Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AlbertM    0

Na wstępnię jako, że się dopiero zarejestorwałem, chciałem się ze wszystkimi przywitać.

Tydzień temu przejąłem gospodarstwo po tacie, z braku zatrudnienia na rynku pracy jako programista PLC. Mam w planach rozbudować gospodarstwo o świniarnię na około 500szt. tuczników i dokupić ziemię. Chcę Was zapytać czy są jakieś programy europejskie które wspomagają rolników w zakupię gruntów ornych i budowie budynków gopodarczych. Jeśli narazie nie da rady kupić ziemi to ją chociaż spróbowałbym wydzierżawić. Proszę o pomoc w rozwikłaniu mojego problemu. Pozdrawiam :D

Bierzmy Sprawy W Swoje Ręce :D

kozulek2    228

kto pyta nie błądzi ...a kto czyta to nie powiela tematów w których jest sporo tego typu informacji  ;)

Krassus    95

Programista PLC i pracy nie ma? Gdzie ty jej szukasz? U sołtysa we wsi?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl

AlbertM    0

Mam wielki problem aby dostać pracę, ze względu na brak doświadczenia i firmy w której byłoby dla mnie miejsce. W zeszłym roku ukończyłem szkołę i dzisiaj młodzież rzadko kto daję szansę. Mam tytuł technika i kilka ukończonych kursów/szkoleń.Więc postanowiłem spróbować w rolnictwie. Wiem, że jest to cięzki kawałek chleba, ale postanowiłem spróbować.

Krassus    95

Pierwszy błąd jaki popełniłeś to, że nie poszedłeś na studia. Mając inż. z programowania możesz przebierać w ofertach pracy w stolicy i jeżeli będziesz na studiach będziesz robił różne kursy to przed skończeniem 25 lat będziesz spokojnie średnią krajową wyciągał.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

button89    2

A propos PLC to rzeczywiście szkoda że nie poszedłeś na studia bo z inż. przed nazwiskiem byś miał większe szanse. Skoro jednak nie możesz nic znaleźć jako programista to poszukaj w utrzymaniu ruchu w jakiejś fabryce. Praca związana z PLC, HMI i serwo. Zdobędziesz potrzebne doświadczenie, mozę zrobisz zaocznie studia i twoja sytuacja się poprawi.

Jeśli chodzi o programy to masz przede wszystkim Młody Rolnik i Modernizację Gospodarstw Rolnych. Tu masz link do włąściwych tematów: http://www.agrofoto.pl/forum/forum/331-pozostale/

• Like 1

AlbertM    0

Wszyscy mi mówią, że mam szukać pracy w zawodzie. Ja już jestem lekko mówiąc trochę zrezygnowany, bo szukam od 6 miesięcy. Dlatego też postanowiłem próbować rozwinąć gospodarstwo, traktując to jako alternatywe dla lepszych zarobków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez majes
      Cześć
      Mam do Was pytanie, czy macie u siebie zainstalowane jakieś systemy automatyczne w oborach, chlewniach, garażach, itd.
      Chodzi mi np. o automatyczne zapalanie-gaszenie światła, sterowanie wentylatorami np. włącza się gdy jest ciepło albo stężenie CO2 jest wysokie, ogrzewaniem.
      Napiszcie co macie i w jaki sposób to zrobione (jaki system, elementy).
    • Przez Adamo90
      Witam mam kilka pytań
      Czy ktoś ma założony monitoring w oborze jak to zrobił?
      Możecie polecić jakiś zestaw od 8-4 kamer.
      U mnie jedna obora jest oddalona od domu o ok 65m wiec kablem ciężko było by pociągnąć. Druga jest obok czy jest jakaś możliwość połączenia wszystkich kamer przez kabel do jakiejś rozdzieli w jednej z obór, a z tej rozdzielni poprowadzić kabel do anteny która by była na dachu a druga gdzieś na ścianie w domu i z niej do rejestratora i pod telewizor lub monitor.
      Da się coś takiego zrobić? Czy lepiej kablem pociągnąć. Widziałem kamery na skrętkę internetową takie miałem kupić na początku pod gniazdo RJ-45
    • Przez MIKOLAJ276
      Witam wszystkich. 
      Chciałbym dobudowac chlewnie do chlewni rodziców. 
      Czy mogę starać się o pozwolenie na budowę jeśli działka należy do rodziców. 
      Chlewnia jest teraz na 250 sztuk i na tyle samo chciałbym dobudowac, gdzieś na forum widziałem że facet tak zrobił i nie musiał się starać o pozwolenie środowiskowe bo jego dobudowka nie przekroczyła 40djp i jestem ciekaw czy to jest możliwe. 
      Dziwny temat ale mam nadzieję że pomożecie. 
    • Przez rusto
      Planuję wnajbliższym czasien położyć gładź na ścianach tynkowych i suficie. Z tego co mi wiadomo, to są chyba dwa rodzaje gładzi: twarad i miękka. Która będzie lesza do zastosowania w budynku gospodarczym? Zależy mi na tym aby w miarę łatwo się ją kładło i nie odpadała. Na niektórych ścianach wcześniej była lamperia z farby olejnej.
    • Przez Agrolat
      Witam Przymierzam się do stawiania garażu blaszanego o wymiarach 9x7. Potrzebował bym namiarów na firmę która wykona ten budynek solidnie. Woj.Lubelskie

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.