Skocz do zawartości
Piters182

Olej 10W40 czy 15W40?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
Piters182    18

Witaj, jaki olej silnikowy lejecie do swoich dominatorów, i czy filtr oleju myjecie czy wymieniacie na nowy?

Wiadomość z agroFakt.pl

Piters182    18

Czyli jednak Olej Mineralny leje się do tych kombajnów, a mi sprzedający gadał żeby zalać 10W40 bo na zachodzie takim zalewają przeważnie. 

pawel885    380

To Polscy spece leją minerał a najlepiej turdus, jedyna zaleta 15w40 nad 10w40 to chyba cena, skoro taki jest zalecany to taki lej! Silnik ma wszystko wyliczone na taki olej i koniec. Na zimnym rozruchu będziesz miał gorsze smarowanie

izydor6280    485

Panowie silnik z lat 80 a może konstrukcyjnie jeszcze z 70 a wy chcecie tu lać 10w40. gdyby chodził w niskich temperaturach ok. ale w żniwa gdzie mamy koło 15-20 stopni rano przy odpalaniu 

dobry mineralny typu delvac, rimula r4 czy ursa hd wystarczy nawet na 250 godzin pracy

zenek_19    4

jaki wlejesz na takim bedzie smigal 15w 40 i do tego nowy filter kiedys to bizonami w skr na superolu po pare sezonow smigali ale to byly maszyny wytrzymale!

Nikita_Bennet    100

...kiedys to bizonami w skr na superolu po pare sezonow smigali ale to byly maszyny wytrzymale!

andoria konstrukcyjnie chyba z lat 60tych i wg instrukcji lać superol CB z tego co pamiętam.

asharot    177

jaki wlejesz na takim bedzie smigal 15w 40 i do tego nowy filter kiedys to bizonami w skr na superolu po pare sezonow smigali ale to byly maszyny wytrzymale!

... i po tych paru sezonach wymiana oleju razem z remontem silnika.

Silniki w Bizonach nigdy nie były trwałe.

Zachodnie konstrukcje z lat 80-tych były znacznie trwalsze.

songo    871

Silniki bizona nie były trwałe? U mnie w bizonku od nowości był tylko 1 remont a jest z roku 1975 i robi ok 30ha

wojtoon    8

Silniki bizona nie były trwałe? U mnie w bizonku od nowości był tylko 1 remont a jest z roku 1975 i robi ok 30ha

Perknis 4.236 - rocznik 1962 czytaj 53 lata.

Chodziłby bez remontu do dziś, ale w ubiegłym roku wydmuchnął uszczelkę pod filtrem olejowym i się zatarł. Przyspawał panewki na amen. Po rozłożeniu na czynniki pierwsze wał do szlifu na 0,25mm i nowe panewki glico. Reszta została oryginał (korbowody, tłoki, sworznie, tuleje, pierścienie....wszystko). Na tulejach nie ma śladu sugerującego że jakiekolwiek tłoki, albo pierścienie kiedykolwiek go dotykały.

zenek_19    4

zachodnie konstrukcje w skr lub pgr to niewiem czy by jeden sezon wytrzymaly przeciez perkins to jest jeden z delikatniejszych silnikow troche pylu baliwo z woda a dotego operator kombajnu na podwujnym gazie i ile by taki silnik wytrzymal tylko sw 400 niezniszczalny

Piters182    18

Witam, zalałem swojego Dominatora 98 przed żniwami w tamtym roku Castrolem 15W40 i tak zrobiłem przez żniwa około 100mtg i tak pytanie czy zmieniać olej na te żniwa, czy aby filtr, czy nic nie robić?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez classmercator
      Mam zamiar kupic kombajn Claas Mercator z roku 1988 co sądzicie o tym kombajnie??
    • Przez Lukasz82
      Szukam informacji na temat wydajności dominatora 56? Podajcie ile ton na godzinę skosi jakiego zboża albo ile ha/godz przy jakim plonie. Jakieś opinie też można dorzucić.
    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.

Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....

A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego

Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez wojtek918
      Witam. Moim problemem są wibracje podczas jazdy na przyspieszeniu ( jak przyspieszacz jest na maksa lub w położeniu prawie na maksa) nie zależenie czy jest to 1 czy 2 czy 3 bieg a także niezależnie od tego jakie są obroty silnika. Wibracje te są strasznie wkurzające bo sprawiają wrażenie jakby kombajn miał się zaraz rozpaść. Jak pracuję bez przyspieszenia to wszystko jest w porządku. Co może być przyczyną takiego stanu. Kombajn to Claas dominator 86.