Skocz do zawartości
janczar810

ST a Pomidor

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janczar810    249

Witam

W ostanim czasie ARiMR opublikowała stawki jakie bedą przysługiwać do poszczególnych upraw, nic w tym dziwnego tylko było mówione i prognozowane jedno co innego a do wypłaty jest już całkowity kosmos z obsianym areałem jak i wyliczeniami itd.

Dopłata do roślin wysokobiałkowych miała wynosić ok. 324Euro/ha wiadomo ze to bedzie nie osiągalne liczyłem na 150euro i było to w moim mniemaniu osiagalne i racjonalne ale mniejsza o to a jest niecałe 100euro/ha wyjaśnienia Ministerstwa są nie kompletne i nie do końca jasne. A jak również tyczy się to również pomidorów kwota wsparcia rzeczywista od założonego jak w/w tylko z tym ze w tej uprawie kwota wejściowa była stosunkowo niska a teraz co do czego zrobiło sie sporo pieniązków

 

dokładniejsze opisy i dane

Jak w temacie i nawiązanie do http://www.agrofoto.pl/

 

http://www.agrofoto.pl/finanse/dlaczego-mala-doplata-do-wysokobialkowych-a-duza-do-pomidorow,60412.html

 

Stawki dopłat 2015r.

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/znany-jest-kurs-wedlug-ktorego-beda-obliczane-stawki-tegorocznych-doplat-bezposrednich-1.html

 

Czy rzeczywiście z uprawą pomidora jest tak jak w/w i areał jest aż tak mały?

Czy areał upraw roślin wysokobiałkowych jes tak duzy? 

Pisze typowo z ciekawości do forumowiczów i jak wygladają Wasze spostrzeżenia ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat dobry bo faktycznie rozbieżności pomiędzy tym co miało być a tym co jest to dzień a noc. Niestety ludzie rzucili się na wysokobiałkowe i tyle. Co do pomidora to osobiście znam 2 osoby które uprawiają go na większą skalę więc może nie dziwić kwota pomocy. Ale tutaj nasuwa się pytanie ha pomidora ponad 4000 pln a ha wysokobiałkowych ok. 400 pln czy faktycznie jest tak duża różnica pomiędzy powierzchniami tych upraw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

janczar810    249

Zastanawia mnie jeden fakt (czy faktycznie areał AŻ tak zmalał) czy we Waszych stronach zaobserwowaliście jakieś różnice w areale pomidora tj. czy powierzchnia jest taka jak zawsze mniejsza czy wieksza wiadomo o co chodzi :)  i czy tzw. Warszawiacy sadzili pomidora gdzie przedtem tego nie robili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×