abuk14

Prasa kostkująca czy rolująca??

Polecane posty

jaro    166

20-25-ale to bardzo zależy od wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

i napewno zależy od prasy a bardziej systemu zwijania.w tym roku robiłem płowe łańcuchową a druga pasową.i po łanuchowej bele są cięższe ale moze tez z tego wzgledu ze traktor miał 80 km a przy pasowej 60...ciekawe jak sie ma walcowa :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Tzn. moja rodzina maja nówke walcow? classa rollant 255 i na poczatku podpieli do niej mtz 82 to zdychal z nio teraz smigajo fendem 309ci to idzie ladnie. Jesli o chodzi o zageszczenie beli to w zeszlym roku pomagalem im je zwozic turem to czuc bylo ,ze sa sporo ciezsze niz ze zwyklej sipmy ,która mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli recznie kulać sie nie da??? :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Niedaleko mnie mają mają 250 z MPS i do tego MF 4255 95 kM i żadna rewelka w słomie patrzyłem bele i przewracałem bez problemu nie były cięższe wiele a może nawet wcale jak po mojej 44s

 

Niedłgo ten MF wyzionie przy niej ducha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja w ubiegłym roku robiłem siano na 540 E no i w tym roku musiałem na strychu nad oborą zamontować taką wyciągarkę na korbę aby samemu taką belę przewrócić-tak,że uważam że dużo ma tu do powiedzenia również szybkość obracania się wałków-wiadomo że jak jest 540 to trzeba byłoby dla takich obrotów cisnąć na 2100 a tak nawet "przypadkiem"-kręcimy szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

dopiero marzec... a ja już się nie mogę doczekać tego belowania...każda praca z "nową" maszyną powodowała u mnie taką niecierpliwość...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

tez sie nie mogę doczekać..hehe ;););)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
mam dylemat,którą wybrać????????????????????

Tylko zwijająca do czego by nie była, kostka to rzeżytek, u nas już prawie każdy kto miał kostke kupił zwijającą, a powód jest bardzo prosty - nie trzeba ręcznie naginac, wystarczy kawałek rury lub szyny i oś od wozu na tuz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

prasy rolujące mają dużo szersze zastosowanie niż zwykła kostka. oprócz tego odchodzi spora część pracy fizycznej związanej z załadunkiem i rozładunkiem paczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

zależy czy ktoś mam przejazdowy budynek ja nie mam przejazdu wiec zostaje przy kostce jak ktoś kupi sobie sanki do kostki to robota idzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

To zależy jakie masz warunki, bo wszystko trzeba odnieść do konkretnych warunków, a tych nie znamy.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Nie chodzi i o sam budynek, bo belke przyniesiesz sobie pod same dzwi i widłami przeżucisz, a do ścielenia z beli bierze się płatami, a paczki to trzeba jeszcze rozścielac, pozatym paczki bardziej zamakają, no i usługa wychodzi drożej, u nas włąsciwie nikt paczek już nie chce, chyba ze kawałeczek ze 2 ha lub tyle co dła kozy czy 1 świni, każdy woli belki bo sam jakimś tam kolcem przeniesie a i belke sprzedac można a na paczki chętnych nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

no i na przykład jeżeli byś mniał zrobić sobie brykiet ze słomy to z paczek nie chcą robić a z beli tak Przynajmniej u mnie tak jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

wszystko zależy od warunków. u mnie jeszcze długo przsu rolujące nie znajdą zastosowania. mało kto ma do tego warunki. a kawałki to po 0,3ha i głównym ciągnikiem jest ciapuś. poza tym wszyscy pakuja słome i siano do stodoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas na wsi coraz więcej ludzi kupuje prasy rolujące (sami zastanawiamy sie nad zakupem) ale i tak u nas na wsi będą wygrywać kostkujące ponieważ dużo jest małych gospodarstw które wybierają kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
zależy czy ktoś mam przejazdowy budynek ja nie mam przejazdu wiec zostaje przy kostce jak ktoś kupi sobie sanki do kostki to robota idzie

ja miałem przy kostce sanki. i powiem wam, że z belami jest dużo mniej pracy. np. słome do starej obory która nie jest przejazdowa wstawiam ładowaczem czołowym ,rozcinam ściele jałówkom i jest szybciej i lżej niż paczki nosić. wszystko składuję w stodole tj. siano i słome w belach, bo owinięta folią sianokiszonka stoi na powietrzu. to prawda, że do bel potrzeba więcej sprzętu ale przynajmiej pracy fizycznej jest miej. a chyba oto chodzi w całej nowoczesnej gospodarce aby jak najbardziej zminimalizować wysiłek fizyczny. nieprawdaż??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

a co zrobić jak się traktor z turem popsuje, a codo mniejszego wysiłku to tylko przy zwózce,bo co to za robota jak np: przy tucznikach na głębokiej ściółce trza klocek rozwijać,bo świnie same o nie rozbiorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473
a co zrobić jak się traktor z turem popsuje

to naprawiasz i dalej robisz jak każdy inny sprzęt, zresztą mam awaryjny sprzęt do pracy z belami. ja pisałam o swoim gospodarstwie i wiem, że każde gospodarstwo ma różne warunki. u mnie poprostu ten sposób jest najwygodniejszy i najmniej pracochłonny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam oba rodzaje pras kostkę claas bautz i zwijającą metal fach i szczerze mówią wolę zwijającą jest miej awaryjna i lepiej zwożić baloty niż paczki


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja zawsze mam do sprasowania 15 hektarów słomy hektarów wole kostkująca niz kulke na 45 szutk bydła i 60 świniaków to jest git mi nikt nie wmówi ze kostka jest gorsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

ja myślę że to jest tak jak napisał katator,wszystko zależy od gospodarstwa,niemożna powiedzieć że ja mam rólkę to wszyscy muszą tak mieć,czy na odwrót.karzdy powinien wiedzieć co mu bardziej do ręki pasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj