Skocz do zawartości
casepuma

Byki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
casepuma    0

Witam.
Mam pytanie jak lepiej utrzymywać dorosłe byki? Posiadam oborę na szerokość 11m i chciałbym ja przerobić. Z jednej strony są stanowiska a z drugiej cielęta chodzą luzem, lecz te kuce są przedzielone murkiem i jest strasznie dużo pracy. Co byście poradzili jak można zmodernizować tą oborę, aby weszło jak najwięcej sztuk oraz jak najmniej pracy?

przemek28_28    91

Kolego w tym tygodniu widziałem fajny pomysł na oborę gdzie na czas usuwania obornika nie ma możliwości wygnania bydła na okólnik, wiec tak stół paszowy miał koleś bo dawał paszowozem a ten kwadrat gdzie byki chodziły miał na środku rownolegle do stołu zrobiony płot metalowy i na końcach furtki, gdy wybierał ładowarka obornik to zamyka furtki tak żeby byki były z jednej strony i wybiera obornik, gdy wybierze to przegania byki i wybiera w trudniej części.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp. 
    • Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie zamierzam zlikwidować trzode i rozwinąć hodowle bydła opasowego ponieważ jest ona u mnie bardziej opłacalna i cene mam zapewnioną a moje pytanie brzmi ile dałbym rade utrzymać bydła opasowego posiadam na chwile obecną 15 ha ziemi ornej z czego 10 ha to IIIkl a reszta to IV i V a co do łąk to na chwile obecną posiadam 5ha ale dojdzie dzierżawa 10 ha więc będzie również 15 ha łąk dokupywane byłby by wysłodki i przywożony wywar z browaru proszę o szybką i szczerą odpowiedz Pozdrawiam
    • Przez TelefonyRadom
      Sprzedam byczki widoczne na zdjęciach cena około 18000 zł za 7 sztuk lub na wadzę cena 10.5 odchowane u mnie lub mojej hodowli Bez możliwośći przebierania albo wszystko albo nic Jeżeli jesteś z drugiego konca polski a jesteś zainteresowany proszę o telefon mogę nagrać filmik byś zobaczył je lepiej POwiat kozienicki woj Mazowieckie 518912851

• Przez Wilkowski
      Dzień dobry, czy ktoś hoduje byki tak że je kontraktuje z jakąś firmą? Kiedy płaci się za cielaki, czy trzeba we własnym zakresie kupić pasze, jakich zysków ze sztuki można się spodziewać, czy to się w ogóle opłaca?
    • Przez matijas67
      Witam
      Kupilem tydzień temu kilka byków i zwazylem
      Miały 52-60kg np jeden mial 62 teraz ma 58kg...
      Dostawały mleko josera za 180 zl (mialy dobrze rosnąć wiec wzialem)
      Dostaly zastrzyki na biegunkę
      Po tygodniu zwazylem i waga zmalala u połowy...
      Dostają siano i mleko oczywiście 
      Co robię źle że nie rośnie połowa byków ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.