Skocz do zawartości
bandit1945

CASE INTERNATIONAL ciezko pali

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
case
bandit1945    3

witam mam problem z zapalaniem w moim ciagniku.... kupiłem go z 2 miesiace temu ii teraz jak jest troszke zimniej to juz ciezko pali trzeba długo krecić aaa jak było -5 stopni to paliłem go na zaciąg....

ale palenie na zaciag to wyglada tak aby go tylko przełamac i odrazu zapala..... dziwne jak dla mnie .... zawsze trzeba dłuzej ciagnac jak np paliwo zchodzi...

sprawdzalem swiece zarową ii grzeje.. wymieniałaem przewody paliwowe na nowe i tez to samo.... wymieniłem tez te przewody co łączą wtryskiwacze.... i tez nic nie pompogło...

dodam ze nie mam pompki paliwowej.. poprostu jej nie ma.. i nie wiem moze musze ja zamontowac moze to pomoze.....

AA moze to problem czegos innego..??

arturekk    0

WTRYSKI .POMPA  a nawet paliwo  filtr raczej zmieniłeś ale zwróć uwagę czy nie zaciąga powietrza może jakiś oring przy filtrze trochę  powietrza przez noc pociągnie  i kiszka a gdy zimniej to wężyki wszelakie elementy gumowe sa bardziej twarde trochę się kurcza i tak się może dziać  jak to nie pomoże to zacznij od wtrysków a potem pompę  

bandit1945    3

aa jak bym zamontował pompke i podpompowywac przed zapalaniem>>?  uroatowało by to sytuacje nawet gdyby wtryski były wadliwe??

Wiadomość z agroFakt.pl

jaco512    39

Napisz jaki to model? Gdy temperatura jest na plusie pali normalnie? Warto zamontować grzałkę płynu, silnik będzie zapał jak w lato, aku mniej sie zużyje itd.

bandit1945    3

Case international 885xl... 1990r.. sprawdzalem swiece zarowe ii jest ok... grzeje do czeronosci cała....

naaa minusie to musze odpalać na zaciąg.... chyba ze wyjątek ze zapali ale szkoda akumulatora.. aa jak jest np w nocy 2-3 stopnie na plusie too jak postoi przez noc w grazu too rano juz ciezko pali tzn z 10 sekund trzeba krecic zeby zają sie......  

aa jak pale go na zaciąg to wystarczy aby go przełamac ii  juz chodzi.....

tyle ze podczas gdy zapalam go na zaciag to  wrzucam 4 bieg szosowy  puszczam sprzegło i ciagnik nie stawia oporu..( hydrauliczna skrzynia jakas??) dopiero stacyjkle przekrece tak jak bym zapalał w pozycje rozruchowa i wtedy zapala.... odrazu...

arturekk    0

do mojej teleskopówki kupiłem grzałkę z pompką wpinaną do wężyka od nagrzewnicy grzałka do 50 stopni i się wyłącza utrzymując temperaturę nie pamiętam uile to kosztowało ale jest git nastawiam na godzine ,przychpodze silniczek cały ciepły odpala jak latem od pierwszego kopa ale i tak trzeba ze 10 min pobierdziec by olej się rozgrzał

suzuki18l    9

ja miałem takie objawy i okazało się że w pompce zasilającej tej co ma dzyndzel do p odpompowywania ręcznego, w środku zaworek wypadł z gniazda, ty piszesz ze jej wcale nie ma, więc kup nową koszt ok 100zł załuz  i problem minie, 

http://allegro.pl/grzalka-silnika-case-re158-i4766892214.html Taką grzałkę wkręca się nad rozrusznikiem zamiast korka, możesz pokombinować i spróbować założyć grzałkę np. od Ursusa 4514 lub od zmywarki na wąż od chłodnicy. Podłączysz na 20-30 min, zależy jak jest zimno i ciągnik powinien palić bez problemu.

dobra rzecz , ale drogie , za te pieniądze wolał bym zainwestować w prostownik z rozruchem

Sebek32    0

Witaj .

Trochę poszukałem, i jeśli masz bak pod kabiną to musisz mieć pompkę do paliwa .

Podam ci kilka linków  .

Są tam katalogi do Case ih poszukaj swój model i sprawdź .

Ja szukałem i jest model taki jak twój tylko rocznik się nie zgadza .

Ja ma dwa starsze modele z 83 roku tj. 733 i 956 xl

https://ngpc.cnh.com/CStoneEPC/launch.sls?csreqid=05a6ea7b-21c6-4431-a666-f69162550f5f&locale=pl

https://ngpc.cnh.com/CStoneEPC/launch.sls?csreqid=05a6ea7b-21c6-4431-a666-f69162550f5f&locale=pl

Daj znaka  

bandit1945    3

post-141499-0-09571700-1417859522_thumb.jpgpost-141499-0-09571700-1417859522_thumb.jpgwitam. Rozmawiałem z gosciem od którego kupiłem ciągnik ii mowił ze on ma pompke paliwową wbudowaną w pompę paliwa i nie da sie podpompowac.. chyba ze by załozyc inna jakas gdzies na przewodach...

dodam zdjecie całego układu paliwowego z mojego ciągnika...

tam co jest napisane 1 tj zasilanie z baku.. zwykły przewód który jest podłączony na dnie baku

Edytowano przez bandit1945

FINN    994

skoro na zciąg odpala od razu to raczej w układzie zasilania paliwem nie ma co szukac... poszukaj lepiej w elektryce...

ja miałem tak kiedys w 914 , jak tylko temperatura spadła poniżej zera to nie chciała palić... kręciła dymem waliła i nic...  a okazło się że ma delikatne zwarcie rozrusznik i nie ma obrotów niby kręcił ale jednak to nie było to.., wymieniłem rozrusznik i teraz jak było -10 to paliła bez grzania... ;)

Tomi1605    6

Witam mam identyczny problem jak kolega.Mam Case 1255xl 83r. 10.000mtg od 3lat. Zamontowana już przez Niemca orginalna grzałka silnika.Po podgrzaniu silnika kręci,ale nie zapala.Akumulator jest nowy.Mechanik stwierdził,że przyczyną jest rozrusznik i zalecił wymianę na szybko obrotowy. Już go zamówiłem.Mam nadzieje,że ta diagnoza jest trafna i będzie palił na strzał jak wcześniej.Jak go zamontuje to napiszę,czy jest ok!,czy nie.Pozdrawiam

bandit1945    3

Konoecznie daj odpowiedz po zmianiee rozrusznika czy pomoze cos. Aa ile taki rozrusznik kosztuje?

Aa mowisz ze ta grzalka nic nie pomaga? Czyli to nie wina wtryskow a nie silnika. Ja gadalem z mechanikiem i mowil ze jak w rozruszniku beda wyribione tulejki to tez bedzie taki problem z zaoalaniem bo gubi prad i nie ma tej sily rozruchowrj...

Tomi1605    6

Cześć kolego ten rozrusznik litewskiej firmy jubana,a nie chinol kosztuje razem z przesyłką 370zl. Zamówiłem go na allegro w sklepie internetowym Mizar. Dają na niego 2lata gwarancji to nie taka zła cena bo w serwisie żądali 588zl netto za jakiś czeski. Co do tej grzałki to w zeszła zimę palił po podgrzaniu na strzała,a w tym roku coś mu odwalilo. Jak go dostane i zamontuje i temp. będzie tak z -5 lub wiecej to wtedy zobaczę czy mechanik miał rację?Pozdrawiam

bandit1945    3

Ok dzieki za odpiwiedz. Too teraz czekamy mrozów. Ja dzisiaj swoj wykrece i jak bedzie pasowal to zaloze mu z fenda ten szybko rozruchowy. Sasiad ma nie pitrzebny wiec na probe zaloze.

Parcho1988    1

Mój 743xl też ciężko pali w zimne dni, ale mam już na niego sposób, jeżeli temperatura spada poniżej 0, A więc podgrzewam tą spiralę co jest w dolocie powietrza tak ok 20s, to coś co jest do gaszenia wduszam do połowy i zaczynam kręcić, odpala za raz ale tylko na dwa gary, pochodzi parę sekund i wciskam ten od gaszenia do końca. Taki mam sposób. sprawdzony był gdy temperatura spadła do -10 w tym miesiącu. 

macin87    42

Mój 743xl też ciężko pali w zimne dni, ale mam już na niego sposób, jeżeli temperatura spada poniżej 0, A więc podgrzewam tą spiralę co jest w dolocie powietrza tak ok 20s, to coś co jest do gaszenia wduszam do połowy i zaczynam kręcić, odpala za raz ale tylko na dwa gary, pochodzi parę sekund i wciskam ten od gaszenia do końca. Taki mam sposób. sprawdzony był gdy temperatura spadła do -10 w tym miesiącu. 

To co ty piszesz to fakt który podaje instrukcja obsługi i dotyczy ciągników 743, 745, 845 oprócz 856. 

Jeżeli ciągnik nie puszcza dymku przy rozruchu w ciągu 1s problem dotyczy zasilania paliwem. Zimą przy -10 C łatwo to sprawdzić- pojawia się biały dym, mieszanka spala się ale jest zbyt opóźniony i rozłożony w czasie zapłon tejże mieszanki- mamy jednak gwarancje że paliwo dochodzi do cylindrów czyli układ niskiego ciśnienia działa poprawnie, a problem może dotyczyć złego rozpylenia (pompa daje już słabe ciśnienie lub rozpylacze niedomagają) lub wolnych obrotów rozrusznika (słaby akumulator, zasiarczone klemy lub sam rozrusznik)

Jeżeli jednak silnik nie puszcza dymku po 1s a np. po kilku krotnym kręceniu rozrusznikiem problem tkwi w układzie niskiego ciśnienia czyli pompka i przewody (w swoim przerabiałem ten problem przewody były sparciałe i poprzecinane przez metalowy pancerzyk, do tego polecam dobrze uszczelnić za pomocą opasek zaciskowych wolny spływ (przelotowy) wtryskiwaczy- wpłynie to że jeżeli już pompka a dokładnie jej zaworek zwrotny nie domaga że nie będzie nam się paliwo cofać

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TheBociek1996
      Jak wiadomo grupa CNH na targach SIMA w Paryżu (22-26.02.2015 r.) ma zaprezentować nowe modele ciągników:
      Case IH Maxxum i Puma
      Steyr Profi i CVT
      New Holland T6 i T7

Oto co udało mi się znaleźć w sieci.

Case IH:

Maxxum

Puma

oraz zapowiedź
      https://www.youtube.com/watch?v=XvZ8-4e1sbM

New Holland:

T6

T7

Niestety nic na temat Steyera nie udało mi się znaleźć.

Jeśli będziecie mieć nowe informacje co się zmieniło wizualnie, technicznie, co będzie a czego nie, jak będą oznaczone nowe modele i jak będą odpowiadać w stosunku do siebie zachęcam to podzielenia się tym info tutaj.

Oprócz Case IH do tematu postanowiłem wrzucić jeszcze Steyera i NH bo to ten sam koncern i po co robić zamieszanie, także jeśli będzie w złym dziale proszę o przeniesienie.
    • Przez ursusc360turbo123
      Witam. Czy wie ktoś z jakim momentem dokręcić Głowice i panewki w silniku D-239 ?(case 856 XL) 
    • Przez Tty318_PL
      Witam, czy wie ktoś może co to jest?? Proszę o szybką odpowiedź.(International 844sb)

• Przez jaco512
      Jakie macie opinie na temat tych ciągników? Czy warto je kupywać? Jaką mają trwałość?Poszukuję ciągnika z lat 1985-93 80-100km
    • Przez matingus
      Witam.
      Mam taki problem,nie chce się włączyć wom case mx 120 co może być za przyczyna.
      dodam że lampka też się nie świeci.

Co może być ?