Skocz do zawartości
PaniRolnik

Grzejąca się pompa hydrauliki- Deutz 7206

Polecane posty

PaniRolnik    0

Witam,

Mam problem z hydrauliką w D7206. Pod większym obciążenniem pompa grzeje się.Dodam że pompa w ubiegłym roku wymieniona na nową, wydajniejszą niż orginalna. w tym roku kupiliśmy pługi obrotowe 3,był problem z podnoszeniem więc zamontowaliśmy dodatkowy siłownik i było ok. przez parę dni.Obecnie pług udaje się podnieść ale po krótkim czasie opada a pompa jest gorąca? Jaki może być powód? czy w w/w modelu są jakieś inne zawory bezpieczeństwa niż ten w podłodze z prawej strony siedzenia?

kubaguzik    154

może głupie pytanie, ale, jest płyn? ja masz możliwość to zajrzyj czy nie jest spieniony i taki jaśniejszy/biały. Możliwe że układ się rozszczelnił i ciągnie powietrze.
nie płyn tylko olej.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

PaniRolnik    0

pytanie nie jest głupie-ale olej nie jest mętny,nie pieni się ,stan jest, grzeje się tylko przy bardzo dużym obciążeniu tylnego tuz-u (w trakcie pracu tura pompa się nie grzeje, działa ok)

Wiadomość z agroFakt.pl

kubaguzik    154

niby nie miałem kilka przypadków że ludzie już chcieli pompy wymieniąć, a oleju nie było. może w rozdzielaczu od tylnego tuza, gdzieś ciśnienie bokiem idzie albo gdzieś pod zawór lub w rozdzielacz jakiś brud się dostał.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

pawelxp    1

witam w tych deutzach często siada rozdzelacz główny od podnośnika widzałem taki za ponad 700 zł w jakims sklepie internetowym a zwkle ceny sa dużo większe można tez dac do regeneracji , jak olej się grzeje to na pewno ten zawór przepuszcza

ten ciągnik spokojnie powinien podności  pług 3 obrotowy bez problemu bez dodatkowych siłowników , w starszych deutzach w hydraulice wymagany był olej 20w20 dziś raczej nie do kupienia zaleca się stosowanie oleju silnikowego 15w 40 lub jakiś 10w40 stou  14 litrów

Packo1    1

Odgrzewam temat mam taki sam problem, pompa ugotowała się tak mocno że aż uszczelnienia puściły i ole z hydrauliki przez pompę wcisnęło do sinika. Moje pytanie ja wymontowuje się rozdzielacz hydrauliki z deutz-a 7206 ?.Do środka plecaka, czy na zewnątrz czym jest przymocowany (przykręcony)? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Filipson
      Witam.  Mam John Deera 2850 z turem JD 640A. Problem polega na tym że tur strasznie trzęsie przy podnoszeniu jak również przy opuszczaniu, nie można normalnie nim pracować.  Obie pompy były wymieniane (ta w środku i ta na zewnątrz).  Tura dokupowałem i podłączyłem zasilanie z tyłu na wyjściu hydrauliki (na zdjęciu nr 1), a powrót wkręciłem w górną pokrywę skrzyni (widoczny na zdjęciu nr 2). Olej strasznie się nagrzewa. Rozrusznik ma ciężko zakręcić jakby w obiegu ciągle trzymało ciśnienie bo poszedł mi wieniec już drugi raz. 
      I stąd pytanie co może być powodem moich problemów ?  Źle podpięty TUR czy coś z jakimś zaworem ? 

Zamieszczam zdjęcia podłączenia TURa
    • Przez krzysiek100
      Witam posiadam c330 z 1977r. Chciałbym zamontować jedno wyjście hydrauliczne wprost z rozdzielacza i zmienić olej w skrzyni i w kolumnie kier. Moje pytanie brzmi: Czy lepszym rozwiązaniem będzie kupienie wyjścia z przewodem stalowym czy z gumowym oraz jaki najlepiej olej wlać do skrzyni i kolumny kierowniczej? 

• Przez kamiljaro
      Witan Po rozgrzaniu dobrze ciągnika na skreconych kołach ciągnik rozlacza biegi, wyskakuje żółtka lampka na wyświetlaczu. Odrazu rozlacza hydraulike i wspomaganie tak jakby słabiej działa. Za pierwszym razem tak jakby było mało oleju więc dolałem i hydraulika wróciła ale nie dał rady unieść agregatu z siewnikiem Ani nawet siewnika hydraulika zarzucic na agregat( jak gaz opór to ledwo uniosl). Po tym  zostal wymieniony filtr, olej w normie a problem dalej ten sam. Ciśnienie ba wyjściu około 200.
      Jakby ktoś coś doradzil jakie mogą być ewentualne przyczyny 
    • Przez Macase
      Witam. Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w ciągniku john deere 3030. Chodzi o tą pompę mniejszą wspomagającą tą na zewnątrz. Trzeba rozpoławiać ciągnik?? z góry dziękuję
    • Przez Kamil1025
      Witam mam rekorda z 86r i od 3 sezonów mam problem w tym kombajnie z Hydrauliką, a konkretnie na początku wyglądało to tak że hydraulika się zacinala i kompletnie nic nie działało, wtedy dokręcalismy zawór ciśnieniowy z rozdzielacza 4 sekcyjnego i przechodzilo, w zeszłym sezonie pod koniec zdażalo się to już tak często że wymienilismy pompę hydrauliki i zawór ciśnieniowy z rozdzielacza 2 sekcyjnego ( nic to nie pomogło) a nawet powiedział bym że cała hydraulika zaczęła działać znacznie wolniej. W tym sezonie wyjechałem i wymieniłem filtr oleju hydraulicznego niestety muszę przyznać że nie był w najlepszej kondycji a problem jaki mam teraz z Hydrauliką polega na tym że działa wszystko oprócz hederu który bardzo wolno podnosi się na około poł metra i to na bardzo wysokich obrotach i dalej ani milimetra. Już zupełnie nie wiem co robić co wymienić żeby było dobrze. Zastanawiam się czy nie wymienić rozdzielacza dwu sekcyjnego bo przez niego jak się nie mylę napoczatku przepływa olej. Macie jakieś pomysły a może mieliście taki problem, z góry dzięki za pomoc. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.