Skocz do zawartości
gutfi888

Czy warto?

Polecane posty

gutfi888    0

Czy warto wjeżdżać bronami na pole przed sianiem owsa jak się ma agregat uprawowo-siewny?

jonkszi    62

Jak masz mokre pole to pasowałoby nawet wstępnie przedrapać  żeby przeschło. Nie wiem jak jest z owsem w ogóle nie siałem nigdy ale np jeczmien musi mieć suche podłoże.

Wiadomość z agroFakt.pl

ogar118    62

Jeżeli teraz chcesz siać to bronowanie powinno być wykonane ze 2 tygodnie temu żeby parowanie przerwać.

5714mf255    31

owies kolego lubi mokro może nie wodę ale dobrze wilgotno to jest kwestja czo orka jest wiosenna aktualna czy jesienna zeszloroczna
po za tematem to troszkę późno jak na owies ale to moje prywatne zdanie

PeterG14    114

Już nie przesadzajcie że na owies za późno. Przecież jeszcze cały czas jest marzec. Powinna przyjść w końcu normalna zima która kończy się w połowie marca to by w końcu normalnie było bo teraz to jak się ciepło w lutym zrobi to większość galotami trzęsie że siać trzeba bo będzie za późno. U nas ruszają ziemię przed agregatem np. bronami ale to dopiero od niedawna zmienili podejście. 

5714mf255    31

kwestja kto jak uprawia w tym roju akurat owsa nie sialem tylko przenice ozima i wczoraj jęczmień ostatnio w zeszłym roku owies miałem zasiany przed 10 marca nie ma za zimno za wcześnie ja bardzo glenoko sieje i pierwsze jest bardzo dobre zakorzenione ziarno a w czasie ciepłych dni wschód

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.