Skocz do zawartości
skamill

Case CX 80 żarówki kontrolek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Case
skamill    0

Witam, proces doprowadzania mojego Case do stanu jaki sobie załozyłem trwa dalej...Teraz przyszła pora na wymianę kontrolek w tablicy rozdzielczej. Chodzi mi o te małe żaróweczki w czarnej obudowie, nigdzie nie mogę znaleźć a okazuje się, że 5 brakuje i jedna jest spalona...Może są mało istotne ale moim zdaniem skoro są ro powinny działać a niestety nie działają...Czy ktoś z forumowiczów zna może jakiś sklep gdzie można dostać owe żarówki? Będę bardzo wdzięczny :)

Przy okazji nakręslę jeszcze 2 problemy, które pojawiły się dzisiaj...Pierwszym jest wyciek oleju/płynu hamulcowego/hydraulicznego cięzko zidentyfikować miejsce oraz rodzaj wypływającego płynu. Cała podloga pod wykładziną była zalana owym olejem domyślam się, że może to wyciekać z hamulców ale pewności nie mam. Cieknie z lewej strony z tyłu po przewodzie biegnacym tuż obok koła do rozdzielacza przy tylnym moście niestety nie udało mi się zrobić dzisiaj zdjęć.Może ktoś z forumowiczów mial podobny problem?

Drugi problem to linka przy sprzęgle tzn jest połączona ze sprzegłem i biegnie w kierunku drążków biegów. Czy może mi ktoś powiedzieć co to za linka i do czego służy i czy ewentulanie da się pracować bez tej linki? Nie będę ukrywać jestem zielony w temacie mechanicznm :D

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)

W załączniku żaróweczki o które mi się rozchodzi :)

post-150719-0-27301400-1427142470_thumb.jpg

waldac    11

na moje oko to żarówka #W typ 5T  ( lub mniejsza 1,2W)

wyjmowalna z tej plastikowej "obudowy"

kupisz w każdym sklepie "moto"

Wiadomość z agroFakt.pl

skamill    0

Właśnie sęk w tym, że nie mam ani żarówke ani "obudowy" jeśli można dostać razem z obudową będzie super :)

Rowan    1

Linka idzie do blokady drążka zmiany biegów, tak abyś bez sprzęgła ich nie mógł zmieniać :)

skamill    0

Akurat z tą konkretną żarówką jest problem bo nigdzie w okolicy nie ma identycznej, są podobne i w sumie działają co prawda różnią się wielkością a czy mocą tego juz nie wiem na starych nie ma żadnych informacji o mocy.

krzycho2607    1

wystarczy podjechac na pierwszy lepszy złom (auto szrot)z samochodami ciezarowymi i tam w desce rozdzielczej maszz mnustwo takich kontrolek zawsze cos wybierzesz tani i gospodarszy sposób.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kawa
      Witam
      Mam problem z Case mx 100c. Po włączeni wom obraca się ok 5sek. a następnie się wyłącza. Po kilku próbach udaje sie go załączyć ale z trudem. Co może być przyczyną. Czy jest jakiś sposób na odczytanie kodów błędów i ich wykasowanie. Na forum czytałem, że trzeba wejść w tryb diagnostyczny ale nie wiem jak to zrobić.
    • Przez gadget
      Witam
      Posiadam Case 7110 155 Km.
      Ciągnik zadbany , w ładnym stanie z tym że trochę brakuje mu mocy , gdy ma ciężko nie dymi z tłumika tylko wytraca prędkość . Turbo pod obciążeniem przy 1800 obr pompuje 0,6-07 bara , zastanawiam się czy zwiększenie dawki paliwa na pompie i montaż intercoolera zda egzamin? Teoretycznie powinno pomóc więc stąd pytanie czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie albo ma namiar na dobrego mechanika który zna się na tych modelach. Wiem że te silniki wychodziły w mocach od 155 do 240 Km , chodzi mi o przyrost ok 20 Km.
    • Przez BENNY82
      Witam. Tak jak w tytule mam pytanie odnośnie wskazań wyświetlacza temperatury co on właściwie wskazuje temp, wody czy oleju hydr.? I ile kresek wskazuje po rozgrzaniu bo u mnie latem maks 3 a teraz przy. Takich temperaturach maks 2 kreski. Nosze sie z zamiarem wymiany termostatu ale nie chce tego robic na darmo bo może jest ok. Przy talerzowaniu rzepaczyska zapchala sie chlodnica i uroslo do polowy i sam nie wiem jak to ocenić. Prosze uzytkownikow z takimi samymi wyświetlaczami o podpowiedzi

• Przez Andre8989
      Witam. Mam pytanie czy w case 5120 olej na hydraulike jest w osobnym zbiorniku czy razem ze skrzynią biegów.
    • Przez TheBociek1996
      Jak wiadomo grupa CNH na targach SIMA w Paryżu (22-26.02.2015 r.) ma zaprezentować nowe modele ciągników:
      Case IH Maxxum i Puma
      Steyr Profi i CVT
      New Holland T6 i T7

Oto co udało mi się znaleźć w sieci.

Case IH:

Maxxum

Puma

oraz zapowiedź
      https://www.youtube.com/watch?v=XvZ8-4e1sbM

New Holland:

T6

T7

Niestety nic na temat Steyera nie udało mi się znaleźć.

Jeśli będziecie mieć nowe informacje co się zmieniło wizualnie, technicznie, co będzie a czego nie, jak będą oznaczone nowe modele i jak będą odpowiadać w stosunku do siebie zachęcam to podzielenia się tym info tutaj.

Oprócz Case IH do tematu postanowiłem wrzucić jeszcze Steyera i NH bo to ten sam koncern i po co robić zamieszanie, także jeśli będzie w złym dziale proszę o przeniesienie.