Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
gospodarstwa
AlbertM    0

Na wstępnię jako, że się dopiero zarejestorwałem, chciałem się ze wszystkimi przywitać.

Tydzień temu przejąłem gospodarstwo po tacie, z braku zatrudnienia na rynku pracy jako programista PLC. Mam w planach rozbudować gospodarstwo o świniarnię na około 500szt. tuczników i dokupić ziemię. Chcę Was zapytać czy są jakieś programy europejskie które wspomagają rolników w zakupię gruntów ornych i budowie budynków gopodarczych. Jeśli narazie nie da rady kupić ziemi to ją chociaż spróbowałbym wydzierżawić. Proszę o pomoc w rozwikłaniu mojego problemu. Pozdrawiam :D

Bierzmy Sprawy W Swoje Ręce :D

kozulek2    228

kto pyta nie błądzi ...a kto czyta to nie powiela tematów w których jest sporo tego typu informacji  ;)

Krassus    95

Programista PLC i pracy nie ma? Gdzie ty jej szukasz? U sołtysa we wsi?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl

AlbertM    0

Mam wielki problem aby dostać pracę, ze względu na brak doświadczenia i firmy w której byłoby dla mnie miejsce. W zeszłym roku ukończyłem szkołę i dzisiaj młodzież rzadko kto daję szansę. Mam tytuł technika i kilka ukończonych kursów/szkoleń.Więc postanowiłem spróbować w rolnictwie. Wiem, że jest to cięzki kawałek chleba, ale postanowiłem spróbować.

Krassus    95

Pierwszy błąd jaki popełniłeś to, że nie poszedłeś na studia. Mając inż. z programowania możesz przebierać w ofertach pracy w stolicy i jeżeli będziesz na studiach będziesz robił różne kursy to przed skończeniem 25 lat będziesz spokojnie średnią krajową wyciągał.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

button89    2

A propos PLC to rzeczywiście szkoda że nie poszedłeś na studia bo z inż. przed nazwiskiem byś miał większe szanse. Skoro jednak nie możesz nic znaleźć jako programista to poszukaj w utrzymaniu ruchu w jakiejś fabryce. Praca związana z PLC, HMI i serwo. Zdobędziesz potrzebne doświadczenie, mozę zrobisz zaocznie studia i twoja sytuacja się poprawi.

Jeśli chodzi o programy to masz przede wszystkim Młody Rolnik i Modernizację Gospodarstw Rolnych. Tu masz link do włąściwych tematów: http://www.agrofoto.pl/forum/forum/331-pozostale/

• Like 1

AlbertM    0

Wszyscy mi mówią, że mam szukać pracy w zawodzie. Ja już jestem lekko mówiąc trochę zrezygnowany, bo szukam od 6 miesięcy. Dlatego też postanowiłem próbować rozwinąć gospodarstwo, traktując to jako alternatywe dla lepszych zarobków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez maniek00000
      Witam,

Chciałbym przerobić starą chlewnię, która stoi pusta na suszarnię. Nie za bardzo wiem jak się za to zabrać. Suszarnia posłuży do suszenia ziół, kasztanów, kwiatu bzu, lipy itp, plus to co wyprodukuję w swoim gospodarstwie (melisa, tymianek i inne, w zależności od popytu i cen na rynku). Źródłem ciepła będzie drewno. Widziałem jedną suszarnię podłogową, był tam spory piec i nadmuch pchający powietrze pod płyty podłogowe z perforacją i tyle. Zastanawiam się, czy są jakieś nowocześniejsze rozwiązania i jaki będzie koszt takiej budowy. Być może ktoś ma namiary do firm zajmujących się budową tego typu obiektów w woj. zachodniopomorskim?

Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez thor1984
      Przymierzam się na wiosnę do remontu stodoły który polegał by na wymianie pokrycia i więźby dachowej bez żadnych zmian konstrukcyjnych ale chciałbym to zrobić legalnie i zastanawiam się czy na taki zakres prac wystarczy zgłoszenie czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę? Druga kwestia jest taka, że stodoła ma około 40 lat i była stawiana bez jakichkolwiek papierów i pozwoleń więc nie wiem czy da się to w ogóle zrobić legalnie. Może ktoś miał podobną sytuację? Przecież nie pójdę do urzędu i nie powiem jak wygląda sytuacja, że chcę remontować jakby nie patrzeć samowolę budowlaną.
    • Przez RycerzNocy
      co myślicie o hali namiotowej jako garaż na maszyny lub słomę
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez chillout89
      Witam, czy ktoś posiada wagę samochodowa na swój własny użytek. Czy warto jest zainwestować w np. wagę osiową i czy jest wystarczająco dokładna?