Rolnik117

Dylemat z kukurydzą

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik117    1

Mam problem z kukurydzą ponieważ 50 % masy mi uschło a w kolbie jest mleko.

Jakie lepsze było by rozwiązanie. Skosić ją teraz jako masa czy czekać aż dojdzie ziarko i cała uschnie ???

Piszcie co mam zrobić. Proszę o szybką odpowiedż.

Wiadomość z agroFakt.pl

Klepak    0

U mnie już po kukurydzy, nie wiem czy to kosić czy z talerzować, przeznaczenie było na ziarno bo nie mam bydła.

9,5h wszystkiego, wkład ponad 15tyś zł tylko za nawozy, opryski i materiał siewny. A gdzie jeszcze paliwo, amortyzacja sprzetu no i praca włożona.

Ubezpieczenie nie obejmuje bo nie jest ogłoszony stan klęski suszy, we wschodnim mazowieckim okolice Sokołów Podlaski

Zdjęcia robione 11.08.2015

post-135919-0-80274000-1439361884_thumb.jpg

post-135919-0-30191100-1439362304_thumb.jpg

post-135919-0-68996000-1439362335_thumb.jpg

Edytowano przez Klepak

kaj    96

W okolicy sokolowa sporo krowiarzy jest ktoś powinien kupić może zawsze na pokrycie kosztów starczy a może i coś więcej.

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Grabos1981    274

U nas jest do sprzedania 42ha nasionki. Ale za 4,5tys za 1ha przy wysokości kuku dochodzącej do 1,2m jakoś nie ma chętnych

:-)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Balzak
      Ja zasieje 4 ha a wy ile będziecie siać lub juz zasieliście
    • Przez bialy2005
      kukurydza wyglada tak http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18475 ( zdjecie pożyczone z galeri dla zobrazowania) przed siewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jescze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens??? Co roku o tej poże pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Mariuszbrzeski
      Czesć może ktos mi podpowiedziec jak dobrze glebe przygotowac do kukurydzy a wiec to jest taka łąka a bardziej paśnik 5 ha klasa 6 bardziej krowy tam sie wypasaja i jest juz pozno na przygotowanie gleby na zime ale jak bedzie taki listopad dobry pogodowa to moze mi sie uda obornik wywiezc i zaorac to ktos mi powie co dobrze na tej ziemi robic slyszalem ze dobrze jest glebogryzarka przejechac
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.