Skocz do zawartości
flakns

Siano z poplonu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
flakns    6

Witam.

Jak w temacie, planuje zasiać poplon na dniach - owies z peluszką - jednak czy mogę ją wysuszyć na siano czy w grę wchodzi tylko kiszonka. Mam kiepskie doświadczenie z zeszłego roku z taką kiszonką (sam owies), więc w tym roku chcę to dłużej wysuszyć na siano. Macie jakieś doświadczenia ze sianem ze zboża??

flakns    6

Owies wyschnie na słomę? A nie tylko zwiędnie i jeśli nawet to co sie z peluszką stanie? Czy straci większość białka i też całkowicie wyschnie?

Mam "matkę głupich" iż coś urośnie, czy popada czy nie wpływu nie mam a z sianem w tym roku taka pipa była  :wacko:  że coś należy kombinować.

Wiadomość z agroFakt.pl

vbox33    32

Widzialem raz jak robili siano z owsa, jak dobrze pamietam to owies dopiero zaczynal dostawac ziarka, po wyszuszeniu wygladal normalnie jak siano nie wysechl na slome. To bylo chyba na koniec maja dokladnie nie pamietam.

Huberto89    34

Jak zaczniesz suszyć owies to zrobi się żółty jak słoma. W tym roku zasiałem dwa kawałki łąki w owsie a że jeden był niewielki to skosiłem cały i przywoziłem krowom do obory minęło może z 4-5 dni zanim wszystko zwiozłem to ostatniego dnia owies w większości był żółty właśnie. Drugi kawałek zakisiłem. Może jak taka kiszonka długo stoi to się psuje bardziej, ale ja po zakiszeniu w miarę szybko spasam i jest ok podstawa do dobra folia, bo bez tego to była u mnie tragedia w dawniejszych latach.

vbox33    32

Moze to wasze bylo juz w innej fazie rozwoju bo to ktore ja widzialem mialo normalny kolor siano no moze odrobine bardziej blade.

flakns    6

A właśnie odnośnie siania łąki w owsie, jak dawniej kiszonka nie była tak populrna to koszona taka była na siano czy na zboże?

>vbox< czyli uważasz że im wcześniej tym lepsze będzie, więc trzeba się sprężać z koszeniem przed wykłoszeniem tak?

Ja ostatecznie z braku wody odpuściłem jednak poplon w tym roku.

Huberto89    34

U mnie pamiętam jeszcze snopowiązałką owies był koszony na ziarno, ale to było dawno temu no i mniej łąk wtedy się siało. Jak były dobre warunki to sieliśmy też po żniwach trawę w czystym siewie.

vbox33    32

Nie mam osobistego doswiadczenia w tej kwestii jeszcze ale, jesli dobrze pamietam, to tamten owies ktory wtedy suszyli dopiero ledwo dostawal ziarnko, bylo to chyba koncem maja. Tylko nie jestem pewny bo to juz jakis czas temu bylo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MafiaDG
      Witam dzisiaj pierwszy raz dałem moim rocznym byczkom sianokiszonkę w belach (w podwójnym worku) udała się nic nie spleśniało itp. Po zadaniu sianokiszonka znikała w oczach nic ino się cieszyć ale mam dwa pytania odnośnie jej czy warto posypywać śrutą z żyta 35% , jęczmienia 35% , pszenicy 30% na 5 szt. posypałem z 5-7 kg jej i drugie pytanie : od którego miesiąca życia cielaka można zaczynać stopniowo zadawać sianokiszke ? Z góry dzięki za mądre odpowiedzi .
    • Przez marcinal

Witam, jesteśmy firmą która zajmuje się czyszczeniem zboża, mamy w ciągłej sprzedaży plewy z lnu brązowego i złotego. 

Głównym odbiorcą plew są firmy produkujące pasze i mieszanki.  Mniejszymi odbiorcami są lokalni rolnicy.

W związku ze zwiększeniem produkcji szukam dodatkowego rynku zbytu. Może tutaj ktoś będzie zainteresowany.

cena za plewy to 1,30zł brutto/kg MOŻLIWOŚĆ NEDOCJIACJI CEN

plewy możemy dostarczyć w każde miejsce w Polsce przy zamówieniu powyżej 600kg transport gratis. Możliwość sprzedaży na paragon lub fv.

Proszę pisać na email alnatura@wp.pl

lub tel. 607-495-648

• Przez Kapi21
      Witam. Koledzy czy ktoś z was używał foli do bel silotite pro? Proszę o spostrzeżenia i obserwacje na temat tego produktu. Jaka jest wydajność i opłacalność użytkowania tej folii? Wytrzymałośc na zrywanie i perzebicia? Z góry dzięki za wszystkie opinie.
    • Przez 17dawid92
      Witam mam zamiar rozpocząć hodowle bydła mięsnego, chciałbym kupować 5 sztuk co pół roku i utrzymać cały czas taka systematyczność.
      Moje pytanie dotyczy ile musiałbym zasiać kukurydzy na kiszonkę i ile łąk bym potrzebował żeby wykarmić wszystkie sztuki bydła bo wiadomo że te mniejsze nie będą zjadały tyle pokarmu co większe tak myślę.
      Powiem jeszcze że ziemie mam przeważnie 1 klasy.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez DanielTrawiski
      czy można dać bydłu śrutę od razu po śrutowania jeśli nie to dla czego