Skocz do zawartości
PATr

John Deere 6910

Polecane posty

PATr    250

Witam, czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić by przerzucić kukurydzę na przyczepę z ciągnikiem która jedzie z tyłu do przecinki? Teraz musimy odczepiać przyczepę i ciągnąć sieczkarnią bo nie dorzuca jak jedzie za nią ciągnik

pajakk    7

Poprostu musi byc lepsza sieczkarnia ktora dalej wyrzyca hehe a tak na serjio to moze jakas przyczepa specjalistyna co sie podnosi i wyładowuje.

PATr    250

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, co ma do tego wysokość? Żeby jeszcze gorzej miała dorzucić? W new hollandach podobno jest jakaś regulacja tutaj niestety nic nie widać chyba że trzeba głębiej sięgnąć

Wiadomość z agroFakt.pl

marco79    0

Witam! Jestem posiadaczem i użytkownikiem JD 6910 (sieczkarnia) i w sprawie dorzucania na przyczepę z ciągnikiem mógłbym coś poradzić jeśli to aktualne. 

Grześ    3

a powiedz mi jak sprawują się silniki "cuminsa"? zamierzam kupić 6810 i mam dylemat czy nie wziąść słabszego 6710 ze silnikiem jd. Jaką uzyskujesz długość sieczki w qq? Czy są tylko 4 jej długości? Co się dzieje jak świeci kontrolka od oleju z takimi falami w środku i trójkątem z boku(2 z prawej od dołu)? Poziom jakiegoś oleju?

The Truth Is Out There

marco79    0

Witaj 

W moim JD6910 silnik cummins posiada ok.440 KM i radzi sobie bardzo dobrze (radzę wybrać wersję z silniejszym silnikem). Długość sieczki zależna jest od ustawień jednego z czterech biegów skrzyni wałków wciągających. Ja używam biegów po środku zakresu a sieczka ma dlugość ok. 1cm przy bębnie tnącym 56 (4x14) noży (jest również bęben z 48 noży tj 4x12). Kontrolka o którą pytasz to nie olej a plyn chlodzący którego jest za mało. pozdro

Edytowano przez kris14

Grześ    3

Z tym bębnem jest ciekawie. W katalogu jest po 28 noży prawych i lewych a w instrukcji 4x12 czyli po 24? A moc też pewnie podają w  różnych normach. Na tabliczce od 6810 podają prawie 300 kw w instrukcji 260. Oglądałem właśnie 6810 stan ogólne taki sobie skrzynka od dł sieczki zacięta pewnie coś się posypało. Gościu chciał mniej o cenę używanej skrzynki ale nie można nic wypróbować. 

The Truth Is Out There

Grześ    3

Witam! Jestem posiadaczem i użytkownikiem JD 6910 (sieczkarnia) i w sprawie dorzucania na przyczepę z ciągnikiem mógłbym coś poradzić jeśli to aktualne. 

Jeżeli możesz to podrzuć jakiś patent bo moja 6810 słabo w tym roku sobie z tym radziła.

The Truth Is Out There

PATr    250

Ja w tym roku poustawiałem dobrze wentylator dmuchający sieczkę(u mnie jest około 16 noży w  nim, bywają też 4 listwy), u dołu na wentylatorze jest blacha ścierająca i po długim przebiegu robi się spora szczelina, jest też drugi sposób ale jeszcze nie sprawdzałem go u siebie tylko słyszałem że do kukurydzy wentylator potrzebuje więcej powietrza i ściągają jedną z obudów wentylatora, (w tych obudowach są dziury przez które wentylator ciągnie powietrze)

Grześ    3

No ja mam właśnie 4 płaskowniki na wentylatorze. Szczelina ok 3 mm, dziury w obudowie bocznej otwarte. Myślałem żeby wymienić na dłuższy siłownik podnoszący rurę aby się nieco wyżej unosiła. Widziałem wersję z przedłóżką. W tym roku może problem wynikał z braku masy a ta co była okazywała się za lekka z braku wody.

The Truth Is Out There

PATr    250

Ogółem rur bywa 3 trzypy(oryginalne), jeden na Europę i dwa na USA(modne są takie proste rury i sypią na przyczepę która ma boczną burtę i odbija się i na dno), w tej wersji na Europę są dwa typy siłowników jeden ma 5 cm dłuższy tłok.

W jaki sposób masz dziury w obudowie otwarte,w sensie że są takie niezbyt duże dziury(z 10 cm średnicy po obu bokach) czy takie wielkości całej średnicy wentylatora? szczelina do podłogi powinna być około 1-1,5 mm(bodajże w miejscu 14 cm od początku blachy, musiałbym do instrukcji zajrzeć), ważne jest też ustawienie listy która blokuje by masa nie kręciła się dookoła(też ileś tam mm powinno być).

Co do przedłużki to katalog nic o niej nie mówi więc to raczej albo od innego modelu albo przerabiane

Edytowano przez PATr

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witajcie, na jesieni podczas siewu zauważyliśmy ubytek płynu chłodzącego w ciągniku John Deere 6140r. Dolaliśmy - weszło ok 2l do połowy skali.
      Teraz przy wiosennym przeglądzie zauważyłem że płynu jest ledwo ledwo w zbiorniku. Dolałem - weszło około 2.5l i jest troszkę powyżej srodka skali.

W miejscu garażowania nie widzę ewidentnej plamy, nie widać też zbytnio sladów mokrego na silniku / masce.
      Co może być przyczyną gdzie szukać dziury w całym?

Gdzieś mi się w galerii rzuciło nie dawno, że ta seria JD ma jakiś defekt i pękają jakieś przewody, ale póki co nie mogę namierzyć tego obrazka / tej dyskusji.
      Ktoś z was ma podobny problem? Dodam że ciągnik ma 3 lata i lekko ponad 1000h na budziku.

Chcesz poznać dane techniczne John Deere 6140r
    • Przez tomek2201
      Witam. Jakie oleje silnikowe lejecie do swoich dość młodych modeli JD? Ja do mojego 5075E do tej pory lałem dedykowany fabryczny olej silnikowy John Deere Plus-50 II 15W40. Teraz zastanawiam się czy nie można byłoby zalać jakimś tańszym olejem o tych samych parametrach np. Turdus 15W40 lub jakiś FUCHS? Jakimi olejami wy zalewacie swoje ciągniki John Deere i jakie jest Wasze zdanie na temat oleju Turdus, bo słyszałem że jest to tańszy ale jeden z lepszych olejów. Przykładowo mam też Renault Ares 610 z silnikiem JD i mechanik doradził mi żeby zalać go właśnie Turdusem, tylko że to już jest dość stary silnik i dlatego waham sie czy lać ten olej do JD5075E.
    • Przez GV103
      Mam problem z układem kierowniczym w John Deere 6910 z 2001 roku.Są drgania na kierownicy i hałas w okolicy pompy hydraulicznej i rozdzielacza z tyłu ciągnika nie da się jeździć .Na zimnym oleju w ciągniku gdy się kręci kierownicą jest wszystko w porządku,dopiero jak się ciągnik rozgrzeje tak po 30 min to dopiero zaczyna kierownica drgać.Pompa hydrauliczna była u regeneracji przed regeneracją było tylko 130 bar na rozgrzanym oleju i świeciła się kontrolka STOP ale wszystko z układem kierowniczym było dobrze tylko długo podnosił narzędzie i trzeba było dodać gazu żeby podniósł czy obrócił pług  ,po regeneracji jest 200 bar z podnoszeniem niema już problemu podnosi bardzo szybko ale jest problem z kierowaniem.Jest to pompa tłoczkowa o wydajności 98 litrów na minute i ciśnieniu 200 bar.Może ktoś wie co wywołuje te drgania na kierownicy?? 
    • Przez Kamil9717
      Witam, myślę nad kupnem John Deere 6155r i zastanawiam się jaka skrzynie biegów wybrać, jakie wyposażenie, wymiary opon i wgl, ciągnik będzie pracował głównie z prasa w transporcie oraz innych pracach polowych typu orka siew, doradzi ktoś o czym warto pamiętać przy zakupie takiej bryczki? 
    • Przez Kubek95
      Witam, panowie mam pewien problem, niedawno kupiłem John Deera 3140, z uszkodzonym pierwszym biegiem (wyskakujący) rozebralem go, wymieniłem widełki bo były bardzo utarte, gość od którego kupowałem widełki stwierdził że muszę wymienić jeszcze filtry hydrauliki po takiej rozbiórce ciągnika, no okej, ale mówił że w tym ciągniki są 3 sztuki filtrów. Ja znalazłem tylko 1 filtr, jest on z lewej strony ciągnika (stojąc przed maska i patrząc na niego) przy tylnim kole, jest on w obudowie, jak się ją odkręci to filtr jest jako wkład wymienny. Teraz mam pytanie czy ten ciągnik faktycznie posiada 3 filtry? Ten jeden znalazłem, a gdzie jest reszta? Prosiłbym o pomoc, ewentualne nakierowanie gdzie jest reszta (jak będzie zaznaczone na zdj to byłoby super ), z góry dzięki za pomoc... :-)