Skocz do zawartości
shiftman

Pierwsza krowa.

Polecane posty

shiftman    0

Witam. Chciałbym sie was zapytac odnośnie jałówki, mam zamiar na przyszły rok kupic taka 3miesiaczna. Mam 3ha ornego i 2ha łak obecnie mam 200kostek słomy ponad 300 kostek siana. Na polu o pow.065 chciałbym posadzic z 2 rzedy o długosci 50 buraków a reszte obsiac kukurydza na kiszonke. Obecnie hoduje 1 świnie na własne potrzeby i krowa równiez bedzie hodowana na wlasne potrzeby. Pozdrawiam. 

helus89    7

tylko gdzie to pytanie ? chciałeś zapytać czy wystarczy jej tego ? Jak dla mnie to kiszonka to zbyt duże koszty żeby trzymac krowe na własną potrzebe. lepiej zasiej z 0.25 burakow pastewnych i reszte zbożem. jak masz 2 h łąk możesz przywieść troche trawy w pryzme i zrobic sobie sianokiszonke to mniej kosztowne. wiadomo nie bedzie idealnej jakosci ale zawsze to cos i taniej. Bo kosiarke rot pewnie masz bo kosisz łake a i widly do załadunku pewnie tez sie znajda hehe. a kuku no to trzeba kupic nasiona trzeba dobrze podsiac bo kuku to lubi jak mis miód trzeba opryskac od chwastów i później wynając sieczkarnie. To są za duże koszty jak na jedną  krowe i cielaka raz w roku. 

oktawia1988    8

helus89 dobrze mowi,za duzy koszt kiszonki  z kukurydzy, trzeba dodac jeszcze koszt kombajna,folii,i ludzi,ktorzy przy tej kiszonce beda pomagac. Ja mam 15 sztuk bydla, i pierwszy i ostatni raz bawilam sie w kuku :P  Lepiej lucerka plus zboze

Wiadomość z agroFakt.pl

leszekb    34

lucerna i wysłodki melasowane tofi i koncentrat z korektorem żeby wyrównać bilans - można by tak spróbować . co zrobi z wielką pryzmą kukurydzy jak się zrobi ciepło przecież nie nadąży skarmiać jedną sztuką lepiej też kupić ziarna kuku i ześrutować wtedy nie zmarnuje paszy .

Brounter    18

Jak dla jednej mućki to lepiej wyjdzie siano w kostkach nie będzie się przynajmniej grzało jak pozostałe pasz objętościowe. Jako uzupełnienie bilansu energii suszone wysłodki i powinno być ok

oktawia1988    8

Ja daje moim siano,slome, sianokiszonke,srute z mieszanki plus po szufelce kukurydzy, i wyslodkow i na przyrosty nie narzekam, i krowa duzo mleka daje :P Napewno kiszonka z kukurydzy, jest super,ale dla mnie to byl zbyt drogi interes. Nawet sasiedzi, co maja krowy mleczne, rezygnuja z kiszonki kukurydzy, bo koszt jest spory. Pozatym zawsze cos splesnieje, a to psy, myszy sie do tego dobieraja... takze na 1 krowe to nie jest zbyt dobry plan.

A moja babcia daje krowie siano,slome i czasem osypki i jest git :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się