Skocz do zawartości
mf3125

Przewóz zwierząt

Polecane posty

mf3125    2

Mam taki mały dylemat wszędzie szukałem jakiejś nowinki na temat przewozu zwierząt i nigdzie nic nie znalazłem. Apropo posiadam własną dość dużą przyczepkę samochodową meszkam w wielkopolsce i cięzko jest tu nabyć cielęta prosto od rolnika prędzej od handlarza, więc chciałbym się udać na podlasie gdyż taqm tego bardzo dużo. I chciałbym się dowiedzieć jakie muszę spełnić wymagania by przewozić cielęta. Gdyż jedni mówią że można inni zaś że nie i w końcu jak to wygląda???

John6930    44

pakujesz w przyczepkę samochodową, lub do przewozu zwierząt i jedziesz w świat, do nas tak przyjeżdżają i nie mają problemów

mf3125    2

gorzej jak by policja ich zatrzymała pewnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Pieceofmind    12

Jak zieloni przyuważą to zaraz podkablują.

Cielak zachoruje w takiej temperaturze na przyczepie bez zadaszenia.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zobacz jak wygladaja profesjonalne przyczepy do transportu i zobaczysz jakie sa wysokie wymagania...

kolego do takiego przewozu to po  piersze uprawnienia konwojenta i auto do przewozu zwierzat. przerabiałem ten temat z powiatowym lekarzem wet jakie sa wymogi i jakie ewentualnie kary także jak cie zatrzymaja zieloni to do 5000tysi a jak zieloni z weterynarzem i stwierdza ze zmierzeta sa meczone to i do 50000 moze byc. to jest chory kraj. aprzewóz dziecka bez fotelika 300,-. ale do odwarznych swiat należy jedz na podlasie byłem widziałem i d*py nie urywa...

mf3125    2

Chory kolego to mało powiedziane. Tylko skąd oni te sumy biorą.

marekfarmer    6156
(edytowany)

do 50km możesz wozić na przyczepce  powyżej 50km trzeba mieć  papiery na dopuszczenie pojazdu do przewozu zwierząt koszt ok 1000zł  i uprawnienia  do kierowania pojazdem do  przewozu zwierząt  koszt ok 1000zł.

Edytowano przez marekfarmer

Pieśni o błogosławieństwo na roli (Droga do Nieba, 1927)

Boże Abrahamów, Boże Królu nieba, - Użycz nam deszczu, bo nam go potrzeba. – Nie karz nas suszą, ani głodem czasem, - By lud Twój wiedział, żeś jest Panem naszym.

Wzdychamy sercem ubogie sieroty, - Daj ziemi żyzność, ciesz nasze roboty. – Wspomóż Marjo i święci Patroni, - Niech nas od głodu pomoc wasza broni.

Boże Abrahamów, Boże miłosierny, Spuść deszcz na ziemię, aby Cię lud wierny – Bogiem uznawał, iżeś jest łaskawy, - A w mocy Twojej przedziwne są sprawy.

Królu nad królami, z wysokości nieba, - Użycz nam deszczu, którego potrzeba, - Ożywiaj pola, owoce i trawy, - Wysłuchaj lud Twój, o Boże łaskawy.

Boże Abrahamów, z wysokiego nieba, - Użycz dżdżu tyle, ile nam potrzeba, - By zbytek deszczu nie nabawił szkody, - Broń od powodzi i wylewu wody.

Ty, o Marjo z wszystkiemi świętymi, Wstaw się do Boga za nami grzesznymi, - Sprawcie to święci u Boga przyczyną, - Niech urodzaje i trzody nie giną.

My Cię zaś za to chwalić będziem Panie, - Póki nas w życiu tem doczesnem stanie, - Że doznaliśmy Twej świętej opieki, - Bądź pochwalony teraz i na wieki.

bogerjp    0

mam pytanie kupiłem na jesieni zeszłego roku 6 krow i byka i trzymam je pod wiata koło stajni bo posiadam tez konie i problem jest taki ze pastwiska mam 4 km od budynków i musze je tam jakoś zaprowadzisz przez leśne drogi czy macie jakieś pomysły jak to zrobic ?dwie krowy dają sie głaskać i maja juz cielaki .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Karczycho
      Posiadam w ciągłej sprzedaży odchowywane cielęta ras mięsnych oraz mieszanych w wadze od 60 kg do 110kg
      Ceny od 700zł do 1300zł

Cena cieląt uzależniona jest od wagi i aktualnej ceny rynkowej. Możliwość negocjacji i indywidualnego ustalenia końcowej kwoty sprzedaży. Przy zakupie większej ilości rabat.

Możliwość dowozu zwierząt do klienta
      Dane kontaktowe
      Ostrzeszów
      tel 607173983

• Przez tractor560
      Witam Nurtuje mnie pytanie od jakiego wieku dajecie kiszonkę z traw cielętom???? Mam 3 cielaki dwa mają 4 miesiące a jedno ponad 3 Ładne i tłuste te dwa mogą mieć ze 130 kg a mniejsze ponad 100 ( cielaki HO ale wyglądają jak typ mięsny )
    • Przez the1mati1
      Dowiedziałem się dzisiaj że gdzieś w woj. podlaskim niedaleko Białegostoku odbywa się sprzedaż i skup cielaków. Jakaś firma skupuje cielaki od rolników w piątki. Można też kupić cielaki. Można coś wybrać nawet z 800 sztuk. Wie ktoś gdzie to dokładnie jest, jakieś namiary na tą firmę, na jakiej zasadzie się to odbywa, jakie tam są ceny? Jestem z woj łódzkiego i chętnie bym się tam wybrał aby kupić jakieś cielaki. Proszę o jakieś informacje jeśli ktoś coś wie.
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Myślę nad postawieniem a raczej dostawieniem do starej obory kawałka wiaty/ obory z płyt betonowych(ogrodzeniowych)  na byki. Wszystko bym ocieplił po zewnątrz styropianem (10 cm). Czy byczki wytrzymają tam w zimę? Było by ich tam 5 szt. Może ktoś ma taką wiatę z was i się pochwali doświadczeniami ?
    • Przez steffler1
      Witam.
      Większość tematów opasania bydła na pastawisku jest z udziałem mamek a mnie interesuje opasanie byczkow bez mamek. Moje pytanie brzmi: jakie przyrostu mogę osiagnac na pastawisku gdzie wpuszczę Cielaki około 150kg ale nie będzie przy nich mamek? Trzeba uwzględnić że pastwisko byłoby przesiane na nowo dobrej jakości trawa i byczki byłyby dokarmiane słoma jeczmienna i rzepakowa, no i jeszcze to że byłyby to jakieś w miarę rasowe byczki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.