      Witam!
       
      Zwracam się z prośbą do wszystkich użytkowników ww ciągnika. Interesują mnie opinie, awarie jakie się wam przytrafiły i czy ogólnie kupilibyście go drugi raz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v