Skocz do zawartości
grzegorzc360

Co polecacie na pognanie krowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Krowy
grzegorzc360    21

Mam problem z krowa po 1 wycieleniu, otóż ciąże donosiła ale na pastwisku musiała ja jakaś krowa uderzyć bo urodziła martwe także można powiedzieć ze jest to pierwastka. I teraz już stoją na oborze bo na zimno nigdy ich nie wypuszczamy, i jest problem bo nie chce sie pognać, dziś wypuściliśmy dwie na  podwórko to jak starsza krowa chciała na nią skakać to ta młodsza uciekała. Co polecacie żeby się pognała, słyszałem żeby podać jej jęczmien tylko że są 2 szkoły jedna mówi żeby grubo zmielone podać a druga żeby podkiełkowane dać. Proszę o odpowiedz. Stawiam piwo.

leszekb    34

Daj jej te piwo przecież też na jęczmieniu . A poważnie to zastrzyk z hormonów i na trzeci dzień kryjesz czasami jak buchaj popróbuje się z nią ,, pobawić ,, może też dać efekt . Ja czasami dzwonię po inseminatora i jak ją pomasuje od środka to zawsze pomagało. 

grzegorzc360    21

u mnie z inseminatorem nie bardzo. jest weterynarz co ma jakies nasienie ale mam podejrzenie ze ma stare nasienie a jak trzeba powtarzac to z kasa tez trzeba powtarzac. ale jak to daj jej piwo?

Wiadomość z agroFakt.pl

Brounter    18

Najlepiej wezwać do niej lekarza, może powstało ciałko żółte i wystarczy zwykły zastrzyk hormonalny za mniej niż 20 zl.

agromatik    175

Ciałko żółte jest odpowiedzialne za utrzymanie ciąży, nie ma ciałka żółtego nie ma ciąży. Powstaje tuż po tym jak uwolni się jajeczko z jajnika. Jeżeli ciałko żółte, nie ulegnie po porodzie czy też po nieudanej inseminacji wchłonięciu, to nie będzie pozwalać na wystąpienie rui i owulacji. W twoim przypadku bez wizyty weta się nie obejdzie. Mogą być to sprawy niedoborowe i jajniki nie są w stanie poprawnie funkcjonować, albo właśnie zastane ciałko żółte w formie cysty, które nie pozwala na wystąpienie rui. W pierwszym przypadku dobry dodatek mineralno wit. powinien załatwić sprawę. W drugim wet poda hormon w celu usunięcia cysty. Po martwej ciąży występuje bardzo często zapalenie nabłonka macicy więc należało by podać też specyfik na to.

Edytowano przez agromatik

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się