Skocz do zawartości
casepuma

Byki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
casepuma    0

Witam.
Mam pytanie jak lepiej utrzymywać dorosłe byki? Posiadam oborę na szerokość 11m i chciałbym ja przerobić. Z jednej strony są stanowiska a z drugiej cielęta chodzą luzem, lecz te kuce są przedzielone murkiem i jest strasznie dużo pracy. Co byście poradzili jak można zmodernizować tą oborę, aby weszło jak najwięcej sztuk oraz jak najmniej pracy?

przemek28_28    41

Kolego w tym tygodniu widziałem fajny pomysł na oborę gdzie na czas usuwania obornika nie ma możliwości wygnania bydła na okólnik, wiec tak stół paszowy miał koleś bo dawał paszowozem a ten kwadrat gdzie byki chodziły miał na środku rownolegle do stołu zrobiony płot metalowy i na końcach furtki, gdy wybierał ładowarka obornik to zamyka furtki tak żeby byki były z jednej strony i wybiera obornik, gdy wybierze to przegania byki i wybiera w trudniej części.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez hus2431
      Przygotowałem projekt swojej obory wolnostanowiskowej. Ile bydła mięsnego mogło by się zmieścić do obory o takiej wielkości i ile dałbym rade utrzymać na 17ha?

Projekt:

• Przez artur1295
      Witam tak jak w temacie chce zrobić oborę dla szt bydla
      i interesowaly by mnie koszty takiej budowy
      jakie musi mieć wymiary żebym mógł wjechać ciągnikiem do środka
      budować będę sam wiec chodzi mi mniej więcej koszt materiałów 

• Przez tymtus
      Co sądzicie o kastracji bydła mięsnego? W Europie nie jest to rozpowszechnione, ale prawie cała reszra świata jednak stosuje tą metode, pozwala to na o wiele tańszy koszt wyprodukowania wołowiny, oraz zmiejsza szanse kazirodztwa, oraz ułatwia prace nam, rolnikom. Bardzo wygodna jest metoda bandingu, która polega na zakładaniu specjalnych gumek na moszne cielaka, po czasie jądra po prostu odpadają. Zestaw do takiego zabiegu, to koszt 50zł, jest dostępny w polsce, chociaż z samą praktyką bandingu się nie spotkałem. Co Wy o tym sądzicie?
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Właśnie modernizuje swoją oborę i mam zamiar zrobić wygrodzenia, kratę  do żłobów w postaci litery v czyli  |\/|. Coś takiego mniej więcej. Mógłby mi ktoś podać wymiary?