Rebel21

Awaria ładowarki Weidemann 6025

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rebel21    22

Witam prosze o pomoc gdyz odpaliłem dziś ładowarke ruszyłem ok 100 m i nagle staneła w miejscu i migaja kontrolki na jojstyku jakby była na hamulcu ale od hamulca kontrolka gasnie hmmm co mogło sie stać  miał ktoś takie zdarzenie prosze pilna pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

Czy lampki migają cały czas czy dopiero jak chcesz zmieniś kierunek? Jeśli przy zmianie kierunku to jakiś przewód musiał się przerwać co idzie do sterownika od ręcznego (to że lampka się zapala od ręcznego to ok, ale sygnał może nie dochodzić do płytki, więc myśli że cały czas jest na zaciągniętym ręcznym). Najlepiej luknąć na schemat w instrukcji (chyba jest bo już nie pamiętam). Miałem podobną sytuację z 2-3 razy ale w moim przypadku nie dało się wg zmienić kierunku-cały czas na N. Wystarczyło wyłączyć maszynę i jeszcze raz uruchomić i było ok.

Edytowano przez sz2p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Witam zaczne od poczatku opisania sprawy po zatrzymaniu ładowarki za obora chcieliśmy ją sciagnać na podwórko ale ciagnik nawet nie mógł jej drgnac jakby cos blokowało dopiero przeczytałem w ksiazce ze trzeba do holowania odkrecic dwie śruby wysokocisnieniowe i po poluzowaniu tych srub awaria chwilowo znikneła ale po przywiezieniu kilka bel znowu to samo i juz poluzowanie srub nie pomogło lecz wkońcu dodzwonilismy sie do serwisanta i kazał odłończyć dwa kabelki od czujnika hamulca ręcznego i pohodziła jeszcze z godz wczoraj i jak narazie wszystko ok zobaczymy jutro czy nie bedzie sie sytuacja powtarzac ale mysle ze faktycznie mógł pasc ten czujnik tylko pytanie dlaczego po poluzowaniu tych srub hwilowo działało dziwne:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

Prawdopodobnie jak próbowaliście ją ściągnąć to czujnik mógł chwilowo zacząć działać poprawnie, ale w trakcie transportu bel znowu nawalił. Jak wymienisz czujnik na nowy to napisz czy to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rebel21    22

Jezdzi teraz bez czujnika tylko nie można być na pozycji N wiec to jednak wina czujnika:) trzeba bedzie go zamówic mam nadzieje ze nie bedzie trzeba długo czekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marxrol    3

Witam.

Mam taki problem w ładowarce teleskopowej weideman 6025 2011r rozłącz sie naped jazdy do przodu i do tyłu. po zatrzesienu sie na dziurach stoi i tzeba zgasic i odpaliac i nie zawsze to pomaga za pierwszy razem. a teraz po zgaszenu trzeba potrząsną łyżką mocno i zgasic i po paru razach ruszy ale jest coraz trudniej ją namówic do jazdy.

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marxrol    3

Witam,
mam problem ze sterowaniem jazdą w ładowarce Weidemann 6025.
Hydraulika jazdy realizowana jest przez pompę Danfoss H1 Automotive Control
Gdy maszyna była sprawna, po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu na płycie sterownika zapalały się dwie diody - czerwona i zielona, następnie czerwona gaśnie, a zielona świeci światłem ciągłym. Po uruchomieniu silnika dioda zielona pozostawała załączona.
Natomiast teraz po przekręceniu kluczyka na zapłon wszystko jest w porządku, lecz po uruchomieniu silnika dioda czerwona zaczyna migać w rytmie: szybkie pulsowanie, 2 długie, 8 krótkich - i tak w pętli.
Podejrzewam że jest to kod błędu.
Usterka jest na tyle dziwna, że sterowanie z kabiny działa standardowo, czyli: można na joysticku załączyć kierunek jazdy, strzałki jazda przód-tył na joysticku normalnie się zaświecają, załącza się brzęczyk jazdy w tył, zaciągnięcie ręcznego uniemożliwia wybór kierunku jazdy, itd., natomiast maszyna nie chce ruszyć z miejsca.
Początkowo wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie "resetowało" błąd, jednak teraz maszyna stanęła na dobre.
Moduł elektroniczny jest zabudowany na obudowie pompy. Udało mi się go zdemontować - w załączeniu zdjęcie.

20230219_202504.jpg



Dodatkowo obudowa elektroniki była kiedyś mechanicznie uszkodzona (narożnik był wklejony przy demontażu dosłownie odpadł, jego brak widać na zdjęciu), i po rozebraniu wewnątrz znalazłem ślady wilgoci, więc zalanie też wchodzi w grę.

Mam pytanie, czy znacie kogoś, kto zajmuje się naprawą i diagnostyką tych sterowników?
Lub chociaż jakaś podpowiedź co oznacza ten konkretny kod błędu?
Z góry dziękuję za odpowiedź, gdyż bez tej maszyny to jak bez ręki.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Jakubek7
      mam weidemanna 3002 i nie działa pompa wody i nik nie może jej naprawić bo nie wiadomo co to za pompa . Moze ktoś naprawiał Mam silnik mitsubishi
    • Przez kamil199544
      Mam problem kupiłem 2 dni temu ładowarkę weidemann 3002 rocznik 1993 pojeżdziłem nią trochę i nagle przestała jechać do przodu. W jedynym kierunku którym jedzię to do tyłu. moje pytania to: Czy wiecie co mogło się popsuć iż zpowodowało taką sytuację?? Jaki olej najbardziej polecacie do tego typu na niskie temperatury??? Z góry wielkie dzięki.
    • Przez Rebel21
      Witam poszła mi szyba boczna otwierana rozbryzła sie w drobny mak czy wiecie moze gdzie moge dostac taka i zeby nie przepłacic a moze gdzies dorabiaja szyby prosze o pomoc .
    • Przez hary6400
      Mam mala ladowarke weidemann rok 95 posiada ona silnik Mitsubishi, czy ma może ktoś dostep do części do takiej maszyny? Głównie chodzi mi o glowice silnik jest 4 cylindrowy
    • Przez marcin13139
      Jaką ładowarkę przegubową wybrać  avant czy weidemann ?? chodzi o maszynę do 50 tyś PLN    avant byłby pewnie trochę nowszy czyli około roku produkcji 2008 a weidemann 2000 rok <sprawdzając ceny na allegro>.  Którą maszynę lepiej wybrać? chodzi o pracę przy usuwaniu obornika i przywożeniu kiszonki dla stado około 30 krów mlecznych. Chciałbym żeby to był zakup na kilka ładnych lat a nie na jeden sezon..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj