Skocz do zawartości

Polecane posty

kot003    0

Witam, mam Massey Fergusona 6160, opony z przodu aż proszą sie o wymiane, tył ma jeszcze ok 50%, i tu moje pytanie, obecnie mam opony radialne 14,9 R28 czy mógłbym założyć do niego zwykłe opony tzw "kartoflaki" o tych samych rozmiarach bez obawy o skrzynie?

romek6340    203

Jeśli masz na myśli opony diagonalne o tym samym rozmiarze to raczej nie powinno nic się stać. Jeżeli chodzi o kwestię tego czy lepsza radialna, czy diagonalna to już dużo o tym było mówione :D

kot003    0

no radialne to zupełnie inna półka, nie tylko jakościowa ale i cenowa, ale no budżet pozwala mi jedynie na diagonalne ale obawiałem sie że w szybkiej skrzyni 40km/h mogą porwać skrzynie

Wiadomość z agroFakt.pl

fubus84    11

przecież nie będziesz jeździł 40km/h przy włączonym 4x4, a na śliskim to i tak jedziesz wolniej, a i przyczepność już nie ta to skrzyni nic nie będzie, jak tylko będziesz przestrzegał dopasowania opon jakie producent przewiduje.

Edytowano przez fubus84

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam ! Jaki najszerszy rozmiar opon w valtrze a 92 można było by wziąć aby mieścił się bez problemu w bruździe przy orce ? Jest dużo podmokłych łąk więc szerokie opony były by najlepsze . Mamy zamiar kupić ten traktor więc prosiłbym o szybką odpowiedź .
      Sorki jeśli podobny temat już był ale nie mam czasu szukać .
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez madas_szab
      Jak w temacie kupujecie oryginalne filtry i oleje czy stosujecie zamienniki ??
    • Przez plusz01
      Witam
      Mam małe pytanie do szanownych kolegów. Mianowicie przymierzam się do zakupu nowych opon i z tąd moje pytanie. Na początku zaczniemy od przednich opon jaki kupić zwykłe takie jak w oryginale czy może jodłowe które będą miały lepszą przyczepność w warunkach polowych. Ostatnio założyłem do swojego władka wspomaganie więc nie raczej nie będzie problemów ze skrętem interesuje mnie przyczepność które lepiej się sprawdzą ?. Druga rzecz co z oponami do tyłu zostawić oryginalne 11.2 czy może założyć szersze takie jak w C330 12.4 dodam że aktualnie dołożyłem obciążniki na tylne koła około 70 KG na jedno koło. Proszę o pomoc w doborze oraz przedstawienie waszych doświadczeń. Pozdrawiam
    • Przez PawlomekZ-et
      Od kilku miesięcy jestem posiadaczem MF 3125 i postanowiłem na dobry początek wymienić mu wszystkie oleje tj . Silniku, skrzyni i przednim moście i o ile większość filtrów znalazłem bez problemu to z jednym mam problem . Jest to taki siatkowy filtr i czy jest sens​ zmieniać go jeśli jest już na nowym oleju ? Za pomoc z góry dziękuję .