Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

@KULAWA_KOZA - wybacz, ale co do ziemniaczków się nie zgodzę :) owy znajomy ma także parę ha ziemniaczków i cena za worek 15 kg to 10 zł (kontrakt z restauracjami, przedszkolami, placówkami opiekuńczymi i sklepami ) - fakt faktem, ziemniaki ma na prawdę wyborne.

 

Pomyliły Ci się kolego lata......wybacz ale ludzie nie są na tyle naiwni by mu płacili po tyle ziemniaki jak cena ziemniaka to 1,50zł za 15kg jest wszędzie.

Mało tego nie ma komu sprzedać, a jemu płacą 10zł za 15kg.Kolego nie wierz co Ci ludzie mówią.Bo mówić to i ja umiem.

Opublikowano

Kolego @KULAWA_KOZA - osobiście 2 razy w tygodniu dostarczam te ziemniaki, więc wiem o czym mówię :) nie zmuszam Cię do tego, żebyś mi wierzył. Jeśli chcesz wiedzieć czemu mu tyle płacą to Ci powiem, ma na prawdę smaczne ziemniaki, do których wyprodukowania nie używa takich ilości chemii, jakich używa 99% producentów ziemniaków, dzięki czemu ziemniaki nawet po kilku dniach od oskrobania są smaczne i nie czernieją, a to właśnie cenią sobie wszystkie dobre restauracje i zajazdy, które organizują większe imprezy :).

Jakie firmy produkujące koncentraty, witaminy itd. dla trzody chlewnej polecacie ?

Opublikowano

Jak będziesz miał do dyspozycji 16 ha i będziesz chciał trzymać świnie to bez namysłu w to wchodź, tym bardziej jak mówisz, że masz cenę 4.5 zł, tylko ze jeśli to prawda co mówisz o tych loszkach to zrób jak chciałeś, ale nastaw się na sprzedaż prosiąt i ciągle zwiększaj ilość loch, tak że kiedy będziesz miał do dyspozycji te 16 ha to w oborze będzie fajne stado

Opublikowano

Prosiak 18kg kupuję po 150zł + soja, kukurydza, koncentraty itp dodatki 162zł + wyprodukowanie zboża z moich pól do karmienia świniaków (na 1 szt ) około 80zł + wet itp 20zł + słoma 10zł + prąd woda 30zł i już = 452zł i nie liczyłem swojej roboty. Gdy sprzedawałem w grudniu styczniu cena była 3.6zł + vat czyli brutto 3.852zł a na 0zł wychodzę dopiero przy cenie 3.93zł brutto. A było też kilka tuczników które były sprzedane w 2 klasie bo 5kg za dużo mniały bo 2 tygodnie czekałem na termin odstawy i tam straciłem więcej. Mam też kilka swoich loch wiadomo przy swoich jak nie zagniotą prosiaków trochę więcej może zostać ale bez rewelacji. 

Opublikowano

Prosiak 18kg kupuję po 150zł + soja, kukurydza, koncentraty itp dodatki 162zł + wyprodukowanie zboża z moich pól do karmienia świniaków (na 1 szt ) około 80zł + wet itp 20zł + słoma 10zł + prąd woda 30zł i już = 452zł i nie liczyłem swojej roboty. Gdy sprzedawałem w grudniu styczniu cena była 3.6zł + vat czyli brutto 3.852zł a na 0zł wychodzę dopiero przy cenie 3.93zł brutto. A było też kilka tuczników które były sprzedane w 2 klasie bo 5kg za dużo mniały bo 2 tygodnie czekałem na termin odstawy i tam straciłem więcej. Mam też kilka swoich loch wiadomo przy swoich jak nie zagniotą prosiaków trochę więcej może zostać ale bez rewelacji. 

jak masz swoje lochy to kup pordodówkę 

Opublikowano

Ja mam wolne kojce. Ogólnie u mnie odchowam od 10 do 14szt ale nieraz 1 zagniecie max 2 zagniecie. Ogólnie mam lochy spokojne. :) Pisałem poprzednio w sensie jak ktoś miał by lochy to trzeba ich dopilniwać aby nie gniotły ;)

Opublikowano

Kolego źle przeczytałeś, autor tego postu doradził kupić "pordodówkę". Nie wiem co to jest, ale autor tak zacnego postu przewyższa mnie wyraźnie ogólną znajomością tematu. Więc napewno wybaczy mi ten drobny, lecz niczym nieusprawiedliwiony brak wiedzy.

Opublikowano

po prostu błąd w pisowni :D autorowi chodziło raczej o kojec porodowy coś w tym stylu http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/140954.jpeg&imgrefurl=http://kujawsko-pomorskie.all.biz/kojec-porodowy-ocynk-z-korytem-g140954&h=516&w=600&tbnid=P-38Btnjgq2ZpM:&zoom=1&docid=vKWfReh20rUYIM&ei=xBv2VMz4PMv8UIPugJgG&tbm=isch&ved=0CCUQMygEMAQ&biw=1280&bih=646 (link znaleziony w Google) wygoda i po porodzie locha nie ma miejsca aby chodzić po kojcu dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia ciała prosięcia lub jego przygniecenia co równoznacznie może prowadzić do śmierci

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Przez KrzysztofKrojniak
      Witam pytanie do rolników którzy mieli już kontrole wedle ASF. jak tam sprawa z siatkami na okna jaskółkami i wróblami. przecież są pod ochroną gniazd nie rozwale a co podczas kontroli. kujawsko pomorskie 
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v