Skocz do zawartości
kpiotr

FENDT 512C problem

Polecane posty

kpiotr    16

witam. posiadam fendta 512c z 1995 roku i jest problem z przednim napędem. jak go włącze to ciagnik cięzej rusza i zatrzymuje sie jakby na recznym. słychac również delikatne wycie w kabinie jadac na włączonym napędzie. podobno moze to byc wina opon : przód 480/70R28 Good Year ,a tył  580/70R38 Pirelli.  Czy jest opcja inna niż złe opony??? jak się zatrzymam i rozłącze napęd to jest spory ruch opon przednich do tylu . Miał ktos z kolegów podobny przypadek??

Wyglada jak bys mial niezgrany przod z tylem. Wiedz na piasek i jedz powoli to zauwazysz czy przenie kola nadrabiaja czy sa popychane

Kristoffer    4

Opony są trochu inne jak przy tym modelu ale są przy następnych większych modelach bo przy tym modelu że są 420/70 28 i tył 520/70 38 ale przy tych też powinno się zgadzać a na jakim podłożu tak się robi bo jak na twardym betonie czy aswaltcie

Wiadomość z agroFakt.pl

kpiotr    16

robi sie tak na kazdyn podlozu. nawet jak w powietrzu cały ciagnik. więc to raczej nie opony. ciagnik nie pracował prawie w polu lecz w transporcie. moze dlugo juz uzywany napęd nie był.  załącza się bez problemów i rozłącza równiez. tylko dla mnie jest taki mocno ciasny , że tak powiem. na zgórku na luzie ciagnik sie toczy bez napędu ...włącze napęd i zatrzymuje ciagnik. rozłącze napęd..........toczy sie dalej. na wiekszej pochyłości toczy się na włączonym napędzie. poprosttu jak dojeżdzam do konca pola i wcisne sprzegło to ciagnik nie ma swobody ruchu tylko zatrzymuje sie i stoi nieruchomo. w innych ciagnikach trzymaby było uzyc hamulca a tu nie ma potrzeby

JD1052    79

Może masz luz wzdłużny na sprzęgle napędu i jesli go załączysz to dociska tarcze do klocków hamulcowych, sprawdź to, ktoś tu kiedyś o czymś podobnym pisał...

Zoch    4

Z tym luzem to mało prawdopodobne,bo byłoby czuć spaleniznę.

kpiotr    16

a co jeśli nie działa mi żółw zając??? może mieć to powiązanie z napędem?? nic się nie przełącza. może byc jakis przeciek oleju na uszczelce w kolumnie zaworów?

Edytowano przez kpiotr

kolego coś opisujesz nie fer najpierw piszesz że przy rozłączeniu przednie opony cofają się do tyłu a potem że w powietrzu tak samo hamuje coś jest nie tak  czy było dobrze czy takiego kupiłeś

i co problem rozwiązany ?

Edytowano przez autoostrowski

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Daniel43
      Witam. Mam problem ze swoim agrotronem konkretnie z przednim napędem. Chodzi o to, że jak ma lekko (śnieg, błoto) działa dobrze, ale na twardym podłożu przód nie kręci tylko sam tył tak jak by chciał ale nie może. Nie wiem czy coś z prądem, hydrauliką czy czymś innym?? A i również blokada nie załącza na wszystkie 4 koła. Proszę o pomoc.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez plusz01
      Witam
      Mam małe pytanie do szanownych kolegów. Mianowicie przymierzam się do zakupu nowych opon i z tąd moje pytanie. Na początku zaczniemy od przednich opon jaki kupić zwykłe takie jak w oryginale czy może jodłowe które będą miały lepszą przyczepność w warunkach polowych. Ostatnio założyłem do swojego władka wspomaganie więc nie raczej nie będzie problemów ze skrętem interesuje mnie przyczepność które lepiej się sprawdzą ?. Druga rzecz co z oponami do tyłu zostawić oryginalne 11.2 czy może założyć szersze takie jak w C330 12.4 dodam że aktualnie dołożyłem obciążniki na tylne koła około 70 KG na jedno koło. Proszę o pomoc w doborze oraz przedstawienie waszych doświadczeń. Pozdrawiam
    • Przez Maciek1091
      Cześć! Czy ma ktoś w swoich zbiorach taką część? A może ktoś wie gdzie mógłby dostać coś takiego... Jest to tryb napędzający zewnętrzny wirnik