Skocz do zawartości

Polecane posty

rusto    1

Planuję wnajbliższym czasien położyć gładź na ścianach tynkowych i suficie. Z tego co mi wiadomo, to są chyba dwa rodzaje gładzi: twarad i miękka. Która będzie lesza do zastosowania w budynku gospodarczym? Zależy mi na tym aby w miarę łatwo się ją kładło i nie odpadała. Na niektórych ścianach wcześniej była lamperia z farby olejnej.

DUCH1986    3

Twarda czy miękka? Musisz sobie sam odpowiedzieć - miękka łatwa w obróbce i łatwiejsza do uszkodzenia, twarda odwrotnie - trudniejsza w obróbce (więc trzeba ją sobie ładnie położyć, równo żeby za dużo nie szlifować) ale za to wytrzymalsza na uszkodzenia. I ja bym radził kupić gotową w wiadrach, a nie taką w worku do zrobienia samemu - jak żle wymieszasz to bedziesz mieł grudy.

Zgadzam się z przedmówcą, muszisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, co będzie lepsze. Ja w mieszkaniu zastosowałem miękką właśnie ze względu na to, że mogłem ją sobie późnie elegancko samemu doszlifować. Było trochę pyłu, ale maske nakładasz i jedzie. Rzeczywiście w wiaderku są lepsze, ale też trochę droższe. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić gładzie Nida - tutaj masz chyba wszystkie z tej serii: http://www.siniat.pl/products/gipsy--g%C5%82adzie-i-tynki-gipsowe-nida/

Wiadomość z agroFakt.pl

malo sie znacie. chcesz klasc gladz w budynku gospidarczym to zacznij od tego czy jest tam wilgoc bo szkoda kasy i roboty . jezeli nie masz to tyllo i wylacznie twarda . nie zadne wiaderka i gotowce bo to dla sierot zreszta bedzie zbyt rzadka . nida fakt dobra lecz droga . jak jest bardzo nir rowno to druga warstwa cie nie minie albo nawet i trzecia . kladzies jak najszersza blacha jak ci podeschnie a bedzie bardzo nie równo wtedy filcowka woda i jazda . dobrze oczysc podloze i jazda ;)

Twarda czy miękka? Musisz sobie sam odpowiedzieć - miękka łatwa w obróbce i łatwiejsza do uszkodzenia, twarda odwrotnie - trudniejsza w obróbce (więc trzeba ją sobie ładnie położyć, równo żeby za dużo nie szlifować) ale za to wytrzymalsza na uszkodzenia. I ja bym radził kupić gotową w wiadrach, a nie taką w worku do zrobienia samemu - jak żle wymieszasz to bedziesz mieł grudy.

Gotowa gładź nadaje się do "podszpachlowania" gdzieś dla amatora.... Ogólnie bardzo droga, i bardzo miękka.

Polecam Stabilla Start / Finish w worku. Ostatnio dość modnym sposobem jest wtapianie siatki elewacyjnej na popękane ściany (ale niestety trzeba gładź robić wtedy 3 krotnie)

Do czyszczenia polecam żyrafę, lecz obsługa jej wymaga trochę umiejętności.

A tak wógole to po co kłaść gładź w budynku gospodarczym ?

DUCH1986    3

Profesjonalistą raczej nie jest skoro zadaje takie pytania, dlatego też mu poleciłem taki produkt. Z worka narobi sobie grud i przeklnie to szpachlowanie :D A jak chce gładź to niech robi - przecież to jego sprawa.

Dlaczego ma narobić grud ?? Na początku woda, później gips dobra mieszarka i żadnych grud nie będzie. Noi przede wszystkim czyste narzędzia :)

DUCH1986    3

Jak ma tą "dobrą" mieszarkę, a zresztą w pierwszym poście napisałem co za czym przemawia - co wybierze to jego decyzja i nie zamierzam się tu z nikim spierać. 

Powodzenia w szpachlowaniu :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się