Skocz do zawartości
hanssss

Wózek widłowy -naprawa hydrauliki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hanssss    48

witam. posiadam wózek widłowy i problem mam z hydraulika
od zakupu od samego początku pompa hydrauliczna przy  trochę wyższych obrotach bardzo głośno pracuje(drze sie),niezaleznie czy podnoszę sam maszt czy z ladunkiem, jedynie ciszej chodziła jak olej rozgrzał ale to i tak niebylo to bo naciskajac pol pedala gazu huk niesamowity. Więc zabralem sie za sprawdzanie, wymieniłem wąż głowny miedzy zbiornikiem a pompa bo stary miał jakiejś dziwnie przyłacze przy zbiorniku, wymontowalem pompe w celu sprawdzenia czy lekko chodzi czy z  lekkim oporem, i jednak lekki opor mia czy moim zdaniem sprawna. Wymontowałem rozdzielacz i rozebrałem go na stole i byl przytkany zawór ktory przepuszcza olej do zbiornika (przelew) gdy żadna sekcja nie jest używana. Skladajac sekcje rozdzielacza, zauwazyłem ze w jednej dorabianej uszczelce nima 2 otworów które odpowiadaja za przeplyw oleju do jednej z sekcji,wiec poprawiłem to bo widać bylo ze były "przeciśnięte" w jedną stronę. Poskładałem wszystko i pompa cicho chodzi, i juz szcześliwy robię probe a tu du*a blada bo  znow sie drze pompa ale tylko wtedy gdy otwieram jakąs sekcje. i znow pytanie gdzie teraz szukac przyczyny? zamowiony mam dzielnik oleju bo wspomaganie tez niedziała ale to moze z mojej winy bo stracilem sprezynk z tego dzielnika.  Mozliwe ze on winny tej sytuacji? ten uklad hydrauliczny bardzo prosty jest w budowie  taki jak w bizonie, bo z bizona pochodzil ten dzielnik. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

JESTEM MARTIN :)

Wymień filtry hydrauliczne nie wiem czy są dwa czy jeden. Jeden powinien być w zbiorniku. Oraz sprawdź stan oleju czy jest min czy max. Czy olej jest właściwy wlany? Bo jak będzie za gęsty i nie będzie miał spełniających norm tak się będzie działo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ROMEK75
      Mam problem wywala mi przewód z zakówki przy pompie hydraulicznej w bizonie
    • Przez dzikitadzik94
      Witam wziąłem się za remont mojego mf 255. Okazało się że stary oryginalny rozdzielacz nigdy nie był używany (zapiekł się), więc postanowiłem go wymienić na trójdrożny. Oglądałem trochę zdjęć podłączenia i każdy inaczej podłącza przewody hydrauliczne do zaworu rozdzielacza głównego 
      Moje pytanie jest takie czy pozycja zaznaczona 1 to wyście płyny, a 2 to wejście i czy tak mogę podłączyć. Dodam że mam taki sam rozdzielacz 3 drożny zamontowany już w tym samym miejscu. Drugą stronę zaworu rozdzielacza głównego zostawiam na tura

• Przez Kombajnista44
      Witam, 
      Jak w temacie. Heder ładnie chodzi gdy motowidly są wyłączone. Jak je zalacze to próba delikatnego opuszczenia kończy się zjazdem hedra na sam dół do oporu. Muszę za każdym razem kontrować podnoszeniem w górę. O co chodzi? Sprzęt to dronningborg d7500
    • Przez matigg
      Witam. Mam problem z hydrauliką w aresie 715. Po rozgrzaniu się oleju i użyciu jakiejkolwiek hydrauliki wyświetla kontrolkę od niskiego ciśnienia oleju w skrzyni. Mierzyłem ciśnienie na zimnym dochodziło prawie do 200 bar, na rozgrzanym oleju może o 5  mniej ale momentalnie tylko nabiło ciśnienie i wszystka hydraulika przestała działać jak by ją coś odcięło  i po chwili zapalała się kontrolka od ciśnienia. Do tego na zimnym czy na ciepłym trzeba dodać trochę gazu aby kierownica dobrze działała. Macie jakieś pomysły ? 
    • Przez arkady12
      Panowie mam problem z pługiem huard obróci się do polowy i staje ani w lewo ani w prawo węże się  poruszają ogólnie wina leży po stronie pługa nie traktora i teraz jest problem bo siłownik jest nie typowy jak dla mnie ( załącznik z katalogiem ) czy miał ktoś taką  sytuacje ?  czym można by było zastąpić ten zamek rozważam zakup nowego siłowniika z zaworem przepływowym ale w nich nie ma wyjść na ten  zamek coś ktoś podpowie ??,
      rl.doc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.