Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dzisiaj przywieżli duńczyka 244 zł netto za 34.5 kg

Za 3 miesiace zabiora zostanie kupka gnoju i-100 brutto obym sie mylil zycze zarobku MOIM ZDANIEM DRODZY HODOWCY ZEBY ZAROBIC NA SWINIACH TRZEBA MIEC CYKL ZAMKNIETY ZDROWE STADO ZIEMIE ZEBY BYLA PASZA I NAWOZENIE GRATIS BO INACZEJ TO SZKODA SOBIE D..Y ZAWRACAC.

Opublikowano (edytowane)

Danielo mam szacunek do ludzi co chca pracowac godnie zyc inwestowac zarabiac ale przy tej cenie warchlaka,zboza z tym zarobkiem moze byc roznie.niewiem jaka jest wielkosc twojej produkcji ale wydaje mi sie ze lepszym rozwiazaniem bylby cykl zamkniety.Takie jest moje zdanie twoje moze byc inne wysokich przyrostow zadowalajacej zaplaty tobie sobie i wszystkim zycze.

Edytowane przez krolikNH
Opublikowano

faja ludzie zarabiaja po 27zl brutto na szt i nie narzekaja a gdybsmy zarobili 100zl-facet :lol: hmmm...cykl zamkniety to duza i troche ryzykowna inwestycja dla wiekszych ferm Wiec moze lepiej "jeść po woli mala łyżka niz dużą i niechcacy sie udławic"

Opublikowano

Sanexx3 kolego 27zl =paczka fajek +5 browarow i kilka lizakow trudno to nazwac zarobkiem na 1 sztuce.Przy ilosciach 500 do 1000 sztuk starcza na amortyzacje chlewni [jak jest kredyt na chlewnie] i na rachunek za wode .Podejrzewam ze ci rolnicy poprostu przeinwestowali i zapomnieli ze zyja w POLSCE ich plusem jest tylko to ze te 27zl maja pewne bo niektorym czasami poza kontraktem to niezle minusy wychodza.

Opublikowano

faja41 kolego to pochwal sie nam ile zarobisz w cyklu zamknietym na 1 szt?W moich stronach agri placi 27zl za szt a na animexie wyschodzi okolo 40-50zlna pełnoporcjowej paszy bez angażowania wlasnych srodkow finansowych i spokojnie zrobisz na dobrym dunczyku 3rzutuy rocznie

Opublikowano

Zaraz zaraz kolego ale obojetnie w jakiej jestes firmie na tym tuczu to za energie elektryczna musisz placic slome musisz miec obornik tez trzeba wywiezc szambo tak samo i amortyzacja budynkow tez sei liczy wiec jak by nie patrzyl inwestujesz tez swoja kase oczywiscie nie wspominam juz o upadkach

Opublikowano

faja41 kolego to pochwal sie nam ile zarobisz w cyklu zamknietym na 1 szt?W moich stronach agri placi 27zl za szt a na animexie wyschodzi okolo 40-50zlna pełnoporcjowej paszy bez angażowania wlasnych srodkow finansowych i spokojnie zrobisz na dobrym dunczyku 3rzutuy rocznie

Sanexx3 ten r ok jest wyjatkowy pozwol ze opre sie na ostatnich 5 latach .Zboze sr 500/tona w tuczu zamknietym przy zdrowym stadzie nie przesadzajac z genetyka opierajac sie na lochach z wlasnej hodowli[znikome prawdopodobienstwo zawleczenia chorob przy odpowiedniej selekcji przyzwoity tucznik]wyglada to nastepujaco;koszt 1kg zywca w cykl zam.=4kg paszy ktorej sr cena przy cenie zboza 500/t wynosi 800zl /tona =4x0.8=3.2zl.Srednia cena za 5 lat przy kryciu w odpowiednich okresach przy przyzwoitym tuczniku ok 4.2zl W Cyklu zamknietym czasem idzie sprzedac prosie za 160 do 190zl/sztuke/23/kg.ktorego produkcja w tych warunkach nie przekracz 100 zl pozostale koszty podobne jak na kont.Pozdrawiam .

Opublikowano

wiem ze kokosów sie nie zarobi ale przy wiekszej ilosci cos tam zostaje wiec nie narzekajmy :lol: Holendrski warchlak w przedziale 188-195zlnetto za 21kg waznoe w holandii na ten tydzień

Opublikowano (edytowane)

Sanexx3 podejrzewam ze nie do konca mnie zrozumiales .po 1 jak mi sie uda sprzedac prosiaka za 190zl to mam taki zysk jak na 3 szt na kont.po 2 sa okresy ze tucznik czassami kosztuje 5 zl czyli 5x115=575-[119x[0.8x4]=380 575-380=195 195/27=7....czyli po tak udanym locie moj zysk na tuczniku =7sztuk na kontr .Przy cenie 5 zl za tucznika gwaltownie rosnie cena prosiaka wiec sie go wtedy sprzedaje takie czasy trwaja jednak krótko ale na tyle dlugo zeby w tym czasie podrozalo zboze jak juz jest drogie zboze a prognozy ceny swin niskie to lochy pod noz zboze do sprzedazy zostawiam wtedy 4 lochy i czekam na lepsze czasy Pozdrawiam.

Edytowane przez krolikNH
Opublikowano

panowie, prawda to że w małopolskim słowacy robią zakupy i podbijają cenę prosiaka do nawet 400zł/para? czy to tylko znów telewizyjna bujda. jeśli tak to na jakich konkretnie targach ten temat tak wygląda? albo inaczej-gdzie są teraz najdoższe prosięta w kraju?

Opublikowano

Kolego ahme999 to prawda ztymi słowakami.Jestem w Krośnie średnio 1 w miesiącu i słowaków jest więcej niz polakówco druga rejestracja to słowacka a na dodatek wynajmują autokary i przyjeżdżają na zakupy.U nas w Proszowicach były po 380 za pare ja nie mam zboża to sprzedawałem po 320 za parę bo mi zależało na sprzedaży.

Opublikowano

panowie, prawda to że w małopolskim słowacy robią zakupy i podbijają cenę prosiaka do nawet 400zł/para? czy to tylko znów telewizyjna bujda. jeśli tak to na jakich konkretnie targach ten temat tak wygląda? albo inaczej-gdzie są teraz najdoższe prosięta w kraju?

Tak kolego ja byłem w Nowym Sączu teraz we wtorek to ile słowaków było jeden miał 46 prosiaków to w pół godziny ich nie miał a stawka była nawet po 500zł a aut było moze z 30 ze świnka i prawie wszyscy mieli po 20 szt i cena tak od 450 do 500 wiec wam nie radze kupowac swinek tylko sprzedawac w Nowym Sączu

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez DRIPOL
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. 
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontyunacja wątku z 2024
       
    • Przez Nieustraszony1044
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301691-ceny-bydla-2024/page/195/#comment-4549726
       
       
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v