Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kto tyle zaplacil za prosiaka??? przy tej cenie trzeba bedzie dolozyc do tucznika...

Opublikowano

ostatnim czasy czasy bylem na rynku w siedlcach i przeszedlem tak zapytac o prosieta to co sie okazalo ze nikt nie ma na nie dokumentow ani z agencji ani z weterynarii.czy u was tez sa tak sprzedawane?czy nikt tego nie kontroluje?

Opublikowano

kto tyle zaplacil za prosiaka??? przy tej cenie trzeba bedzie dolozyc do tucznika...

Ty uważasz że 200 zł za prosiaka to dużo?? policz sobie koszty wyhodowania takiego prosiaka

Ja cały czas po 9 netto sprzedaję

Opublikowano

200 zł za prosiaka to dużo, bo przy tej cenie zboza zeby go trzymac do 115 kg i cos z tego zostalo cena musiala by byc minimum 6zł

Opublikowano

To jeśli ty w tuczu osiągasz koszty rzędu 520zł to ci gratuluję. Bo jeśli sprzedasz po 6zł 120kg tucznika to dostaniesz za niego 720zł i ja nie wiem ja ci to nie starcza na porycie kosztów, ale to twoja sprawa.

Opublikowano

Srednio tucznik przez cały cyk hodowli zje 300 - 350kg paszy. pszenica u mnie kosztuje juz 950zł

950 x 0,3 =285

koncentrat 15% ok 70zł 25kg

280 x 0,45 =126 zł

 

285 + 126+ 200zł za prosiaka =611zł

+ do tego swiatlo,woda, swoja praca, amortyzacja chlewa, szczepienia, choroby , lekarz wet,

Opublikowano

Ty uważasz że 200 zł za prosiaka to dużo?? policz sobie koszty wyhodowania takiego prosiaka

Ja cały czas po 9 netto sprzedaję

kolego luk,przeciez niedajesz zadnych antybiotykow to masz 100 na czysto.nie chce mi sie szukac twoich postow.!pozdrowil
Opublikowano (edytowane)

@tedizetor56 przeważnie jest tak że żadnych antybiotyków nie kupujesz do prosiąt bo są zdrowe ale zdarza się też tak że prosięta zachorują i antybiotyki trzeba kupować

Edytowane przez Klepk995
Opublikowano

Srednio tucznik przez cały cyk hodowli zje 300 - 350kg paszy. pszenica u mnie kosztuje juz 950zł

950 x 0,3 =285

koncentrat 15% ok 70zł 25kg

280 x 0,45 =126 zł

 

285 + 126+ 200zł za prosiaka =611zł

+ do tego swiatlo,woda, swoja praca, amortyzacja chlewa, szczepienia, choroby , lekarz wet,

 

 

Widać, że jesteśmy w Polsce jak do obliczeń zużycia paszy bierze się pod uwagę zużycie pasz rzędu 3-3,5kg na 1 kg przyrostu masy ciała. Skąd ty bierzesz jakieś 0,45, opisz to jakoś. Policz sobie dokładnie koszy wyprodukowania paszy na koncentracie, a soi + premiksie, na pewno te drugie wyjdzie taniej.

Opublikowano

Srednio tucznik przez cały cyk hodowli zje 300 - 350kg paszy. pszenica u mnie kosztuje juz 950zł

950 x 0,3 =285

koncentrat 15% ok 70zł 25kg

280 x 0,45 =126 zł

 

285 + 126+ 200zł za prosiaka =611zł

+ do tego swiatlo,woda, swoja praca, amortyzacja chlewa, szczepienia, choroby , lekarz wet,

ja kupuje warchlaka 21kg i na 100 kg przyrostu zjada 280kg paszy a nie 350
Opublikowano

I tu jest zagadka jak to się dzieje , że wszyscy sprzedają zdrowe prosięta , a jak przyjadą na tuczarnie i zrobi się badania to jest cały ''mix'' . Dlaczego nie ma żadnych świadectw , nie jest określony status zdrowotny i prawie nikt nie jest na tyle uczciwy żeby powiedział , czy były szczepione i czym , a co z tymi które przechorowały i idą do sprzedaży , myślę że problemów z nimi bez liku .

 

ja kupuje warchlaka 21kg i na 100 kg przyrostu zjada 280kg paszy a nie 350

Masz racje , u mnie ostatni rzut od 27,7 do 128 kg wyszło 2,51 kg paszy na kg przyrostu, przy 350 faktycznie puściły by nas z ''torbami''

Opublikowano

kolego luk,przeciez niedajesz zadnych antybiotykow to masz 100 na czysto.nie chce mi sie szukac twoich postow.!pozdrowil

Owszem nie daje jak byś dobrze poczytał moje posty to byś wiedział że u mnie koszt wyhodowania prosiaka to 170-180 zł

Mówię o prosiaku 27-30 kg i z całym pakietem szczepień prosiąt i macior

Opublikowano

"Mówię o prosiaku 27-30 kg i z całym pakietem szczepień prosiąt i macior"

 

Za 30kg prosiaka to co innego ale gdzie takiego dostac?? za 10-12kg wolaja po 360 i wiekszych nikt nie sprzedaje.

I jeszcze jak kupujesz to oczywiscie wszystkie szczepinia byly, a potem sie okazuje ze itak trzeba szczpic bo sprzedajacy klamia.

Opublikowano

Zakup 2.04.2012

rasa:danbred

kraj pochodzenia:Polska

średnia waga:23kg

cena:11zł/kg netto

ilość: 200szt

 

A teraz mała dygresja na temat porównania ceny warchlaka polskiego i duńskiego:

mnie prosiak kosztował 274 zł brutto , w tej chwili prosiak waży średnio 32 - 33kg może troche wiecej, zużycie paszy to około 15kg na sztukę, wyprodukowanie paszy kosztowało mie około 1100 zł na tonę. Reszte każdy może policzyc sobie sam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301691-ceny-bydla-2024/page/195/#comment-4549726
       
       
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v