Skocz do zawartości
Agostino

Traktor w górach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agostino    0

Witam. Mam pewien dylemat. Posiadam c 330 m ze wspomaganiem kierownicy od okolo 2 lat. Do tej pory traktor pracuje przewaznie przy drzewie i transporcie. Nie móglbym narzekac na nic gdyby nie górzysty teren i hamulce jakie posiada ciapek. Jest duzy problem z zatrzymaniem traktora na pagórkach i zjazdach z ladunkiem tymbardziej. Powoli mysle nad zamiana na cos mocniejszego i bezpieczniejszego w terenie. Chcialbym takze kupic w przyszlosci kosiarke rotacyjna 165 i obawiam sie ze ciapek moze miec z nia problemy. Mysle o zamianie na c 360 lub mf 255. Najlepszy traktor w moje tereny to cos z 4x4 ale budzet na taka zabawke to ponad 30 000 wiec póki co odpada. Jak ma sié sprawa sprawa hamulców w traktorach wyzej wymienionych ? Który waszym zdaniem jest lepsza inwestycja ?

franek812    16

Za 30 tyś. to spokojnie kupisz coś 4X4, Popatrz sobie na jakiegoś ursusa, Internacionala, czy jakiegoś zetorka

jonkszi    62

Ciągnik do drzewa i do transportu to tylko mtz za 30000 to sobie kupisz dwa, no tylko kosiarkę musiałbyś kupić większa

Wiadomość z agroFakt.pl

Taurus83    89

mtz jest z.j.e.b.a.n.y.!. jest lekki i nie nadaje się do lasu a tym bardziej w góry. nie wiem jakie buki/świerki chcesz ciągać ale mtz to słaby pomysł. wszędzie z niego cieknie i ciągle się psuje. nowa felga potrafi pęknąć po wjeździe na kamień.  kup lepiej 8045 turbo albo 10045. za 30000 tysi to nawet 12145 kupisz

Ecopiotr    105

Popatrz na Deutze z serii DX, proste solidne konstrukcje z napędem 4x4 + hamulce na 4. 

seweryn20    652

Co wy czytać nie umiecie? Kolega wyraźnie napisał że na razie 30 koła nie ma. A skoro pyta o 60-kę czy 255 to zakładam że budżet zamyka się w najwyżej kilkunastu tysiącach. A za to kupi jedynie 60-kę, może mf-a, starego jumza, może mtz-ta bez napędu. O dużej serii zetora czy ursusa nadającym się do jazdy może w ogóle zapomnieć nawet za 30 koła.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

bratrolnika    1982

i w dodatku takim bykiem jak 10045 i podobne to możesz jeździć po lesie składającym się z ok. 4drzew na hektar...

master20002    157

Z doświadczenia wiem, że MF255 ma świetne hamulce, z C 360 różnie bywa bo jak ktoś ich używał rzadko to mogą być zapieczone cylinderki. Za dobrego MF-a trzeba dać ze 20 koła, 60 znajdziesz za 11-13 tyś. 

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrass
      Witam ma do wyboru dwa ciagniki , ciagnik bedzie pracowal przy turze w wekszosci czasu. Nh mam  okazje kupic za 185 netto a Jd za 220tys, warto doplacac 35 tys?
    • Przez Farmer4255
      Zamierzam niedługo kupić używany ciągnik. Troche czytałem na temat tych ciągników i rozmawiałem z właścicielami, ale chciałbym żebyście i wy mi doradzili. Jakie macie zdania na temat Case MX 120 czy Fendt Favorit 512 lub ich serii. 
    • Przez pawelkarczewski
      Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?
      Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa
    • Przez xdx
      co sadzicie o ciągniku solis 60 
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.