_rafal

Konstrukcja traktora a kabina

Polecane posty

_rafal    6

Mam następujące pytanie, czy w nowoczesnych traktorach kabina spełnia funkcje tylko "kosmetyczne"? Mam do kupienia rewelacyjnie utrzymany sprzęt sprzęt z niewielką ilością motogodzin, tyle że ze zmiażdżonym dachem, poszły wszystkie szyby, pogięte są słupki i wszystko co z tym związane. Upadło na niego kawałek konstrukcji metalowej. Pozostałe elementy nietknięte. Na co zwracać uwagę przy takim uszkodzeniu, czy któreś nazwijmy to istotne elementy oczywiście poza kabiną :P mogły zostać naruszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kabina ma spełniać funkcje klatki bezpieczeństwa, i jak widać w tym ciagniku chyba spełniła, dodatkowo jeszcze jakbyś powiedział jaki to jest konkretnie ciągnik było by prościej, bo w niektórych ciągnikach pod dachem mogą być jakieś sterowniki umieszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tam w dachu żadych ważnych rzeczy nie ma, jak nie jest uszkodzone niżej i cena ciągnika nie jest za wysoka to można by sie pokusić o remont tylko najlepiej przed kupnem ciągnika dowiedzieć sie co trzeba by wymienić i zorjetować sie wkosztach ale tak czy inaczej pewnie ok 30k trzeba na to przeznaczyc ( licząc oczywiście z nową rama kabiny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_rafal    6

dzięki kolego, właśnie cena taka że spokojnie można zrobić tak jak się należy, za ok 150-160k może być w Polsce. Niżej nic nietknięte, a stan ciagnika byl podobno bajka, ma niecale 900 mth, rok 2012, w czwartek jadę rozmawiać z klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To łatwa robota. Najgorsze sa po spaleniu. Tutaj można trafić na szrocie na zachodzie egzemplarz ze spalonym silnikiem np i kupić kabinę. Szczerze powiedziawszy. Wyprostowanie słupków będzie trudne. Bo drzwi nie mają ramek i są duże powierzchnie przeszklone. Części kupowane w serwisie nie będą tanie. A może nawet okazać się, że bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_rafal    6

Tak, ciągnik jeździ, wszystko działa jak złoto.

Z tą kabiną ze spalonego to poszukam, fajny pomysł, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arkady12
      Panowie może ktoś sie orientuje kto produkuje takie kabiny ewentualnie gdzie coś takiego można kupić lub podobnego do mf 255 . koja naglak  już obdzwoniony 
      https://www.google.pl/search?q=ursus+3512+kabina+agro&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjc8r2fuZvYAhUMDOwKHQ3zCQ4Q_AUICigB&biw=1600&bih=769#imgrc=aEDLjuJH796vVM:
    • Przez mmarcinn001
      Cześć, poszukuje kabiny koja do ursus 360. Najlepiej z małopolski lub świętokrzyskiego.
    • Przez arasss2552
      Witam, 
      Jestem nowy i myślę ze dobrze założyłem temat.
      A konkretnie poszukuje całej kompletnej zabudowy kokpitu z zegarami do MF 390T lub podobnego jak na zdjęciu.
      Szukałem już wszędzie wiec postanowiłem zapytać tutaj czy może ktos posiada lub wie gdzie takie coś mogę dostać??
      Pytałem u Korbanków lecz tylko oryginał i wołają jak za zboże wiec na razie szukam dalej.
      Myślę ze choć ktoś pomoże.
      Pozdrawiam.

    • Przez wojtek4321
      Witam wszystkich proszę o pomoc.posiadam Zetora 10540 i rozwaliłem przy nim dach nie da się naprawić problem polega na tym że nie mogę nigdzie dostać takiego dachu może ktoś ma taki dach na sprzedaż lub wie kto ma lub ma jakieś informacje gdzie mogę dostać taki dach . (Może wie ktoś czy udało by się założyć od forterry w ostateczności gdzyz ten mój jest tak uszkodzony że leje się do srodka podczas deszczu )
    • Przez Radziodzio
      Witam. Kupię kabinę do kombajnu Volvo S 830. Najlepiej woj. Mazowieckie, ale i ościenne mogą być. Mój kontakt tadzio-st@wp.pl. i przez agrofoto Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj