matingus

Cena bydła w 2016

Polecane posty

Baks00    4413

Dziś poszło 5 sztuk. 2 lm x ncb i 3 sim średnia 820 kg. 8.10 z VAT

odbiorca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja wstrzymałem sprzedaż miałem umówionego hf za 7 zł i mięsnego za 7,8 ale ceny po spadały i nie sprzedaje skupujący mówił żebym nie panikował i poczekał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4413

ja wstrzymałem sprzedaż miałem umówionego hf za 7 zł i mięsnego za 7,8 ale ceny po spadały i nie sprzedaje skupujący mówił żebym nie panikował i poczekał. 

Jak cie nie pili kasa to racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem teraz, bo, po pierwsze, pasz ubywa w szybkim tempie, po drugie - cena zawsze może jeszcze spaść, więc ewentualne przyrosty nie poprawią wyniku finansowego, a po trzecie - mam w najbliższym czasie jeszcze 10 sztuk na sprzedaż, więc trzeba powoli uciekać :D Ryzyko ceny trzeba dzielić, a nie ze wszystkim czekać na ostatni moment. A tak średnia zawsze wyjdzie w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja ale jak by miały jeszcze spaść co oczywiście jest mozliwe jak wszystko w dzisiejszych czasach to była by masakra ;/ choć obserwuje cene na bydło ciągle i są co jakiś czas spadki i skoki w górę ceny, ja akurat mam paszy to i posłucham rady skupującego i sam też nie chce oddawać bo jedzenia jest ale byków nie ma za dużo u mnie do sprzedaży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ceny bydła są w miarę stabilne, w odróżnieniu choćby od żywca wieprzowego. Ale i tak ceny z wiosny 2012 już chyba nigdy nie wrócą. Wtedy poszczęściło mi się jedyny raz w życiu, bo cena była bajeczna, a na sprzedaż było ponad 30 byków. Teraz można tylko powspominać i pomarzyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Ja jak nie sprzedam to bede musiał bel lub QQ dokupić ale jedno i drugie za drogie aby przez byki przepuszczać Chyba że z Litwy kupie ale tam znowu jakosciowo słaby towar Dziś dzwoniłem do dwóch ubojni cena taka sama jak w ubiegłym tygodniu O klasa 12.9 brutto R 13.5 Towaru raczej nie maja w nadmiarze bo i jedni i drudzy chcieli jutro przyjechac po byki Ale bede trzymał bo nie wyjda z tej ceny 8 zł za żywca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

mariujusz skąt jesteś? jeżeli chcesz to mogę dać namiary na gościa który handluje belami z Litwy. Kilku znajomych brało od niego i nie nażekało na jakość.

Edytowano przez stefan_1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid19890    5

A wszystko wina polskiego rzadu bo chyba sektor wolowiny sie wtedy zbyt dobrze rozwijal i trzeba bylo polakom jak zawsze zrobic pod gorke a rynki zbytu jest ciezko odzyskac po 2 latach zakazu uboju rytualnego.

Edytowano przez Dawid19890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

A wszystko wina polskiego rzadu bo chyba sektor wolowiny sie wtedy zbyt dobrze rozwijal i trzeba bylo polakom jak zawsze zrobic pod gorke a rynki zbytu jest ciezko odzyskac po 2 latach zakazu uboju rytualnego.

ten sektor miał sie bardzo dobrze i w czasie zakazu bo te zakłady ktore ubijały rytualnie nie patrzyli na zakaz A teraz przy obecnym kursie euro i cenie u niemca za półtusze mogli by płacic ponad złotowke wiecej niz płaca ale jak to wczoraj jeden powiedział ze przysazedł i dla nich lepszy okres 

mariujusz skąt jesteś? jeżeli chcesz to mogę dać namiary na gościa który handluje belami z Litwy. Kilku znajomych brało od niego i nie nażekało na jakość.

Mam znajomego litwina ktory przyjeżdza po graty to on ma mi przywieść bel bo i tak do Polski jedzie pustym A jaw zamian  mam mu wynaleźć jakieś graty w dobrej cenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wszystko wina polskiego rzadu bo chyba sektor wolowiny sie wtedy zbyt dobrze rozwijal i trzeba bylo polakom jak zawsze zrobic pod gorke a rynki zbytu jest ciezko odzyskac po 2 latach zakazu uboju rytualnego.

zakaz uboju rytualnego to chyba bardziej wina obrońców praw zwierząt niż rządu. Obrońcy sie burzyli, że zwierzęta cierpią, a mięsko na obiad to już im smakuje:)

 

"przy tym kursie euro i cenie u niemca za półtusze mogli by płacić ponad złotówke więcej"

mogli by, ale po co dać rolnikowi zarobić. Lepiej napchać swoje kieszenie, a rolnikowi zapłacić tyle, żeby mu się koszty produkcji zwróciły. Po co ma godnie żyć i się rozwijać.

Pazerność ludzka nie zna granic:) Jak ceny będą niskie, to ludzie przestaną hodować bo za darmo robić to bez sensu. Wtedy będą chcieli kupić a nie będzie co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

nie widzę sensu hodowli byków.... Dokładacie kasę z dopłat, a w zamian macie dużo roboty i zmartwień. Za pieniądz z dopłat można spać spokojnie i tyć przed telewizorem. Ile zarabiacie na bykach jeśli sprzedacie 1kg za 7zł a cena paszy objętościowej w tym roku to 1zł za 1kg SM? Ile byk musi zjeść by w dwa lata miał 770kg?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Na byku zostaje 1500-2500zł w zależności od różnych czynników.

 

Panowie jak sprzedajecie na WBC to dostajecie jakiś papier że zabrano wam towar? Jak sprzedaję się na wage żywą to wiadomo - fakture zostawiają a co w przypadku WBC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44

Brzegowy dziś  byki max 7.50 brutto .

 

 

To bidnie w mojej okolicy 7,40 +vat

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

pawelol111, tak dostajesz fakturę tyle że bez zsitki i cen, za kilka dni druga faktura przychodzi pocztą już z wypisanymi wagami po WBC, cenach itd. Nic na gębę nie idzie.


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630, Axion 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202

chciałbym ostrzec przed panem krzysztofem piwowarczykiem ze świętokrzyskiego który zbiera bydło za pograniczy podlasia/mazowieckiego i warmi i mazur. płaci na czas tylko że oszukuje na wadze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

To bidnie w mojej okolicy 7,40 +vat

 

 

W zeszły wtorek były po 7.50 +vat a teraz cena spadła .Handlarze płacą lepiej jak nie masz wagi .Brzegowy zawsze trochę mniej płaci ale waga pewna (od 20 lat ). A kto tyle teraz płaci? może być na PW

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Na byku zostaje 1500-2500zł w zależności od różnych czynników.

 

Panowie jak sprzedajecie na WBC to dostajecie jakiś papier że zabrano wam towar? Jak sprzedaję się na wage żywą to wiadomo - fakture zostawiają a co w przypadku WBC?

nie wierzę chyba że mamy urodzajne dwa lata pod rząd


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mateo30
      Witam serdecznie planuje zakup bydła limousine i chowania na mamki na początek bym kupił około 30 szt jałówek 300kg i bym czekał do około 18 miesiąca życia jałówki do zacielenia, i tutaj mam parę pytań.  Czy jak by sie ocieliły i były na pastwisku do około 300kg  jałówki i byki razem(odsadki) czy te byczki 300kg nie bedą skakać na jałówki małe te 300kg i nie pokryją ich oraz czy ten rozpłodnik nie bedzie skakał na te małe  ?. Czy jeden rozpłodnik wystarczy na 30 jałówek ?. A moze zrobic 2 pastwiska na jedynym by były mamki z 300kg byczkami a na drugim mamki z małymi jałówkami.
    • Przez Mateusz2424
      Kupował ktoś byczki z firmy AK-ROL z Dużej Cerkwicy? Jakieś opinie?
    • Przez Matis36i6
      Witam, na początku grudnia zakupilem cieleta  (około 80-100 kg) po ostrych zapalaniech jakoś udało nam sie mniej więcej je wyleczyć  (dodam że wszystkie 14 sztuk prędzej czy później zachorowało). Cieleta znajdowały sie w całkowicie innym budynku gosp. A problem polega na tym że byki które mają po około 200 kg zaczely chorować z podobnymi zaburzeniami tj.suchy kaszel przyspieszony oddech, brak apetytu. Czy to możliwe żeby zarazily się od młodych,  czy to może zmarzmieta kiszonka z qq? Albo zbyt ciepło w oborze i różnice temperatur?  Proszę o pomoc bo jeżdżę po zastrzyki co drugi dzień a to nie daję zadawalajacych efektów. 
    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj