Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ile kosztuje prasowanie słomy mniej wiecej ? no belki takie 120 cm prasa lely 10 zł od sztuki i siatka jego to duzo czy nie jak u was ceny chodza ?

 

10zł to tanio, u mnie w okolicy ceny sa 12-13zł.

Opublikowano

Dużymi kombajnami zazwyczaj biorą nie od godziny a od hektara, dlatego iż dla właściciela pola na hektar zapłaci tyle samo a właściciel kombajnu w sezonie wyżnie mnóstwo hektarów więcej a przystępniej wygląda też cena 300 zł/ha niż 900/godz...

Opublikowano

ile bierzecie za rozsiewanie wapna piastem? od hektara czy od ilości i jakie ceny? 

Opublikowano

ile bierzecie za rozsiewanie wapna piastem? od hektara czy od ilości i jakie ceny? 

 

za rozsianie składu wapna tj ok 25 t w promieniu ok 2-3km od kupy biorę 700,- w cenie jest również załadunek, na ten rok mam już zaklepane 7 składów

ile bierzecie za owijanie bel folią? jaka stawka z folią lub bez? myślicie że 10zł za owinięcie + 10 za folię będzie ok?

owinięcie 8,- a folia ok 12 zależy jaka, osobiście jestem zdania,że najlepiej jak klient da swoją żeby później nie było gadania,że moja gówniana i się słabo zakisza

Opublikowano

za rozsianie składu wapna tj ok 25 t w promieniu ok 2-3km od kupy biorę 700,- w cenie jest również załadunek, na ten rok mam już zaklepane 7 składów

owinięcie 8,- a folia ok 12 zależy jaka, osobiście jestem zdania,że najlepiej jak klient da swoją żeby później nie było gadania,że moja gówniana i się słabo zakisza

od kupy czyli za patelnię 23-25t? jeszcze z ciekawości czym siejesz? 

Opublikowano

ale po co za 500 skoro jest popyt????

A zapytam tak sprzęt się nie zużywa??Nie psuje się?Mój czas nie kosztuje???

Do takiej usługi muszą być dwa ciągniki jeden z ładowaczem drugi z rozsiewaczem to są wszystko koszta ich zakupu itd........

Opublikowano

Oczywiście że tak, wszystko kosztuje. Gdyby robić tylko po to aby zwróciło się za ON to jaki sens jest to robić? Zakup i eksploatacja maszyn tez kosztuje o własnym czasie nie wspomnę.

Opublikowano

 u mnie siał kukurydzę 10 ha i wzioł 700 zł za całość

przy wiekszym areale upust jak narbardziej, wiadomo ze lepiej siac na wiekszym polu, dlugim gdzie jest mniej krecenia, niz na malych poletkach, wedlug mnie rozsadna cena dla obu stron przy tym areale to 900-1000 zl

Opublikowano

Ile kasujecie za usługi
Transport ciągnik z 2 przyczepami przewóz beli wraz z załadunkiem i rozładunkiem ?
Rozgarnianie i ubijanie kukurydzy na pryzmie ładowarką teleskopową lub ciągnikiem z turem
Talerzowanie ciągnik 85km + talerzówka 2,7m

Opublikowano

Ile kasujecie za usługi

Transport ciągnik z 2 przyczepami przewóz beli wraz z załadunkiem i rozładunkiem ?

Rozgarnianie i ubijanie kukurydzy na pryzmie ładowarką teleskopową lub ciągnikiem z turem

Talerzowanie ciągnik 85km + talerzówka 2,7m

za załadunek 5 rozładunek też 5 a transport na godziny zależy jaki zestaw

u mnie talerzowanie +100,-/ha zależy od pola 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
    • Przez Karolek132
      Witam ile bierzecie za gniecenie pryzmy z kukurydzy 
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v