Skocz do zawartości
piterwx2

Robienie Sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Sianokiszonki
piterwx2    0

Witam chciał bym się dowiedzieć czy przy robieniu sianokiszonki ważne jest mocne ubicie bali. I chciałbym znać skutki słabo ubitej sianokiszonki.

Jak pomogłem to daj strzałkę w górę. :)

PK007    14

W przypadku robienia sianokiszonki ubicie bel ma kluczowe znaczenie i jest jednym z najważneijszych elelmentów. To nie jest siano czy słoma gdzie ubicie nie ma znaczenia. Słabo ubita kiszonka poprostu spleśnieje i zgnije i nadaje się tylko do wyżucenia.

morfi81    30

Można jeszcze dodać, że słabo zbite bele wychodzą drożej od dobrze zagęszczonych, ponieważ wyjdzie więcej bel słabo zbitych i żeby je ofoliować potrzeba więcej folii, a ona jest droga.

Wiadomość z agroFakt.pl

maciejo360    27

Mocno zbita bela, ma w sobie mniej powietrza, czyli warunki fermentacji są lepsze.Gdybyś robił belki na małym zgniocie to będzie ich więcej, czyli więcej foli, dłużej zwozisz i jeszcze mocno zbita i już owinieta belka mniej usiądzie i będziesz mógł bezstrachu kłaść jedną na drugą, że ta na dole pęknie.

lukbold    437

To tyle teorii a w praktyce pare razy zdarzyło sie wypuscic taka nie ubita do końca bele... ledwie sznurki sie trzymały.... owinąłem folią, potem zrobił sie z niej flak i bela przewróciła na bok i w tym momencie chyba dostała wody.... Jak przyszło do skarmiania to c330 miała problem, żeby to dźwignąć... już miałęm z tym jechać do gnoju ale ściagnołem folie a tu zaskoczenie... elegancko to wyszło. Podstawa to młoda trawa i dobra folia... tyle w temacie

mariuszd93    489

zgadzam  się  z  przedmówcą, dawniej jak  robiłem  walcówką i nie  była  pełna  bela  , to taki  flak czasem owijałem, i jak  dobra  folia  to wszystko ok .

Problem tylko  że  taki flak  nie  chce  się obracać  [wokół  własnej osi ] na  owijarce......

;)

lukbold    437

e bo takiego flaka czyli ostatni bal z łaki to w prasie do domu przywoże i koło owijarki ląduje, także w pierwszej kolejności idzie do owijania... w sumie przypadek o którym pisze to ten flak dopiero jakis czas po owinięciu się zrobił no ale jednak wyszło elegancko ;) Także szkoda meczyć te prasy co by ubić nie wiadomo jak bo jak... Zaoszczedzisz troche folii, moze raz więcej po bele na pole pojedziesz ale przynajmniej prasa dłużej posłuży. Najbardziej śmiać mi sie chce ze znawców tematu, co pierwszy pokos w lipcu robią, pakują zakiszacze, konserwanty i.... efektów brak a nową prasą za 120tys przecież pracuje :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ChudziX
      Witam 
      Mam zamiar kupić w tym roku prase rolującą zdecydowałem już o tym że typ tej prasy to łańcuchowo walcowa. Teraz mam do was pytanie myślałem i oglądałem 2 marki pras jedna to Gallignani RECO 3200l a druga to krone kr 130 s Wyposażenie w nich to szeroki podbieracz, zamki na komorze , wiązanie siatką i na dwa sznurki. Chciałbym sie zapytać was która waszym zdaniem lepsza pod względem awaryjności, ceny i dostępności części. Prosze mi nie pisać abym kupił np Sipme lub JD albo że Pasowa czy walcowa będzie lepsza. Z góry dziękuje za odpowiedź . 
      Pozdrawiam 
    • Przez deyu
      Chce kupić prase rolującą mam na nią przeznaczone 40tys zł nie może ona być starsza niz pięć lat czyli coś z polskich pras praktycznie tylko do słomy 25ha. Nie wiem która będzie lepsza sipma sokółka wafarma czy famarol proszę o pomoc.
    • Przez piotrek1796
      Witam. Mam prośbę do użytkowników prasy Pronar Z 500K. Proszę o szczerą opinię jak się sprawują i czy warto rozważyć jej kupno.

Proszę o wypowiedź jeśli ktoś zna ten model.
    • Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi