hanssss

Wózek widłowy -naprawa hydrauliki

Polecane posty

hanssss    48

witam. posiadam wózek widłowy i problem mam z hydraulika
od zakupu od samego początku pompa hydrauliczna przy  trochę wyższych obrotach bardzo głośno pracuje(drze sie),niezaleznie czy podnoszę sam maszt czy z ladunkiem, jedynie ciszej chodziła jak olej rozgrzał ale to i tak niebylo to bo naciskajac pol pedala gazu huk niesamowity. Więc zabralem sie za sprawdzanie, wymieniłem wąż głowny miedzy zbiornikiem a pompa bo stary miał jakiejś dziwnie przyłacze przy zbiorniku, wymontowalem pompe w celu sprawdzenia czy lekko chodzi czy z  lekkim oporem, i jednak lekki opor mia czy moim zdaniem sprawna. Wymontowałem rozdzielacz i rozebrałem go na stole i byl przytkany zawór ktory przepuszcza olej do zbiornika (przelew) gdy żadna sekcja nie jest używana. Skladajac sekcje rozdzielacza, zauwazyłem ze w jednej dorabianej uszczelce nima 2 otworów które odpowiadaja za przeplyw oleju do jednej z sekcji,wiec poprawiłem to bo widać bylo ze były "przeciśnięte" w jedną stronę. Poskładałem wszystko i pompa cicho chodzi, i juz szcześliwy robię probe a tu du*a blada bo  znow sie drze pompa ale tylko wtedy gdy otwieram jakąs sekcje. i znow pytanie gdzie teraz szukac przyczyny? zamowiony mam dzielnik oleju bo wspomaganie tez niedziała ale to moze z mojej winy bo stracilem sprezynk z tego dzielnika.  Mozliwe ze on winny tej sytuacji? ten uklad hydrauliczny bardzo prosty jest w budowie  taki jak w bizonie, bo z bizona pochodzil ten dzielnik. pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

JESTEM MARTIN :)

Wymień filtry hydrauliczne nie wiem czy są dwa czy jeden. Jeden powinien być w zbiorniku. Oraz sprawdź stan oleju czy jest min czy max. Czy olej jest właściwy wlany? Bo jak będzie za gęsty i nie będzie miał spełniających norm tak się będzie działo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hubertuss
      W ładowarce teleskopowej komatsu jest problem z hydrauliką. Ładowarka normalnie jeździ. Wszystko jest ok.
    • Przez złotymis
      Witam.  Potrzebuje momocy.  A więc w t25 mam problem z hydraulika.  Nie chce podnosić.  Trzeba mu naprawdę tepnac gazu żeby zacza podnosić..  Już sam nie wiem co jej sprawdzałem zaworki i dalej to samo..  może ktoś miał taki przypadek..  

• Przez Przemo222
      Witam mam problem z hydraulika po zamontowaniu tura przeciolem zasilanie i podlaczylem bezpośrednio rozdzielacz od tura jest on prawdopodobnie od cyklopa A był przy ursusie  i u mnie mocno buczala pompa i coś pstyklo i nie burczy już i wolno podnosi co mogło się stać 
    • Przez lukas1981
      Witam ,mam ciągnik Steyr 4110 i z przebiegiem 400 h. Od jakiegoś czasu nie załącza mi wyjść hydraulicznych a podnośnik działa normalnie.Dzieje się to losowo . Raz załączy a raz nie. Może ktoś coś podpowie.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.