michal100

Owijarka AWID Czyżew -Opinie

Polecane posty

michal100    0

Witam

Planuję zakup owijarki samozaładowczej. Do stacjonarnej potrzeba ludzi a mi zależy na szybkiej pracy. Zastanawiam się nad owijarką AWID Czyżew bo nie jest droga a niewiele (chyba) różni się od innych. Rozmyślałem też o przerobieniu stacjonarnej na samozaladowczą. Słyszałem że w Zubolach gm. Trzcianne ktoś się tym zajmuje. Co o tym sadzicie? Zależy mi na opinii posiadacza takowej. Co myślicie o zakupie używanej? Proszę o opinię na ten temat 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    175

Awid jest dobry, ale za to lekka i wąska przez to przy ciężkich belach ją podnosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal100    0

A słyszeliście coś o przeróbce stacjonarnej na samozaładowczą? Zdaje to egzamin, czy lepiej kupić oryginalną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

W danych technicznych jest napisane że masa beli może wynosić do 1000 KG. Czyli musi być dociążona żeby nie kładło na bok podczas załadunku. Tak mi się wydaję, Czekam na opinię innych :)


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez daniel1986
      Witam,
      Potrzebna mi jest owijarka do bel, nie interesuje mnie owijarka samozaładowcza bo i tak trasportuje bele na plac przed owinięciem, a owijarka samowyładowcza. w grę wchodzi tylko i wyłącznie nowa owijarka. Najistotniejszą kwestią jest to aby owijarka sama wyładowywała bele, wówczas czas owijania skróciłby się wyrażnie(ciągnik z turem załadowałby bele na owijarke i pojechał po następną w tym czasie bela by się owinęłą i leżała już na ziemi, wtedy kładziemy na owijarkę następną a zabieramy owiniętą i tak wkółko a z samą stacjonarną trochę się schodzi.....)znalazłem takie propozycje UNIA GROUP FALA L/2, Sipma TEKLA, KLARA Z-557,. Klara zapewne już będzie droższa. Bele są po prasie UNIA FAMAROL DF 120 1.8 VD, więc te po pocięciu ważą około 800 kg.Jeżeli ktoś zna ceny tych owijarek prosze o podanie ich. Macie jeszcze jekieś inne propozycje?Prosze o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Marek46ha
      Witam,
      Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.
      Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?
      Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?
      Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.
      Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.
      Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?
    • Przez bekba
      Uzytkownikom owijarek prsynajmniej u mnie w okolicy zdarza sie ze urwie sie lancuch od napedu. Czesto zdarza sie tez to w najmniej spodziewanym i najmniej odpowiednim momencie np w poznych godzinach. A jak wiadomo baloty sprasowane nie moga czekac do nastepnego dnia kiedy to kupimy nowy lancuch. Urwanie lancucha spowodowane jest szarpnieciami. Oczywiscie mozna tak operowac owijarka zeby ich nie bylo. Czesto jednak pospiech powoduje ze sa szarpniecia co skutkuje urwanym lancuchem. Na poczatku myslalem po prostu zeby zalozyc mocniejszy lancuch jednak mamlepszy pomysl. Jak wiadomo owijarka napedzana jest silnikiem hydraulicznym i nagle zamkniecie przeplywu powoduje gwaltowne zatrzymanie silnika. W niektorych ladowaczach czolowych montowany jest amortyzatow gazowy ktory lagodzi skakanie kiedy jedziemy po dziurach. I tutaj nasunal mi sie pomysl zeby zamontowac taki amortyzator gazowy na powrocie ojeju z silnika hydraulicznego. Na powrocie dlatego ze na wejsciu poowodowal by opozniony start czego nie zrobi na powrocie. W razie gwaltownego zamkniecia doplywu oleju ow amortyzator zlagodzil by szarpniecie powodujac lagodne zatrzymanie owijarki. Wg mnie pomysl jest godny uwagi. Szczegolnie ze koszt takiej instalacji nie duzy.A byc moze nie wymyslilem nic nowego bo ktos juz montuje podobne amortyzatory w owijarkach. Niech wypowiedza sie uzytkownicy owijarek.
    • Przez asdafi
      Witam!
      Chciałbym się Was poradzić jaki ciągnik zakupić, który będzie pracował głównie przy jednoosiowej,samozaładowczej owijarce do bel. Rocznie do owinięcia ok 300 balotów. Ciągnik jak najtańszy(ok 15 tys) i który nie dużo spali w takiej pracy.
      pozdrawiam
    • Przez corrado
      Witam koledzy wie ktoś może gdzie naprawiają ogólnie rzecz biorąc sterowniki do maszyn, a szczegółowo pilot/sterownik owijarki w Claas rollant 255 Uniwrap? Ewentualnie  gdzie oprócz Claas-a można taki sterownik dostać? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj