Skocz do zawartości
simson2812

Budowa owijarki do bel

Polecane posty

simson2812    364

witam robił ktoś samemu owijarkę do bel bo wywalić około 4.5 tyś na byle plasteline to nie bardzo mam ochotę i przymierzam się samemu zrobić owijarkę przywióżł bym od kolegi fabryczną i bym się wzorował. robił ktoś coś takiego?

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Landfarmer    3572

Zobacz w kategorii owijarki samozaładowcze bo tam kiedyś było foto samoróbki

Szef wszystkich szefów  ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    364

może i jest słabej jakości ale to w przypadku występowania jakichś ponad wytrzymałościowych obciążeń ale wiem że jak dam masywniejszy materiał to wytrzyma 

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

5714mf255    31

masz pomysł i wiedzę jak to wszystko złożyć? sprawdzałem cenę "silnika" hydraulicznego?

simson2812    364

pomyśł mam na wzor bym przyprowadził od kolegi. silnik hydrauliczny już czeka kupiłem za grosze.

5714mf255    31

to w takim razie zostaje Ci dobrać łańcuch 2 czy 3 zębami napinacze najtaniej teflonowe i styl obracanie łożyska lub kółka teflonowe ja w metal fachu mam kółka teflonowe

simson2812    364

A ile jest rolek co się po nich obraca?

kizak    88

Jak kolega ma owijarkę,to i katalog części,a tam wiele można wypatrzeć... .

simson2812    364

Chciałem porównać czy wszystkie mają tyle samo.

5714mf255    31

moja ma 3 i chyba wszystkie mają tyle
metal fach ma kółka teflonowe wiem ze sipma ma łożyska

simson2812    364

Dzięki za odpowiedzi.

5714mf255    31

jak będziesz robił to rób abyś mógł omijać folia 700mm i kwestia jakiej wielkości rolki chcesz omijać pomysł o regulowanych bębnach ja tak mam. folia 700mm szybciej owijar i tylko 16 razy a koszt foli różnica w cenie około 30 zł ja nie reguluje na bębnach bo mam prasę walcowe więc balotow 120 na 120

simson2812    364

Dokładnie to folią 750. Odrazu chchiałem robić na taka folię bo kolega mi mówił że taniej wychodzi i szybciej jednocześnie. Starsze owijarki są głównie na 500 a obecnie kupić podajnik na 750 to trzeba dopłacać. A prasę mam zmiennokomorową ale nie będę większych robił niż 120cm .

5714mf255    31

na siano kiszone ok a słoma? ja w tym roku planuje owijac slome jedna warstwy i niedokładnie żeby zredukować koszty plandek do okrywania stogu z moich wyliczeń folia 750 wyjdzie mi około 130 rolek słomy za 370zl plandeka chyba 10x15 koszt około 250 zł ale duże wiatry i porozrywana i słoma zawilgnieta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zarzeckimichal
      Witam, planuję zakup lawety do bel, wybrałem trzy i proszę o pomoc z której będę na pewno zadowolony, każda ma swoje plusy i minusy, więc proszę najlepiej z własnego doświadczenia.
      A lawety to PRONAR T022, URSUS T-665, Metal-Fach T014.
      Jeżeli już taki temat był to przepraszam, ale przeszukałem forum i nie znalazłem.
      Dziękuję za wszystkie odpowiedzi
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.

Pozdrawiam
    • Przez patryk90
      Witam. Czy jest jakiś użytkownik tej foli? 
    • Przez tomekciemny
      Siemka,
      Co polecacie z Polskich producentów?
      Pozdrawiam, 
      Tomek
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.