Skocz do zawartości
gutfi888

Jaki jest najlepszy?

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    261

nie wiem dlaczego moderator nie usunie takiego tematu sam tytuł nie zgodny jest z zasadami i regulaminem forum

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@up zawsze jesteś najmądrzejszy. żal

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez daron64
      Witam
      W końcu przyszły wyniki badań.  Ph było wiadomo, że leży - także zaskoczenia nie ma. Generalnie działki, na których jest najwyższe ph to straszna glina. Dzialki 1-10 to 10ha w jednym kawałku. 6,7,9 to pasy gliny po skosie przez pole,  lub górki. Działki 11-15 to 4.5 ha w jednym kawalku, koło domu i tu trafiał zawsze obornik i gnojowka. 16 to działka teścia. No i teraz pytania
      1. Chyba podstawowe - w jakiej ilości i jakie wapno? Przez jaki okres czasu? Działki 1-6 mam obsiane, wiec  dopiero chyba przyszła jesień? Reszta zorana na zimę, więc ewentualnie na wiosnę,  przed siewem mogę coś dać. Piasta mam. 
      2. Na działce 3 wypadało mi zboże całkowicie czasem. Czy taka ilość magnezu w połączeniu z tym ph jest wystarczającym tego wytłumaczeniem? 
      3. Działki 1-3,  jest tam pszenżyto teraz,  mam z 200kg kizerytu, można go teraz jeszcze rozrzucic, coś na magnez to pomoże? Jaki nawóz magnezowy zastosować. Do tej pory dawałem tylko wiosna 100kg kizerytu i 1-2 opryski siarczanem siedmiowodnym. 
      4. Generalnie najgorzej wygląda fosfor. Co stosować? Superfosfat? Jest jakiś nawóz odpowiedni fosforowo - potasowy? Jakie ilości? Coś można poglownie czy pod jesienna uprawę? 
      5. Generalne wskazówki co do nawożenia, żeby miało to ręce i nogi, żeby bez sensu nie walić azotu, skoro jego pobieranie i tak będzie ograniczone itd. Czego ile,  kiedy itd.  
      Ciekawostka - Kategoria agronomiczna gleb - poczytałem sobie i np to co według ich oceny jest w kategorii "srednia", na polu wygląda tak

Kurcze, ja zawsze myślałem, że mam dość ciężkie gleby,  a tu się okazało, że w większości mam lekkie..no ale całe życie się człowiek uczy. 

Będę wdzięczny za wszelkie rady. Coś tam sobie cały czas czytam, ale byłoby super jakby ktoś podzielił się swoim doświadczeniem, radami,  uwagami.
      Z góry dzięki i pozdrawiam. 

• Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez MafiaLolek
      Witam chce wiedzieć jaka dawkę na ha, jaki nawóz i kiedy rozsiewać nawóz na:
      Pszenzyto ozime 5 klasa ziemi 
      Jeczmien ozimy 5 klasa ziemi 
      Zyto ozime 5/6 klasa ziemi
      Owies 6 klasa ziemi 
    • Przez tomaszek767
      Cześć
      Jak w temacie chciałem zapytać czy ktoś stosował taki wynalazek? Bo właśnie wpadłem na stronę dystrybutora i jestem ciekaw czy to coś wartego uwagi i czy ktoś ciekawski już to wypróbował. Cena około 1000zł/t. Przy dawkowaniu 2t/ha wychodzi całkiem sporooooooo ale ciekaw jestem co to za wynalazek.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.