BomV

Wały do rębaka

Polecane posty

BomV    190

Witam. czy ktoś wie gdzie mogę zdobyć lub gdzie zlecić wykonanie takich wałów do rębaka?7149672800_1416746487.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

byłbym bardzo wdzięczny jakbyś się dowiedział ile kosztuje wykonanie samych wałów wraz z nożami ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

już zakupiłem taki i jestem zadowolony ale nie do końca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

dokładnie wiem jak pracują rębaki i na nie jednym pracowałem. tu chodziło mi głownie o to że ciągnik w tym rębaku nie przez moment się nie przydusza ale za to trzeba obrotów rzędu 800obr/min przez co c 360 musi chodzić na przelozeniu przez skrzynie :D drugi minus i to o co ci chyba chodzilo to wyrzut :D ale juz to rozwiazalem bo rebak zamontowałem na 2 kółce troche malo na nia wchodzi ale nic nie zrobi :D nie dlugo i tak bede chcial go sprzedac i kupić z prześwitem 20cm miedzy wałami bo moj obecny jest to najmniejszy model i ma przeswit 10cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi głównie  o to że to jak by nie było zrobione to i tak jest kiepskie po prostu zabawka a powiem dlaczego bo długo rozważałem nad rębakiem i miałem sam konstruować ale ja nie żałuję że się za to nie brałem kupiłem orginał z padniętym silnikiem i to co robi ta maszyna nijak się ma do wynalazków samoróbek ja do swojego wkładam po 6 ,7 sztuk takich po 10cm i idzie a prześwit mam jakieś 30 na 45 cm silnik 75km mercedes om314 waga 2tony na lawecie tandem koszt 9000tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

duże rębaki to inna bajka i też sa do skontruowania własno ręcznie jest to rebak tarczowy przeważnie i nad takim tez myslalem ale obciazenie i tak jest spore mi potrzebna byla zrabka 10-15cm i taka akurat mam po 2 noze na wale, a przeswit to chodzilo mi miedzy wałami tyle wynosi a nie wlot do gałązek :D na moje potrzeby wystarcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to i dobrze jak jesteś zadowolony bo ja tylko myślę o tym że wolno ubywa praca np ,przy karczowaniu gdzie są większe ilości gałęzi  a po co ci taka zrąbka 10 ,15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

moim zdaniem lepiej się pali na rozpałkejest idealna taka zrabka z takiego twojego do juz prawie jak trota. ja mam i drzewo grube i galążki które się elegancko rozpalają teraz nie potrzebuje drzewa tylko zrąbka na to węgiel i sie jara że tylko iskry odskakują zaś twoja by się dość szbko palila trzeba by dobrze ubić w piecu żeby bylo tego troche. co do pracy w polu to nie masz racji bo ile wezme w ręce tyle wchodzi wiesz. wiesz gałązki nigdy nie są jedna kolo drugiej przyciśnięte co do mm zawsze jest tam miejsca, jeszcze jeden minus mojego to brak wałka wciagającego. jak bede mial wiekszy ten rebak to moze cos sie pomyśli na razie musze zrobić taki metrowy stół jak przy sieczkarni ręcznej do qq i nawet on chyba bedzie tam w sam raz .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190

jeśli się ręcznie wkłada to wydaje mi sie że taki sam ponieważ tak jak pisze tyl ile dam rady tyle wkładam :D zresztą nie wiem czy to jakoś porówna ja mam grubiej cięte co za tym idze szybcie przybywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki sam ale nie piszesz jaki czas to ja ci napiszę jak się robi to przyczepę 2,5m x5mx0.8m  oczywiście w górę ile się zmieści godzinę w dwóch pracowitych przy dobrze dostępnym materiale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28700

kolego @autoostrowski wrzuć proszę zdjęcie swojego rębaka oraz zrębki którą potraficie we dwóch przerobić przez godzinę

ciekawi mnie to bardzo, bo też trochę rębakiem porobiłem, i nie wiem jak wy potraficie przerobić taką ilość jak podajesz przez godzinę

coś mi się po prostu wydaje że ściemniasz, bo którego twojego postu by nie przeczytał, to zawsze masz wszystko najlepsze, największe, a ortografii i znaków interpunkcyjnych nie umiesz używać

tak myślę że jesteś lepszy bajkopisarz od Brzechwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś taki bystry to na pewno znajdziesz na internecie bo to nie jest samoróbka firma  FARMI  na lawecie waga 2tony jeśli cie coś bardziej interesuje to pytaj normalnie ,ja ciebie Brzechwą nie wyzywam jak chcesz to możesz mnie odwiedzić nie mam nic przeciwko .

Jeśli na wycieczkę to zapraszam w niedzielę , bo na tygodniu jestem zajęty zapraszam i nie mam nić do Ciebie ,odwiedź mnie pogadamy zobaczysz sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do 30cm a takich 10cm to można po 6lub 7 na raz po prostu ile   się mieści gardziel jest 33x45 tam gdzie wałki pociągowe , mądry google  nie wyszukuje takiego jak ja mam w galerii,  jest to mobilne urządzenie wraz z silnikiem mercedes om 314 taki jak mb tracu

mieszkam na granicy podkarpacia z lubelskim

rębak stoi w ciasnym garażu ma ściągniętą rurę od wyrzutu

oczywiście kolego godzina to jest wyczyn ale do pokonania sprawdzone

na cały dzień pracy trzeba 10 ludzi ,  a dlaczego to myślę że nie trzeba wyjaśniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj