Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, piszę w związku z wyborem przystawki, poszukuje jakiejś 4 rzędowej.

Jaka będzie odpowiednia do tego kombajnu 4 czy może 5?

Jaka firma będzie dobra bo na rynku jest ich dużo?

Jak macie coś swojego do sprzedania to możecie podsyłać, zapraszam do dyskusji!

Opublikowano (edytowane)

Jak taka przystawka 5-rzedowa sprawuje się po siewnikach 6-rzedowych? Nie ma problemu z pochylaniem kukurydzy i gubieniu kolb? Wiadomo, nie każdy sieje na GPS i czasami przejazdy nie są idealnie co 75cm i wtedy nie pasuje idealnie w rzędy już. 

 

@Buszmen11 jaki to model JD? Jak sobie radzi w kuku? 

Edytowane przez materrol
Opublikowano
W dniu 5.01.2026 o 23:29, materrol napisał(a):

Jak taka przystawka 5-rzedowa sprawuje się po siewnikach 6-rzedowych? Nie ma problemu z pochylaniem kukurydzy i gubieniu kolb? Wiadomo, nie każdy sieje na GPS i czasami przejazdy nie są idealnie co 75cm i wtedy nie pasuje idealnie w rzędy już. 

 

@Buszmen11 jaki to model JD? Jak sobie radzi w kuku? 

Kombajn to 1177, nie ma ciężko,  jadę ok 5 km/h w qq 10t. 

Ogólnie muszę trochę wypłaścić przystawkę względem podłoża, po za tym przyzwoicie się kosi po siewniku 6. Gorzej mi się kosiło po 4 rzędowym. Może kwestia tego że bardzo były pościskane rzędy 

Opublikowano

Dzięki za info! 

Ogolnie będę planował ciąć kuku 1177 i tak się zastanawiam czy te 150KM da radę w 5-rzedowej przystawce i czy nie będzie problemu kosić gdy będzie trochę źle zasiane, ale jak tak mówisz to Trzeb próbować 😁

Mam jeszcze pytanko o przezbrojenie. Zmieniasz sita? Czy wywalasz dolne sito i zaslepiasz podajnik klosowy? Masz tą przekładnie redukcyjna do bębna czy na min obrotach jedziesz? 

Przystawka ma docinacz? 

Opublikowano
W dniu 2.02.2025 o 16:08, Buszmen11 napisał(a):

5 rzędowa, a firmy to zależy ile masz  do wydania i ile chcesz rzeźbić. U siebie mam taką, po niewielkich przeróbkach podeszła od 1460.

IMG_20241007_162737_441.jpg

IMG_20241007_162800_141.jpg

Cześć, wysyłałeś kiedyś na forum, jak masz zrobioną przystawkę do kukurydzy. Mogę prosić o zdjęcie całego napędu, co idzie do wałka, bo zauważyłem, że masz wielkie koła i napinacze oraz pas wieloklinowy. Czy było to tak oryginalnie?

Opublikowano (edytowane)
W dniu 8.01.2026 o 10:01, materrol napisał(a):

Dzięki za info! 

Ogolnie będę planował ciąć kuku 1177 i tak się zastanawiam czy te 150KM da radę w 5-rzedowej przystawce i czy nie będzie problemu kosić gdy będzie trochę źle zasiane, ale jak tak mówisz to Trzeb próbować 😁

Mam jeszcze pytanko o przezbrojenie. Zmieniasz sita? Czy wywalasz dolne sito i zaslepiasz podajnik klosowy? Masz tą przekładnie redukcyjna do bębna czy na min obrotach jedziesz? 

Przystawka ma docinacz? 

Wywalam dolne sito całkowicie. Nic nie zaślepkami. Przekładnie mam, ale koszę na minimum obrotów młockarni. Przystawka nie ma typowego docinacza. Ona ma takie nożyki przez które przechodzi łodyga i jest rozdrobniona

7 minut temu, Stach456 napisał(a):

Gardzieli

Napęd przystawki idzie z tego wałka co napędza heder, demontuje tylko zębatkę.  Widłak wałka mam na sześciokąt 

Edytowane przez Buszmen11
Opublikowano

Dobrze, ale widziałem, że masz takie wielkie koło. Ja u siebie mam mniejsze i pas pojedynczy, i ślizga mi się pas. Chodzi mi o to, czy to było oryginalnie, czy sam dorabiałeś?


Nie posiadasz tego zdjęcia?

Opublikowano

Wszystko jest oryginalne. Jak dobrze pamiętam to w katalogu są dwie wersje. Napęd na trójpas oraz na pojedynczy pas jak u Ciebie. Mi się też ślizgał, dopiero jak wymieniłem pas na nowy jest duża poprawa. Przystawkę kupiłem od faceta co miał 1460, a tam napęd był na łańcuchu 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez janusz84
      Witam. Sial ktoś z Was kukurydzę na kiszonkę siewnikiem zbożowym Agro-masz serii SR ? 
       
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Bonex157
      Witam, zamierzam siac qq powierzchnia ponad 2 ha, przeglądam różne portale jaka wybrać na kiszonke, widzę że jest dużo ogłoszen typu 'sprzedam ziarno do siewu' nie kwalifikowane. z ciekawości pytam czy ktos eksperymentował z takim czymś, lub jaka odmianę polecacie na kiszonke, klasa gleby 3,4 miejscami ciężka 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v