Skocz do zawartości
simson2812

Budowa owijarki do bel

Polecane posty

simson2812    356

witam robił ktoś samemu owijarkę do bel bo wywalić około 4.5 tyś na byle plasteline to nie bardzo mam ochotę i przymierzam się samemu zrobić owijarkę przywióżł bym od kolegi fabryczną i bym się wzorował. robił ktoś coś takiego?

Wiadomość z agroFakt.pl

simson2812    356

może i jest słabej jakości ale to w przypadku występowania jakichś ponad wytrzymałościowych obciążeń ale wiem że jak dam masywniejszy materiał to wytrzyma 

5714mf255    31

masz pomysł i wiedzę jak to wszystko złożyć? sprawdzałem cenę "silnika" hydraulicznego?

simson2812    356

pomyśł mam na wzor bym przyprowadził od kolegi. silnik hydrauliczny już czeka kupiłem za grosze.

5714mf255    31

to w takim razie zostaje Ci dobrać łańcuch 2 czy 3 zębami napinacze najtaniej teflonowe i styl obracanie łożyska lub kółka teflonowe ja w metal fachu mam kółka teflonowe

kizak    65

Jak kolega ma owijarkę,to i katalog części,a tam wiele można wypatrzeć... .

5714mf255    31

moja ma 3 i chyba wszystkie mają tyle
metal fach ma kółka teflonowe wiem ze sipma ma łożyska

5714mf255    31

jak będziesz robił to rób abyś mógł omijać folia 700mm i kwestia jakiej wielkości rolki chcesz omijać pomysł o regulowanych bębnach ja tak mam. folia 700mm szybciej owijar i tylko 16 razy a koszt foli różnica w cenie około 30 zł ja nie reguluje na bębnach bo mam prasę walcowe więc balotow 120 na 120

simson2812    356

Dokładnie to folią 750. Odrazu chchiałem robić na taka folię bo kolega mi mówił że taniej wychodzi i szybciej jednocześnie. Starsze owijarki są głównie na 500 a obecnie kupić podajnik na 750 to trzeba dopłacać. A prasę mam zmiennokomorową ale nie będę większych robił niż 120cm .

5714mf255    31

na siano kiszone ok a słoma? ja w tym roku planuje owijac slome jedna warstwy i niedokładnie żeby zredukować koszty plandek do okrywania stogu z moich wyliczeń folia 750 wyjdzie mi około 130 rolek słomy za 370zl plandeka chyba 10x15 koszt około 250 zł ale duże wiatry i porozrywana i słoma zawilgnieta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Druber
      Sprzedam paleciaka,wózek paletowy.Zdjęcia dla zainteresowanych.

Cena 670-Do negocjacji

Ponadto mam do sprzedania:
      -mikromierz
      -wyciąg budowlany
      -numeratory/znaczniki literowe
      -heblarkę
      -małe imadełko
      -przewód 4x2,5mm2 100m

Jeżeli ktoś jest zainteresowany...Pw/post
    • Przez Ganiek
      Witam tak jak w temacie owijarka nie zlicz mi obrotów magnes i wszystko jest dobrze ustawione przewód nowy a ona nadal nie zlicza myślę że problem tkwi w tym pilocie lecz prosił bym o wypowiedź kogoś kto miał taki sam problem  
    • Przez artur1295
      witam tak jak w temacie nie wiem gdzie ustawić większe zbijanie bel i jak to najlepiej sprawdzić ?
    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.