Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Jakie prace są "ciut fachowe" , bo Mnie zaciekawiło B) ?

 

no takie jak np. przyczepę podciągnie ,pomoże nasypać zboża do siewnika,potrzyma worek pazamiata podwórko ale już jak umie talerzować to trzeba dać 20 zł na godz a na kombajnie to za wszystkie godziny po 35 zł

 

Edytowane przez AleksanderX
Opublikowano

2ha/h to wynik nierealny. Chwilową wydajność może mu pokazać 1,5 ha/h, a docelowo zrobi max 1 ha/h. 

Typowy posiadacz bizuna.... Ja starym fahrem z hedrem 3.6 robię hektar w godzinę przy plonie 5 ton a co dopiero nh z 2x taką mocą..... 

Opublikowano

Witam !

Wszyscy wiemy, że obecny rok nie obfituje zbytnio w słomę, dlatego chciałbym się podpytać do ilu zł, moglibyśmy wraz z tatą, zwiększyć cenę belki słomy.

-Prasa New Holland 658
-Siatka własna

-Średnica : od 120 do 180, zależy jak zażyczy sobie gospodarz.
- Ciśnienia przy zbiciu nie podam, ponieważ na daną chwile nie mam takiej możliwości.

Wraz z tatą, zastanawialiśmy się ,o ile zł podnieś cenę jednej belki, do tej pory robiliśmy kulkę za 10 zł, lecz jeżeli belek jest o 50 % mniej niż w tamtym roku, porostu jest to nie opłacalne. Jeżeli wjeżdżam w pole 5 hektarowy , i lekko wychodzę na plus , to coś tu nie "halo". Wiadomo trzeba też brać pod uwagę ilość słomy na polu. Myśleliśmy aby brać od godziny , lecz nie wiemy ile można byłoby wziąć. 

11 zł za   ...>130
12 zł za 135-145
13 zł za 150<...
Czy taki cennik mógłby być? za tanio lub za drogo ?

czy też brać od godziny?

Prosił bym was abyście napisali jak u was biorą za belowanie, czy od belki czy od godziny , i ile ?

Z góry dziękuje za pomoc i  życzę pięknej pogody, ponieważ ostatnio nas nie rozpieszcza. ;)

Pozdrawiam !!! :)

Opublikowano

Od belki a ceny różne od 10 do 15 zależy, u nas pras pełno więc usługi rzadkie szczerze mówiąc to jak jakaś usługa to wolę słome niż trawę ale to tylko moje mniemania. A i ja mam pytanie ile idzie wam paliwa na zrobienie jednej beli?

Opublikowano

      Z tym paliwem na belę to ciężko wyliczyć,wczoraj widzialem zrobione z 5 bel na 4 ha [ekologia] i niedaleko obok słomy ze 20 na 1 ha,gonić rządek z kilometr by jedną belę wypuścić,a na 40 m robi różnicę, a wcześniejsza wypowiedż o pracy ciut fachowej          chodzi ogólnie o to by pracownik miał średnie pojęcie o pracy ,wystarczy że włącza myślenie i nie było przestoi. Czasem trafi się taki co ma dwa biegi    wolny iiiiiii wolniejszy :blink:  i z tego jeden czasami sprawny :blink: ,jak do sklepu to na automacie czy może jeszcze dośpieszacz [ciężko się skapnąć,ginie w oczach],no i zginie.....

Opublikowano

hmm z tym belowaniem to tak średnio jak pisze koval103, mało słomy a jeszcze dodatkowo dobijać gospodarzy wysoką ceną za prasowanie? ja biorę tyle samo bez względu czy mało czy dużo materiału. tam gdzie więcej jestem na dużym plusie tam gdzie mniej na małym plusie więc się wyrówna. biorę 10 za belę + sznurek. a często jest tak że u jednego gospodarza miejscami dużo słomy miejscami mało więc tym bardziej.

Opublikowano

Witam !

Wszyscy wiemy, że obecny rok nie obfituje zbytnio w słomę, dlatego chciałbym się podpytać do ilu zł, moglibyśmy wraz z tatą, zwiększyć cenę belki słomy.

 

-Prasa New Holland 658

-Siatka własna

-Średnica : od 120 do 180, zależy jak zażyczy sobie gospodarz.

- Ciśnienia przy zbiciu nie podam, ponieważ na daną chwile nie mam takiej możliwości.

 

Wraz z tatą, zastanawialiśmy się ,o ile zł podnieś cenę jednej belki, do tej pory robiliśmy kulkę za 10 zł, lecz jeżeli belek jest o 50 % mniej niż w tamtym roku, porostu jest to nie opłacalne. Jeżeli wjeżdżam w pole 5 hektarowy , i lekko wychodzę na plus , to coś tu nie "halo". Wiadomo trzeba też brać pod uwagę ilość słomy na polu. Myśleliśmy aby brać od godziny , lecz nie wiemy ile można byłoby wziąć. 

 

11 zł za   ...>130

12 zł za 135-145

13 zł za 150<...

Czy taki cennik mógłby być? za tanio lub za drogo ?

 

czy też brać od godziny?

 

Prosił bym was abyście napisali jak u was biorą za belowanie, czy od belki czy od godziny , i ile ?

 

Z góry dziękuje za pomoc i  życzę pięknej pogody, ponieważ ostatnio nas nie rozpieszcza. ;)

 

Pozdrawiam !!! :)

Spotkałem się u nas z czymś takim że cena za rolke słomy jest taka jaka jest srednica. 

 150 -15 zł 

120- 12zł. 

170-17zł, myśle że jest to adekwatna wycena za prasowanie.

Opublikowano

Spotkałem się u nas z czymś takim że cena za rolke słomy jest taka jaka jest srednica. 

 150 -15 zł 

120- 12zł. 

170-17zł, myśle że jest to adekwatna wycena za prasowanie.

Cofnij się do szkoły i przypomnij sobie wzór na objętość walca - cennik durny ale ludzi i tak przeraża cena np 17zł za 170 i chcą najtańsze 120  ;)

Opublikowano

dobrze mówisz, za 170 cm powinno sie brac minimum 24 zl bo sa tam dwie belki 120 w niej :)

Opublikowano (edytowane)

Matik trochę przesadziłeś . Specjalnie policzyłem objętości i takmi wyszło-

120- 1,36 m3

150-2,12

170-2,72

 Wiec stwierdziłem że od jutra < jak ku..a przestanie wreszcie padać > każe chłopakom co najmuje do prasowania robić tylko belki 170 wzwyż

Edytowane przez malorolny121
Opublikowano

Matik trochę przesadziłeś . Specjalnie policzyłem objętości i takmi wyszło-

120- 1,36 m3

150-2,12

170-2,72

 Wiec stwierdziłem że od jutra < jak ku..a przestanie wreszcie padać > każe chłopakom co najmuje do prasowania robić tylko belki 170 wzwyż

Żartujesz z tym że przesadził czy jak? Bo ja tego nie liczyłem ale z twoich obliczeń jasno wynika, w pamięci licząc 1,36 x 2 = 2,72

Sam nie sądziłem że średnica 1,7 jest jak dwa razy 1,2.

Opublikowano

trzeba jeszcze dodać że około 70 cm rdzenia jest dużo mniej zagęszczone niż cała reszta beli więc taka 170 cm będzie ważyła dużo więcej niż dwa razy taka 120

Opublikowano

Jak coś nie wiadomo ile brać taka nie określona praca, to ja od razu mówię że np. 2 x paliwo albo 3 x paliwo i się ktoś godzi albo nie. I jak na koniec jest zadowolony z ceny to wraca ponownie, jak za drogo wyszło to już na drugi raz kogo innego bierze albo sam coś kombinuje. Tak z ugniataniem przeważnie robię. Bo to wszystko zależy od pryzmy, od szybkości ugniatania i za każdym razem u kogo innego inaczej wychodzi.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
    • Przez Karolek132
      Witam ile bierzecie za gniecenie pryzmy z kukurydzy 
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v