Zaloguj się, aby obserwować  
darek16

SZKOLA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek16    3

Jaką trzeba mieć szkołę by przepisać gospodarstwo i dostać 50tys. czy może być ta mechanik operator pojazdów i maszyn

rolniczych (zawodówka).?

AF - to Jest To:)

Wiadomość z agroFakt.pl

sebe1033    114

50000tyś to przecierz 50 mln .A ta szkoła to nie wiem czy może byc bo ,ma byc rolnicza (obojętnie jaka zaw śr czy wyżej) przy wykształceniu zaw o innym kierunku+5 lat pracy w gospodarstwie się należy ,przy średnim innym +3lata .Wejdż na stronę agencji lub najlepiej idż osobiście i dowiedz się co musisz jeszcze spełnic nie tylko aby je dostac ale terz by nich nie zwracac.Można jeszcze wziąśc tą dotację pod warunkiem ukończenia szkoły rolniczej w ciągu 5 lat od jej otrzymania

darek16    3

Grzesiek0090 ja dobrze napisałem ale 50tys. też dobrze więc problem chyba nie ma

musisz dokładnie zapozznać się z wykazem szkół-mają go w ODR ale sądzę że będzie mogła być ale będziesz musiał mieć pięc lat stażu w rolnictwie przed dniem złożenia wniosku.

chyba tak heh ale to tylko raz dostaniesz 50tys i potem cale zycie na gospodarce harujesz a za 50tys to za wiele sie nie nawojuje

darek16    3

Można składać wnioski na młodego rolnika,a jak dostaniesz te 50000tys,Grzesiek0090 50tys to musisz na gospodarce robić 5 lat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez Magda_86
      Witam.

Ostatnio mi ktoś powiedział, że oprócz książki oprysków kazdy rolnik musi prowadzić plan nawozowy. Czy to prawda? 

Chciałam dodać ze nie mam zwierząt i mam trochę mniej niż 15 ha - głównie produkcja zbóż. W 2014 otrzymałam MR
    • Przez ogar200
      Witam, 3 listopada uległem wypadkowi podczas zmiany kół w aucie z letnich na zimowe, podczas zdejmowania koło opadło i przygniotło mi palce do zacisku hamulcowego. Doznałem złamania otwartego palca 3 prawej ręki w wyniku czego nie mam czucia w tym palcu i skręcenia palca 5 lewej ręki. W protokole który otrzymałem od krus napisano, że doznałem urazu palców obydwu rąk podczas wymiany kół letnich na zimowe w samochodzie osobowym co w rozumieniu przepisów ustawy nie ma bezpośredniego związku z wykonywaniem pracy rolniczej.
      W tej chwili mam 7 dni na zgłoszenie uwag, czy jeśli bym napisał ze zmieniałem koła (w tym okresie bywały już przymrozki i powinno jeździć na oponach zimowych) po to aby bezpiecznie pojechać po środki ochrony, roślin to są jakieś szanse na to odszkodowanie ? Czy lepiej dać sobie spokój ?
      Dodam jeszcze ze nie posiadam ciągnika i samochód wykorzystuje do przewozy sprzętu, nawozu oprysków na pole czy wożę nim owoce na skup.
      Proszę o opinię.
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Ferdek07
      Czytałem w topagrar (darmowy exzeplasz przyszedł?) że rolnik może starać sie o jednorazowe odszkodawnie z krusu z tytułu posiadania choroby zawodowej, mój tata od lat leczy się z astmy sokrzelowej, która jest uznana za chorobę zawodową rolnikow, często jest na zwolnieniu chorobowym, ale na komisji lekarskiej okazywał sie zbyt zdrowy aby dostać rętę której i tak by nie chciał, więc czy ktoś próbował zdobyć to odszkodowanie i z czym by się to wiązało?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.