KrzysiekNabiaek

Pomoc w rodzaju uprawy!

Polecane posty

Panie i Panowie mam takie pytanie ;)

Nie mam zbyt dużo obornika bo mam tylko króliki i kury a pola mam sporo ok 10 ha i myślałem nad takim czymś: na ścierniska w tym roku będę siał wapno zapewne po wapnowaniu te ścierniska przyoram i mam zamiar posiać na tym poplon łubin albo gorczycę i przed siewem zbóż ozimych tak ze 2 tyg przed zaorać ten poplon i zasiać na to zboża.Stosował ktoś kiedyś taką uprawę zda to egzamin?Czy ten poplon przed siewem ozimych nie będzie przeszkadzał jakoś zbożu które posieję.Proszę o wyrozumiałoś bo mam 18 lat i dopiero od 3 lat uprawiam pole także zbyt dużo nie wiem jeszcze na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej możesz siać jak masz słabsze to siej grochopeluszkie nwm czy dobrze napisałem albo groch więcej się zbiera od łubinu obornik możesz też kupić bo przydało by się nawieść raz na jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick    1

Możesz w czerwcu rozsiać gorczyce lub coś podobnego po skoszeniu dobry deszcz i masz ładny poplon w krótkim czasie początek września orka i na wierzch wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek1614    7

jesli już siać jakis poplon pod oziminy, to ja bym posiał rzepak.  W łubiny , gorzyce i inne wysokie rosliny bym sie nie bawił, bo je przed zaoraniem trzeba by skosić, najlepiej orkanem, bo jak przyorasz w całości to ci sie zrobi taka jakby poduszka powietrzna i górna warstwa ładnie podeschnie i moga byc problemy ze wschodami. Ale zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli już siać jakis poplon pod oziminy, to ja bym posiał rzepak.  W łubiny , gorzyce i inne wysokie rosliny bym sie nie bawił, bo je przed zaoraniem trzeba by skosić, najlepiej orkanem, bo jak przyorasz w całości to ci sie zrobi taka jakby poduszka powietrzna i górna warstwa ładnie podeschnie i moga byc problemy ze wschodami. Ale zrobisz jak uważasz.

 

Kolego jak byś chciał wiedzieć łubin max 20-30 cm  . A po drugie ja jakoś sieje łubin i jednego roku przygapiliśmy się to powypadał i wszystki lezał na ziemi i musieliśmy zaorać ( oraliśmy kverneland ab 100 jak co już ) i nic nie b yło na drugi rok urosło 4 t pszenzyta na piachach a rzepak ma słabszą próchnice niż łubin więc zastanów co piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj