D-e-x-t-e-r

Nowy w gospodarstwie !!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
NOWY
D-e-x-t-e-r    2

Siemka, zacznę od początku aktualnie mam własną firmę i  nie planuję jej zamykać a jest to branża budowlana zatrudniam 4 osoby, ale częsciowo w tym roku dostaję gospodarstwo a resztę dostanę w przyszłym roku. Za miesiac dostanę 7,5ha + kupuję za swoje 7,5ha ziemi ornej klasy od IV do VI. W przyszłym roku dostanę już resztę czyli ok 8ha  + budynki, stodołę dom maszyny itd. Aktualnie jest tam ok. 20szt bydła + ok. 100-130 szt świń, sprzęt stary najwiekszy ciągnik to ursus 912. za bardzo się na tym nie znam ale myśle że sie ogarnę w temacie gdyż od dziecka jeżdzilem na to gospodarstwo i pomagałem. Ale o co mi chodzi na co najlepiej się nastawić aby była z tego jakaś dodatkowa kasa. Siać i sprzedawać plony czy bydło ale bardziej bym był nastawiony na wybieg, aktulanie jest ogrodzony 1ha przy gospodarstwie a mogłbym jeszcze 1 ha ogrodzić, Z trzodą wolałbym chyba odpuscić bo za duzo z tym pracy jest tak mi się wydaje... Zapomniałem jeszcze że w dzierżawie dodatkowo będe miał 6.5 h ornej z mozliwoscia kupna za 5 lat jeśli nic się nie zmieni. Łaki w dzierżawie ok. 5ha i 2 ha swojej.

Tak to wygląda na tą chwilę, dość chaotycznie to napisałem ale mam nadzieję ze zrozumiecie sprawę...

kuba24nh    79

po kolei... zadnego bydla i zadnych swin to odradzam na starcie.... (przy bydle jest wiecej roboty). troche slaba klasa tych gleb wiec nie poszalejesz z uprawami, pszenzyto, owies moze jeczmien. jesli masz jakies pastwisko to zaorac i uprawiac normalnie ;)

uszak21    7

Skoro masz firmę to proponuję zierzaki odstawic, a siać zboża i sprzedawac. na lepszych ziemiach pszenica, jęczmień kukurydza, a na słabszych pszenżyto i żyto

Wiadomość z agroFakt.pl

kostuch88    3

A nie lepiej wydziarzawic jakiemuś kumplowi cale gospodarstwo który z tego tylko żyje? moim zdaniem niech każdy robi to na czym się zna.

withanight    1033

Kokosów za dzierżawę nie dostaniesz, niema co ukrywać. Chyba ze dopłaty Twoje a uprawia kumpel. Jak byłbym na Twoim miejscu pozbylbym się zwierzaków a ziemię uprawiał, plony sprzedawał. Z takiego arealu juz ładny dodatkowy pieniądz można uzbierać.

Take me Away !...

D-e-x-t-e-r    2

No jak na razie to zwierzaków nie mogę likwidować gdyż na tym gospodarstwie będe pomagał... rządzi jeszcze mój poprzednik i nie chce się jeszcze z tego całkowicie wypisać, tylko na papierku będzie to moje i nie mogę w dniu aktu powiedzieć sprzedajemy i robimy po mojemu bo by ta osoba mogła się załamać.. Jak ktoś rządzi przez 40 lat to tak z dnia na dzień się nie odetnie od tego.... Ale ja bym chciał to troszkę usprawnić najbardziej odpowiada mi to bydło na wybiegu, tylko ile szt by trzeba było mieć aby była z tego jakaś kasa, na początek mógłbym kupić 20 - 30 szt. cielaków, nie od razu wszystkie tylko co 2-3 miesiace kilka szt. ale jakiej rasy ? czy mieszance mięsne ? 

zaczek    0

ja bym proponował trzymać byki , dasz im jesc i wyciagniesz obornik i po obrzadku a kasa zawsze będzie ;)

jaroWM    34

były opisywane podobne przypadki na tym forum - rodzice darowali na dzieci i po darowiźnie we wszystko się wtrącali i nie dawali młodym nic zrobić po nowemu... a wiadomo, że w gospodarstwie nie może być 2 kierowników.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafkap
      Już od 26 września według zapowiedzi Ministra Rolnictwa ruszają wypłaty suszowe.
      W ciągu pierwszego tygodnia wnioski złożyło 9 tyś rolników. 
      Piszcie kiedy dostaniecie przelewy, z jakich gmin jesteście.
    • Przez Kmieciak
      Witam,
      mam pewien problem i nie wiem jak interpretować przepisy w tym zakresie. Otóż mój teść od kilku dobrych lat prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą. Planujemy podjęcie współpracy i zastanawiamy się jak rozwiązać to od strony formalnej. Teść twierdzi, że nie może mnie oficjalnie zatrudnić, gdyż musiałby wówczas wykazać większy dochód, co pozbawiłoby go prawa do pozostania w KRUS jako przedsiębiorcy (limit podatku dochodowego to 3300pln rocznie). Myślimy więc o tym, żeby po prostu zarejestrować mnie w KRUS jako domownika (do tej pory pracowałem na etacie i odkładałem składki w ZUS). Teoretycznie po trzech latach opłacania składek KRUS mógłbym również założyć pozarolniczą działalność, brać od teścia część zleceń i w ten sposób współpracować. Przez te trzy lata mógłbym zajmować się ziemią, pomagać teściom w gospodarstwie no i przyuczać się już do pracy. Pytanie tylko czy jako domownik z trzyletnim stażem w KRUS mógłbym na pewno założyć taką pozarolniczą działalność - wszak byłbym tylko domownikiem, nie właścicielem ziemi. Czy to nie przeszkoda? Ponadto na tej ziemi jest już zarejestrowana pozarolnicza działalność teścia. Czy mogą być zarejestrowane dwie takie działalności i to zajmujące się takimi samymi usługami? Ewentualnie czy istnieje jakieś inne, lepsze wyjście z tej sytuacji np. jakaś nietypowa forma zatrudnienia, umowa o dzieło itp? Bardzo proszę o poradę
    • Przez vincenty4
      Dzień dobry
      W 2016 roku mój ojciec podpisał z pewną firmą Umowę pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Firma ta miała znaleźć kupca dla sprzedawanego przez nas pola w zamian za prowizję od końcowej kwoty. Standard.
      Problem polega na tym, że teraz, po dwóch latach znalazł się kupiec wyszukany przez inną firmę, z którą również trzeba by było podpisywać umowę. 
      Żeby nie płacić podwójnie prowizji należałoby więc rozwiązać umowę z firmą pierwszą. Ma ona jednak w umowie zapis, że sama umowa obowiązuje jeszcze 12 miesięcy po jej rozwiązaniu. Czyli jeszcze przez rok od rozwiązania trzeba by było zapłacić prowizję podwójnie.
      Czy można ten zapis "obejść" poprzez wcześniejsze przepisanie ziemi na współmałżonka? W umowie z pierwszą firmą są dane wyłącznie mojego ojca, a po przepisaniu ziemia byłaby sprzedawana przez moją mamę, czyli teoretycznie nie powinna jej ona dotyczyć. 
      Jak to się ma do faktycznych przepisów? Czy może ktoś z Was, miał już taką sytuację i ma pomysł jak to ugryźć.
      Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
      Pozdrawiam
    • Przez Tyger
      Siemka!
      Jak to u Was jest jak przepisuja na was rodzice gospodarstwo, czy rodzeństwu również coś zapisują, jakieś ha, czy rodzeńśtwo nic nie chce? a może odpalają jakąś kase?
      Różne wojny wynikają z tego powodu, jak uniknąc konfliktów i żeby było sprawiedliwie, co wtedy gdy rodzeństwo jest jeszcze na utrzymaniu rodziców?

kolego staraj sie nie zamieszczać takiego czegoś ,," w nazwie tematu
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.