Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bale
masiew    21

Witam. Kupilem niedawno prase New Holland 835. Po podłaczeniu komputera pod ciągnik i prasę okazało się że nie działają przyciski na sterowniku. Wuświetlacz działa prawodłowo, pokazuje parametry z czujników prasy, ale nic nie mogę zmienic, gdyż żaden z guzików nie działa. Czy ktoś miał taki przypadek?

post-625-0-52237300-1427008048.jpg

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zdejmij obudowę i zobacz czy są tam mikroswitche czy klawiatura jest membranowa.

masiew    21

rozebralem to i jakby klawiatura była jednolita i nie rozbieralna a od niej ochodzi taśma łącząca ją ze sterownikiem.jeśli mało jasno nakierowałem cię na to jaki to jest rodzaj klawiatyry, to powiedz na co mam zwrócic uwagę żeby rozpoznać rodzaj klawiatury

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli nic tam nie naprawisz. Możesz jedynie sprawdzić, czy taśma dobrze łączy i nic więcej. Ale podejrzewam, że usterka jest gdzie indziej.

masiew    21

czy jakbym zaniusł go do jakiegoś zdolnego elektronika, czy był by w stanie to naprawić czy nie jest to nie naprawialne?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wstaw zdjęcie tej klawiatury to coś więcej powiem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Klawiatura nierozbieralna, nienaprawialna. Jeżeli faktycznie jest uszkodzona. Napisz jeszcze ile styków ma złącze klawiatury?

masiew    21

złącze ma 8  styków. nie są ani zaśniedziałe, ani pogięte, wszystko wygląda w porządku, a jednak żaden z guzików nie działa

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli klawiatura jest multipleksowna. Jedyne co możesz zrobić, to podłożyć inną na próbę, lub podłożyć tą do innego sterownika. Ale raczej usterka będzie w sterowniku, bo to jest mało prawdopodobne aby przestały działać wszystkie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No chyba, że jest całkowicie przełamana.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie obejrzysz i powyginasz taśmę to zobaczysz.

masiew    21

Nie naprawilem. Zeszly sezon przepracowalem na sterowaniu recznym ale dobrze by go bylo naprawic

Yoda    17

Mam dzisiaj dokłądnie taki sam problem. Rano ustawiłem do kiszonki balot na 120 i wszystko działa ale jak chciałem potem zmienić wielkość okazało się, że żaden przycisk nie działa. Automat działa, wszystko piszczy tak jak powinno ale żaden guzik nie reaguje. Pomoże ktoś? Zwykły elektromechanik samochodowy jest w stanie sprawdzić czy klawiatura padła?

masiew    21

u mnie problem z klawiaturą był banalnie prosty, a mianowicie uszkodzony był jeden z kabli łaczących sterownik z komputerem prasy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się